رئیس فدراسیون جهانی فوتبال از میان دو اسطوره فوتبال آرژانتین یکی را به دیگری ترجیح داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مقایسه میان اسطوره‌های دنیای فوتبال از جمله مقایسه میان دیه‌گو مارادونا و هموطن جوانتر او لیونل مسی همواره یکی از کارهای لذت‌بخش برای رسانه‌ها بوده است و کمتر شخصیت برجسته‌ای در دنیای فوتبال بوده که با این سوال که برترین بازیکن تاریخ فوتبال چه کسی است، مواجه نشده باشد و جانی اینفانتینو، رئیس سوئیسی فدراسیون جهانی فوتبال هم از این قاعده مستثنی نیست.

اینفانتینو در گفت‌وگو با نشریه ناسیون آرژانتین، در پاسخ به این سؤال که از میان لیونل مسی و دیه‌گو ماردونا، جایگاه کدامیک در دنیای فوتبال بالاتر بوده است، «ال‌دیه‌گو» را ترجیح داد و دلیلش را هم اینگونه عنوان کرد: من مارادونا را انتخاب می‌کنم چون تقریباً همه جام‌ها را برده و این تفاوت او با مسی است. او واقعاً جادویی بازی می‌کرد. کاری که دیه‌گو برای فوتبال انجام داد، به نظر من در حدی بود که همه ما به آن احترام بگذاریم. خدمتی که او به فوتبال کرد از عهده هیچ مدیر یا رئیسی برنمی‌آید. او همه را عاشق فوتبال کرد، چه آرژانتینی بودند یا نبودند، چه طرفدار ناپولی بودند یا نبودند. به همین دلیل همه ما عاشق او هستیم.

رئیس فیفا درباره مسی هم گفت: مسی خارق ‌العاده است. او و دیه‌گو هر کدام نماد یک عصر از دنیای فوتبال بوده‌اند. مارادونا در دهه‌های 80 و 90 و مسی یک دهه اخیر، البته مارادونا جام جهانی را هم برده است اما مسی هنوز چنین افتخاری را کسب نکرده و باید آن را هم ببرد. ما بازیکنان بزرگ فراوانی داریم که نتوانسته‌اند قهرمان جهان شوند اما بازیکنان نه چندان بزرگ زیادی هم داریم که قهرمان جهان شده‌اند. زیبایی فوتبال به همین است.

اینفانتینو در پاسخ به این سؤال که آیا مسی می‌تواند در جام جهانی 2022 قطر هم بازی کند عنوان کرد: بله، چرا که نه. وقتی که او پا به توپ می‌شود، انگار هیچ کسی نمی‌تواند توپ را از او بگیرد. او هرگز مأیوس نمی‌شود و آنقدر سرعت حرکاتش بالاست که هرچقدر تلاش کنید هم نمی‌توانید متوقفش کنید.

انتهای پیام/