بعد از انتخاب رئیس کمیته فوتسال به عنوان سرپرست باشگاه استقلال، گمانه‌زنی‌ها برای جانشین او آغاز شده است

به گزارش سرویس فوتسال فرتاک ورزشی، سید رضا افتخاری که بعد از برکناری عباس ترابیان بعد از جام جهانی ۲۰۱۲، بر مسند ریاست کمیته فوتسال تکیه زده بود، دیروز (یکشنبه) به عنوان سرپرست باشگاه استقلال انتخاب شد و به گفته عضو هیات مدیره باشگاه، هر چه زودتر باید از کمیته فوتسال خداحافظی کند.

اما پیش از انتخاب جانشین افتخاری در کمیته فوتسال، گمانه‌زنی‌ها برای رئیس بعدی این رشته موفق، آغاز شده است و از گزینه‌های داخل و خارج فدراسیون به عنوان سکان‌دار احتمالی کمیته فوتسال نام برده می‌شود.

۱- علی کفاشیان: نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال که ریاست کمیته فوتسال آسیا را به عهده دارد، به عنوان محتمل‌ترین گزینه مطرح است چرا که در شرایط کنونی و در آستانه جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا، کسی باید جانشین افتخاری شود که بر اوضاع مسلط است. علی کفاشیان در ماه‌های اخیر پیگیر امور تیم ملی فوتسال بوده و به واسطه ریاستش در کمیته فوتسال AFC، در تورنمنت‌های مختلف حضور داشته و از نزدیک در جریان شرایط تیم ملی قرار گرفته است.

کفاشیان عضو کمیته فوتسال فیفا نیز است و در آستانه جام جهانی می‌تواند حضوری موثر در کمیته فوتسال داشته باشد.

۲- عباس ترابیان: رئیس کمیته فنی فوتسال پیش از افتخاری سال‌ها ریاست کمیته فوتسال را به عهده داشت و فوتسال ایران با او روزهای تلخ و شیرین بسیاری را تجربه کرد. ترابیان با وجود نداشتن مسئولیت مستقیم در فوتسال، همواره در کنار تیم ملی و همچنین نمایندگان باشگاهی ایران در جام باشگاه‌های آسیا بوده است و او را می‌توان فوتسالی‌ترین مدیر فدراسیون دانست. هر چند مناقشات اخیر بین ترابیان و افتخاری، مانع از هم‌افزایی کمیته فوتسال و کمیته فنی شد، اما شناخت وی از فوتسال و ارتباطات بین المللی‌اش می‌تواند در روزهای پیش‌رو به کمک فوتسال بیاید.

۳- محمدرضا ساکت: رییس سازمان تیم‌های ملی فوتبال که در زمان حضورش در باشگاه فولاد ماهان، توانست تیم فوتسال این باشگاه را به موفقیت‌های بزرگی از جمله قهرمانی ایران و آسیا برساند و از همین رو او نیز یکی از مدیران فوتسالی فدراسیون محسوب می‌شود. ساکت که به تازگی مدیریت تیم‌های ملی را به عهده گرفته، همچون کفاشیان و ترابیان، در جریان حال و روز تیم ملی فوتسال است و او نیز می تواند گزینه محتملی برای جانشینی افتخاری باشد، هر چند که گرفتاری‌های او برای ساماندهی تیم‌های ملی بعید است مجال دیگری برای او بگذارد.

۴- علی اکبر ابرقویی نژاد: رئیس پیشین هیات فوتبال اصفهان که برخلاف سه گزینه قبلی، سابقه چندانی در فوتسال ندارد، با کناره گیری از ریاست هیات فوتبال اصفهان، همزمان با شایعه برکناری افتخاری در یک ماه اخیر باعث شد حتی پیش از قطعی شدن رفتن افتخاری، از او به عنوان رئیس بعدی کمیته فوتسال نام برده شود اما مهدی تاج تنها با گفتن این جمله که برکناری افتخاری پیش از جام جهانی به صلاح فوتسال نیست، این شایعه را تکذیب کرد. اما با قطعی شدن جدایی افتخاری، باید دید رفتن ابرقویی نژاد از هیات فوتبال ارتباطی به فوتسال داشته است یا نه.

اما در کنار این گزینه‌ها نباید از گزینه‌های غیرمنتظره غافل شد چرا که هیچ کس بعد از رفتن ترابیان فکرش را نمی‌کرد رضا افتخاری از اداره کل تربیت بدنی تهران به کمیته فوتسال اسباب کشی کند و شاید امروز هم با رفتن او گزینه‌ای که در هیچ گمانه‌زنی جای نداشت، بر صندلی ریاست کمیته فوتسال تکیه بزند.

در هر حال، در شرایط کنونی، آرامش مهم ترین قطعه از پازل مدیریتی فوتسال ایران است و فدراسیون فوتبال باید با انتخاب هر چه سریع‌تر رئیس جدید، مانع از به حاشیه رفتن فوتسال شود و در فاصله حدود یک ماه تا جام جهانی، آرامش را به تیم ملی برگرداند.

 

انتهای پیام/