دیوید مویس، سرمربی ساندرلند معتقد است که در زمان حضورش در منچستریونایتد رفتار ناعادلانه ای با او شد.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی / دیوید مویس که به‌تازگی به‌عنوان سرمربی ساندرلند منصوب شده است، در سال ۲۰۱۳ بود که جانشین سرالکس فرگوسن، سرمربی اسطوره‌ای شیاطین سرخ در اولدترافورد شد، اما با وجود اینکه وی قراردادی شش ساله با شیاطین سرخ داشت، بیشتر از ۱۰ ماه در این تیم دوام نیاورد و به‌دلیل کسب نتایج ضعیف از این تیم اخراج شد.

سرمربی اسکاتلندی ساندرلند که سابقه مربیگری اورتون را نیز در کارنامه‌اش دارد، در تازه‌ترین اظهارنظرش با یادآوری دوران مربیگری خود در منچستریونایتد گفت: «در تمام این مدت گفته‌ام که در منچستریونایتد با من عادلانه رفتار نشد. وقتی قراردادی شش ساله دارید و پس از ۱۰ ماه به همکاری با شما پایان می‌دهند، این از نظر من رفتاری ناعادلانه است. به‌هر حال فوتبال همین است. در این ورزش کلید موفقیت این است که شما بازی‌های خود را با برد به پایان ببرید و متأسفانه من نتوانستم این کار را انجام دهم.»

او اما دوره کوتاه‌مدت حضورش در منچستریونایتد را برای حرفه مربیگری‌اش فوق‌العاده مثمرثمر دانست و اظهار داشت: «حضور در من‌یونایتد ایده‌ای باورنکردنی برای من از بودن در بالاترین سطح فوتبال بود. بر این باورم که منچستریونایتد باشگاهی بود که می‌توانستم در آنجا کار کنم. سطح من این است، چون زمانی که در اولدترافورد بودم، متوجه این موضوع شدم.»

مویس تصریح کرد: «اگر دست به کارهای بزرگی نزده باشید، چنین شغل‌هایی به شما پیشنهاد نخواهد شد. به‌هر حال اگر کار خاصی نکرده باشید، به شما پیشنهاد کار در تیم‌های بزرگی همچون رئال مادرید، بارسلونا و من‌یونایتد داده نخواهد شد.»

مویس در پایان در خصوص بازگشت به لیگ برتر برای ادامه دوران مربیگری‌اش عنوان کرد: «حالا حس می‌کنم که مربی بهتری شده‌ام. پیش از اینکه به ساندرلند بیایم چندین فرصت خوب مربیگری داشتم که یکی از آنها پیشنهاد خیلی خوبی بود، اما زمان‌بندی در مربیگری خیلی اهمیت دارد و فکر می‌کنم که اکنون زمان مناسبی برای مربیگری‌ام در ساندرلند بود و حس خوبی از این بابت دارم.»

 

انتهای پیام/