در هفته چهارم لیگ برتر بیست و سه بازیکن و یک سرمربی مقابل تیم های سابق خود قرار می گیرند

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی،هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران امروز و فردا با برگزاری هشت دیدار به پایان می رسد.  در بازی های این هفته شاهد تقابل 23 بازیکن و یک سرمربی با تیم های قبلی خود هستیم که در این میان دیدار ماشین سازی و تراکتورسازی در دربی تبریز با رویارویی هفت بازیکن سبزپوشان با تیم امیر قلعه نویی رکورددار این هفته است.

 

همچنین در بازی سایپا و پدیده هم تنها یک بازیکن مقابل تیم اسبق خود قرار می گیرد.

 

در زیر تقابل های هفته چهارم را با هم مرور می کنیم:

 

ماشین سازی. تراکتورسازی

 

حبیب گردانی دفاع چپ ماشین سازی سابقه 5/2 سال بازی در تراکتور را دارد. وی آمار 64 بازی و پنج گل را در جمع سرخ پوشان تبریزی ثبت کرد و با این تیم به قهرمانی جام حذفی سال 1393.94 رسید.

 

سامان نریمان جهان با یک سال و نیم حضور در تراکتور، 37 بار برای این تیم به میدان رفت و 10 گل به ثمر رساند. نایب قهرمانی لیگ چهاردهم در کارنامه این بازیکن با تراکتورسازی به چشم می خورد.

 

آندرانیک تیموریان کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان و ماشین سازی هم سابقه 34 بازی و زدن چهار گل را با پیراهن تیم اول فوتبال تبریز دارد. وی با تراکتورسازی در سال 1393.94 نایب قهرمان شد.

 

سعید دقیقی در لیگ سیزدهم، 26 بازی برای تراکتور انجام داد و 10 بار موفق به باز کردن دروازه حریفان این تیم شد. قهرمانی جام حذفی در کنار ستاره ای چون علی کریمی و زیر نظر تونی اولیویرا حاصل عملکرد دقیقی با تراکتورسازان است.

 

احمد امیر کامدار هم در لیگ چهاردهم، 26 بار پیراهن سرخ پوشان تبریزی را به تن کرد.

 

مهدی قریشی دفاع میانی ماشین سازی هم در آن فصل، 15 بازی برای تراکتور به میدان رفت.

 

پیمان کشاورز مهاجم 20 ساله ماشین سازی هم در لیگ پانزدهم چهار بازی در ترکیب تراکتورسازی قرار گرفت.

 

رسول خطیبی سرمربی ماشین سازی هم در لیگ چهاردهم، 19 بازی روی نیمکت تراکتور نشست. 9 برد، پنج مساوی و پنج باخت حاصل عملکرد وی در دوران سرمربی گری در تراکتورسازی است.

 

پیکان. استقلال تهران

 

آرش برهانی برترین گلزن تاریخ استقلال که آمار 388 بازی و 145 گل را در جمع آبی پوشان پایتخت ثبت کرده، در این بازی پس از رفع آسیب دیدگی چند دقیقه ای مقابل تیم سابقش به میدان می رود. قهرمانی لیگ برتر هشتم و دوازدهم و جام حذفی 1386.87 حاصل افتخارات "آرش آقای گل" استقلالی ها در این تیم است.

 

امیرحسین صادقی دفاع میانی پیکان که در دوران 10 ساله حضور خود در استقلال 296 بازی به میدان رفت و 17 گل به ثمر رساند هم دیگر بازیکن با سابقه استقلال است که مقابل تیم قبلی خود قرار می گیرد. کاپیتان اسبق استقلال 2 قهرمانی و 2 نایب قهرمانی لیگ برتر و یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی جام حذفی را با آبی ها کسب کرد.

 

علی حمودی در 2 سال حضور در استقلال، 74 بازی انجام داد و یک بار برای این تیم موفق به گلزنی شد. قهرمانی لیگ دوازدهم و جام حذفی سال 1390.91 افتخارات حمودی در استقلال تهران است

 

مهدی رحمتی کاپیتان استقلال هم با وجود درخششی که در لیگ چهاردهم با پیراهن پیکان داشت اما در نهایت نتوانست از سقوط این تیم به لیگ دسته اول جلوگیری کند.

 

ذوب آهن. گسترش فولاد

 

احسان پهلوان هافبک هجومی جوان ذوبی ها در یک سال بازی برای گسترش، چهار بار برای این تیم به میدان رفت و یک گل به ثمر رساند.

 

محمدرضا خلعتبری مهاجم تاثیرگذار این روزهای آبی و زردپوشان تبریز بین سال های 1385 تا 1390 در ذوب آهن بازی کرد. وی در این تیم 155 بازی انجام داد و 43 بار موفق به گلزنی شد. یک قهرمانی جام حذفی و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2010 کارنامه این بازیکن در جمع سبزپوشان دیار نصف جهان است.

 

مصطفی اکرامی دفاع چپ گسترش هم در نیم فصل نخست لیگ سیزدهم، شش بازی برای ذوب آهن به میدان رفت.

 

صنعت نفت. سپاهان

 

رسول نوید کیا کاپیتان دوم سپاهان بین سال های 1389 تا 1392، آمار 98 بازی و 13 گل را در جمع طلایی پوشان آبادانی ثبت کرد.

 

طالب ریکانی هافبک هجومی سپاهان هم در سه سال حضور در صنعت نفت 42 بازی در ترکیب این تیم قرار گرفت و 2 گل وراد دروازه حریفان کرد.

 

استقلال خوزستان. نفت تهران

 

2 بازیکن استقلال خوزستان سابقه بازی برای نفت تهران را دارند.  

 

رحیم زهیوی در لیگ دوازدهم، 25 بازی برای نفت انجام داد و مهدی مومنی هم در نیم فصل نخست لیگ پانزدهم، هشت بار پیراهن نفتی های پایتخت را به تن کرد.

 

پرسپولیس. صبا

 

قاسم دهنوی هافبک میانی صبا در لیگ سیزدهم، 25 بازی برای پرسپولیس به میدان رفت.

 

همچنین علی فاطمی مهاجم جوان این تیم هم از پرسپولیس به جمع شاگردان صمد مرفاوی اضافه شد و در جمع سرخپوشان پایتخت 2 بازی انجام داد.

 

سیاه جامگان. فولاد خوزستان

 

ایوب کلانتری هافبک میانی سیاه جامگان بین سال های 1391 تا 1393، آمار 58 بازی ئو چهار گل را برای فولادی ها ثبت کرد و با این تیم به قهرمانی لیگ سیزدهم رسید.

 

محمدرضا خانزاده هم در لیگ پانزدهم، 11بار در ترکیب شاگردان دراگان اسکوچیچ سرمربی سابق فولاد قرار گرفت.

 

سایپا. پدیده

 

محسن یوسفی هافبک تاثیرگذار پدیده در نیم فصل نخست لیگ دوازدهم، هفت بازی برای برای نارنجی پوشان پایتخت انجام داد. 

 

 

انتهای پیام/