پرسپولیس در دیدار هفته بیست‌ودوم خود موفق به شکست سپاهان شد تا جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت و حریفش را به سقوط نزدیک‌تر کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در چارچوب دیدارهای هفته بیست‌ودوم لیگ برتر از ساعت 15:50 امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که پرسپولیس موفق شد با نتیجه 2 بر صفر به برتری برسد.

علی علیپور در دقیقه 10 و شجاع خلیل‌زاده در دقیقه 67 گل‌های پرسپولیس را به ثمر رساندند. این اولین دیداری بود که منصور ابراهیم‌زاده هدایت سپاهان را برعهده داشت.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری (احمد نوراللهی - 69)، صادق محرمی، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، فرشاد احمدزاده، وحید امیری (سیامک نعمتی - 87)، گادوین منشا (بشار رسن - 67) و علی علیپور.

ترکیب سپاهان: ابراهیم عالمه، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، حسن جعفری، سعید آقایی، علی کریمی، محمود قائدرحمتی (میلاد سرلک - 72)، مهرداد محمدی (رضا دهقانی - 76)، حسین پاپی (ادون حسنی - 60)، ساسان انصاری و مهدی شریفی.

نیمه اول

دقیقه 10: علی علیپور موقعیت خوبی برای گلزنی پیدا کرد که ابراهیم عالمه موفق به دفع ضربه اول شد، در ادامه احمدزاده توپ را به سمت دروازه زد که بار دیگر توپ با برخورد به صورت عالمه به علیپور رسید. این بار آقای گل رقابت‌های لیگ برتری تا به اینجا فصل با پای چپ توانست دروازه سپاهان را باز کند تا این موقعیت در نهایت ثمری برای پرسپولیسی‌ها داشته باشد.

دقیقه 30: گادوین منشا در محوطه جریمه سپاهان صاحب موقعیت شد و پس از پشت سر گذاشتن مدافعان پرتعداد زردپوش اقدام به شوتزنی کرد که ضربه او توان لازم برای باز کردن دروازه عالمه را نداشت.

دقیقه 31: امیری پس از دریبل جعفری، پاسی فوق‌العاده برای منشا ارسال کرد که این بازیکن را با عالمه در موقعیت تک به تک قرار داد، اما منشا هنگام دریبل دروازه‌بان سپاهان ناکام بود تا این موقعیت از دست برود.

دقیقه 33: پاس در عمق برای ساسان انصاری این بازیکن را در موقعیت خوبی قرار داد که می‌توانست گل مساوی را به ثمر برساند، اما سیدجلال حسینی به موقع خودش را مقابل توپ او قرار داد و توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 33: سعید آقایی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 39: مهدی شریفی موقعیت خوبی برای گلزنی داشت، اما ضربه او به تیر دروازه پرسپولیس برخورد کرد.

دقیقه 43: گادوین منشا پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت خوبی شد که برای ضربه زدن به توپ عجله کرد و ضربه پای چپ او به بیرون رفت.

دقیقه 1+45: ارسال روی دروازه سپاهان با ضربه سر گادوین منشا همراه شد که توپ به تیر عمودی دروازه برخورد کرد و توپ برگشتی را علیپور به بیرون زد تا بهترین موقعیت برای به ثمر رساندن گل دوم پرسپولیس، از دست برود.

نیمه دوم

دقیقه 46: ارسال حسین ماهینی برای وحید امیری این بازیکن را در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار داد که عالمه توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 51: مهدی شریفی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 53: ساسان انصاری قصد گرفتن توپ از علیرضا بیرانوند را داشت که دروازه‌بان پرسپولیس اقدام به دریبل زدن کرد که پس از آن مهاجم سپاهان مانع از حرکت او شد. این حرکت در ادامه برخورد بیرانوند را به همراه داشت که سپاهانی‌ها معتقد بودند بیرانوند خطای پنالتی کرده، اما زاهدی‌فرد خطای انصاری را اعلام کرده بود. پرسپولیسی‌ها نیز در حالی که بازیکنان سپاهان به داور مسابقه اعتراض می‌کردند در حرکتی غافلگیر کننده بازی را آغاز کردند و موقعیت خوبی برای منشا فراهم شد که ضربه او به بیرون رفت.

دقیقه 55: فرشاد احمدزاده با خطایی که روی سعید آقایی انجام داد، با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 67: ارسال مواج احمدزاده روی دروازه سپاهان با ضربه سر شجاع خلیل‌زاده به تور دروازه عالمه چسبید تا پرسپولیس به گل دوم خود برسد.

دقیقه 74: بشار رسن روی پاس ربیع‌خواه در موقعیتی خوب قرار گرفت تا دروازه سپاهان را باز کند، اما هنگامی که قصد دریبل عالمه را داشت دروازه‌بان سپاهان به خوبی توپ را از زیر پای او بیرون کشید تا این موقعیت از دست برود.

دقیقه 83: علی علیپور در موقعیتی تک به تک با عالمه قرار داشت که سیاوش یزدانی با تکلی بلند توپ او را راهی کرنر کرد.

دقیقه 84: شجاع خلیل‌زاده از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

با این نتیجه پرسپولیس 51 امتیازی شد تا جایگاه خود را در جدول تثبیت کند و به قهرمانی نزدیک‌تر شود و سپاهان نیز 20 امتیازی باقی ماند تا با یک امتیاز اختلاف نسبت به تیم پانزدهم جدول، به منطقه سقوط نزدیک‌تر شود.

 

انتهای پیام/