دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران مقابل روسیه که در شهر کازان روسیه برگزار می شود، جدی ترین محک شاگردان «کارلوس کی روش» در مسیر حضوری موفق در جام جهانی 2018 خواهد بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی فوتبال ایران که به عنوان نخستین تیم آسیایی و دومین تیم جهان پس از برزیل، جواز حضور در جام جهانی روسیه را با اقتدار و بدون شکست و تنها با دو گل خورده به دست آورد، مراحل آماده سازی خود را آغاز کرده است.

در این راستا، تیم ملی ایران نخستین دیدار تدارکاتی خود را در ورزشگاه آزادی تهران مقابل توگو برگزار کرد و با دو گل «کریم انصاری فرد» به پیروزی دست یافت.

در این دیدار کی روش از نفرات جدیدی در ترکیب خود بهره برد تا نفرات جوان و با انگیزه بتوانند توان خود را به رخ کادر فنی بکشند و اکنون تیم کشورمان عصر فردا - سه شنبه - در شهر کازان روسیه مهمان میزبان جام جهانی است.

تیم ایران که در دوسال اخیر با قدرت هایی چون سوئد و شیلی دیدار تدارکاتی داشته است، می تواند برداشت های مثبتی از رویارویی با روسیه به عنوان میزبان جام جهانی داشته باشد. بی شک این بازی کمک شایانی به سرمربی باتجربه تیم ایران برای شناخت ترکیب اصلی اش خواهد داشت.

روسیه روز شنبه در دیداری تدارکاتی با حساب چهار بر دو کره جنوبی دیگر نماینده قاره آسیا در جام جهانی را شکست داد و اکنون نوبت تیم کشورمان است که قدرت خود را به رخ حریف کشیده و نشان دهد نمایندگان آسیا دست و پا بسته نیستند.

تیم های ایران و روسیه یک مرتبه در تاریخ 20 بهمن ماه سال 1389 در دیداری تدارکاتی در شهر ابوظبی به میدان رفتند که تیم کشورمان با تک گل «محمدرضا خلعتبری» به پیروزی دست یافت.

البته ایران پیش از فروپاشی شوروی سابق سه مرتبه مقابل آنان صف آرایی کرد که در هر سه رویارویی شکست را پذیرفت.

با توجه به ارائه فوتبالی با اتکا به قدرت بدنی بالا و دوندگی زیاد از سوی روسیه، این بازی بهترین محک برای بازیکنان و کادر فنی تیم ملی ایران است که شرایط خود را در رقابت با تیمی مطرح سنجیده و نقاط ضعف را تا آغاز جام جهانی برطرف کنند.

تیم ایران که طی پنج سال اخیر به خط دفاعی و امور تدافعی مستحکم خود اتکاء کرده است باید برای حضور در جام جهانی به بهترین نحوه آماده شود و دیدارهای سخت تدارکاتی معقولانه ترین مسیر برای رسیدن به این مهم است.

شاگردان کی روش در جام جهانی 2014 نیز هرچند در فاز تهاجمی موفق نبودند، اما در امور تدافعی خوب و منظم نشان دهند و بی تردید با توجه به تفکرات سرمربی پرتغالی بازهم در مهمترین رویداد فوتبال جهان روی به نمایشی تدافعی می آورند.

مدافعان ایران به خوبی می توانند در مقابله با مهاجمان نامدار و کاربلد روسیه بر تجارب بین المللی خود افزوده و گام مهمی برای رسیدن به بهترین شرایط داشته باشند.

«استانیسلاو چرچسوف» پس از ناکامی روسیه در یورو 2016 هدایت این تیم را به عهده گرفت و با توجه به خواسته مسئولان فدراسیون این کشور با روی آوردن به نیروهای داخلی و پرهیز از دعوت لژیونرها به دنبال ساخت تیمی جدید است که تقریبا در این مسیر موفق بوده و از اهمیت دیدارهای تدارکاتی برای رسیدن به خواسته اش یاد می کند.

دیدار تیم های ملی فوتبال روسیه و ایران از سساعت 18:30 دقیقه فردا (سه شنبه) در ورزشگاه 40 هزار نفری شهر «کازان» که یکی از ورزشگاه های میزبان جام جهانی 2018 خواهد بود، آغاز می شود.

 

انتهای پیام/