با برگزاری مرحله پلی آف، ترکیب مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد و تیم‌های ایرانی رقبای خود را شناختند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

با برگزاری مرحله پلی آف، ترکیب مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد و تیم‌های ایرانی رقبای خود را شناختند.

مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، با صعود ذوب‌آهن به مرحله گروهی این مسابقات به پایان رسید تا جمع نمایندگان ایران به عدد چهار برسد. همچنین استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی نیز تکلیف دیدارهای خود را دانستند که بر این اساس، العین به گروه استقلال، نسف قارشی به گروه پرسپولیس و الغرافه به گروه تراکتورسازی صعود کرد.

دور گروهی این مسابقات از ۲۳ بهمن ماه سال جاری شروع می‌شود و تیم‌ها در پنجره نقل و انتقالات زمستانی به تقویت قوای فنی خود پرداختند. این مسابقات بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی در آسیا است که انتظار می‌رود آماده ترین تیم‌ها در آن حضور داشته باشند اما با توجه به اینکه تیم‌های برتر فصل گذشته در فصل جاری با مشکلاتی رو به رو شدند، برخی از تیم‌هعا در جمع برترین‌های کشورشان هم قرار ندارند.

در حال حاضر از بین چهار نماینده ایران، پرسپولیس، ذوب‌آهن، استقلال، تراکتورسازی به ترتیب در رده اول، سوم، ششم و یازدهم قرار دارند که جایگاه تراکتورسازی در بین ۱۶ تیم حاضر در دور گروهی، بسیار بد است.

دو نماینده عربستان در بهترین شرایط قرار دارند. الهلال و الاهلی پارسال حضور موفقی در لیگ قهرمانان آسیا داشتند و در کشورشان هم اول و دوم شدند. آنها در فصل جاری هم به ترتیب اول و دوم هستند.

چهار نماینده قطر هم همانند فصل گذشته شرایط نسبتا خوبی در لیگ کشورشان دارند. با این وجود پارسال فقط الدوحیل (لخویا سابق) توانست به مرحله حذفی صعود کند که این تیم هم توسط پرسپولیس حذف شد.

اماراتی‌ها هم با چهار تیم در این مرحله حاضر شدند که العین، الوصل، الوحده و الجزیره به ترتیب در رده‌های اول، دوم، سوم و ششم جدول قرار دارند و شرایطشان برای شروع مسابقات خوب است.

در جدول‌های زیر، وضعیت فعلی تمام تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا (منطقه غرب) و عملکرد آنها در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا را می‌بینید. لیگ فوتبال ازبکستان،‌ هنوز آغاز نشده است.

انتهای پیام/