یورگن کلوپ سرمربی لیورپول معتقد است چالش موجود برای پیروزی در لیگ برتر انگلیس برای مربیان دنیا وسوسه برانگیز و قهرمانی در این لیگ نیز دشوارترین کار ممکن است.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی / کلوپ سرمربی پیشین بروسیا دورتموند فصل گذشته جانشین برندان راجرز شد و هدایت لیورپول را در دست گرفت و پس از آن دو مربی بزرگ دیگر یعنی پپ گواردیولا و آنتونیو کونته نیز راهی لیگ جزیره شدند.

ژوزه مورینیو نیز که فصل گذشته دوران ناموفقی را با چلسی پشت سر گذاشت ، با رد پیشنهادهای غیر انگلیسی در نهایت جانشین لوییس فان خال در منچستر یونایتد شد.

فصل گذشته و با وجود تیم های قدرتمند در نهایت این لستر سیتی بود که به قهرمانی لیگ برتر رسید و تیم های آرسنال و تاتنهام در جایگاه های دوم و سوم ایستادند.

اکنون کلوپ معتقد است در حال حاضر هیچ چالشی در فوتبال بالاتر از چالش موجود در انگلیس نیست. وی در این باره گفت:" قهرمانی در انگلیس بزرگترین چالش همه آنهاست.اگر شما به دنبال بزرگترین چالش هستید باید به انگلیس بیایید.

تفاوت کار صد در صد در همینجاست. به نظر نمی رسد که آنها(گواردیولا و کونته) به دنبال کار آسان‌تری بوده باشند.آنها به دنبال همین کار بوده اند.با این حال حضور در اینجا کار دشواری است.این دشوارترین چالش است چرا که تیم های زیادی هستند که می توانند قهرمان شوند."

وی افزود:" در کشورهای دیگر تنها یک تیم بخت قهرمانی دارد.در آلمان اگر بخواهید با بایرن مونیخ مقابله کنید باید تمامی بازی های دیگر و حداقل یک بازی مقابل بایرن را ببرید چرا که آنها هرگز نمی بازند.

در انگلیس دشواری کار کاملا متفاوت است.شما در اینجا با تعداد بیشتری باشگاه روبرو هستید که به شماره یک بودن می اندیشند.

در آلمان تنها یک تیم است که به بودن فکر می کند و یک تیم به این می اندیشد که باید وجود داشته باشد.نمی دانم دیگر تیم ها چه امیدی دارند.تفاوت در همینجاست."

ترجمه فرتاک ورزشی : عرفان احمدی

 

انتهای پیام/