استقلال تا به حال دو بازیکن به تهران آورده است و این دو مشکل جسمی داشته‌اند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال همچنان به دنبال بازیکن است و نتوانسته مهاجم مورد نظرش را برای لیگ قهرمانان آسیا جذب کند. این ماجرا به یک بحران بزرگ در این تیم بدل شده است. طوری که دیگر شخص شفر رسما در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت هر بازیکن خوبی را که می پسندد، مدیر برنامه های یکی از بازیکنان تیمش با تماس هایش با آن بازیکن، رایش را برای حضور در ایران می زند. جالبتر اینکه این اخبار از درون باشگاه استقلال به بیرون می رود. طوری که رسما ترجیح شفر این شده که به کسی نگوید کدام بازیکن را می خواهد.

جالب اینکه در این میان تا به حال دو بازیکن خارجی به تهران آمده اند. سفر هر بازیکن خارجی به تهران ، غیر از هزینه های تست های پزشکی ، اگر تنها هزینه سفر خود بازیکن باشد و مدیربرنامه هایش را به حساب نیاوریم ، با هزینه بلیت و هتل اقلا 20 تا سی میلیون تومانی هزینه را روی دوش باشگاه می گذارد.

این بازیکنان آمده اند ، تست داده اند و رد شده اند.

روند تست پزشکی در فوتبال اینگونه است که بازیکنان در تست های یاد شده برای تعیین سلامت حاضر می شوند. این تست ها نتیجه ای را به همراه دارد و گروه پزشکی ایفارک که وابسته به فدراسیون فوتبال است یا مراکز ورزشی تیم ها کتبا به باشگاه ها اعلام می کند میزان سلامتی بازیکن در چه میزانی است. این تنها نظری مشورتی است. چنانچه باشگاهی اصرار به جذب بازیکن داشته باشد یا یک مربی اعلام کند بازیکن را می خواهد ، دیگر این خود باشگاه ها هستند که تصمیم می گیرند.

یازلده مهاجم پرتغالی که برای استقلال آمده بود ، در این تست ها رد شد و به کشورش برگشت و آنجا به تیمی در لیگ برترشان پیوست. این اتفاق حاشیه های فراوانی را برای استقلال ایجاد کرد. اینکه مهاجمان مورد نظر شفر را رد می کنند. درحالی که خود شفر می تواند در این مواقع با اعلام نظر قطعی بازیکن مورد نظرش را جذب کند. ریسکی که خود او هم سر بازیکنان شبه دار بر نداشته چون نمی خواهد متهم شود به خرید بازیکن آسیب دیده.

جالب اینکه استقلال بازیکنانی را به تهران آورده که در این بازار گران دلار و یوروی حدود 5 هزار تومانی ، اصلا خریدهای ارزانی نیستند و مثلا رقم یازلده و بازیکن کامرونی در بازار نقل و انتقالات زمستانی رقمی حدود 400 هزار یورو برای استقلال قرار بوده آب بخورد.

استقلال پولی مناسب دارد اما بازیکنان اولویت یک سرمربی را پرانده اند و حالا بلبشویی به پا شده چون باید حتما یک مهاجم آزاد پیدا کنند که پولش به این تیم بخورد. مصدوم نباشد و بتواند از خوان آقای ایکس در باشگاه و دلالی که به او پیوست شده هم بگذرد!

انتهای پیام/