کارشناس فوتبال گفت: پرسپولیس از نظر بدنی کمی خسته به نظر می رسید و این موضوع در شادابی و طراوت بازیکنان مشهود بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مجتبی تقوی درباره دیدار پرسپولیس مقابل الریان اظهار داشت:پرسپولیس با همان سیستم١-١-٤-٤ و نفرات همیشگی خود مهمان الریان بود.تفکر برانکو بر اساس دفاع فشرده و جمع شدن و ایجاد فضای ضد حمله بنا نهاده شده بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه سرخپوشان در همان ابتدای بازی بر اساس همین نقشه به گل رسیدند اما در آن طرف الریان برای مقابله با این استراتژی سعی در باز کردن بازی و ایجاد روزنه در میان مدافعین پرسپولیس ودفاع در زمین پرسپولیس را در دستور کار قرار داده بود،یعنی زمانی که با تعداد زیاد حمله می کنند بعد از دست دادن توپ همانجا و در نیمه حریف پرس شدید می کردند که هم مانع ضدحمله حریف شوند و هم در صورت موفقیت وگرفتن توپ با استفاده از حمله سریع بتوانند به گل برسند.

سرمربی اسبق سایپا افزود:در این قبیل بازیهانقش خط دفاعی هر دو تیم تعیین کننده است  که متاسفانه این اتفاق نیفتاد و الریان به گل مساوی رسید.میانگین سنی تیم الریان بالا است ولی پرسپولیس از نظر بدنی کمی خسته به نظر می رسید و این موضوع در شادابی و طراوت بازیکنان مشهود بود.

وی ادامه داد:خط هافبک الریان با مهارت بالای خود و تحت فشار گذاشتن خط هافبک پرسپولیس و نیز کیفیت پاسهای خود اجازه خود نمایی به خط هافبک پرسپولیس نداد.الریان سعی داشت در دقایقی از بازی با فضا سازی مهاجم کاذب خود و بازیکنان ساختارحمله ای اش فضای نفوذی مناسب و خوبی را برای استفاده ،رودریگو تاباتا ،بازیکنی که مراقب ویژه ای هم نداشت به عنوان تله به گل برسد.

تقوی افزود:در صحنه گل دوم الریان با باز کردن بازی و ارسال و تعویض بازی در حمله صاحب یک پنالتی شدوپرسپولیسیها برای این معما جوابی نداشتند.

 

 

انتهای پیام/