در پایان یک دربی بزرگ، هیچوقت دو طرف سکوها جشن نمی‌گیرند اما شاید در دربی این هفته تهران، این قانون شکسته شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

همزمانی دربی تهران با احتمال قطعی شدن قهرمانی پرسپولیس این فصل، حساسیت ویژه‌ای به بازی پنجشنبه داده است. پرسپولیسی‌ها قصد دارند قبل از پایان سال و مقابل حریف سنتی‌شان، قهرمانی را قطعی کنند و در کنار جشن پیروزی دربی، جشن قهرمانی بگیرند.

پرسپولیس با پیروزی در دربی قطعا قهرمان می‌شود و در صورت تساوی یا شکست ذوب آهن در شهر جم که بعید هم نیست، با یک مساوی هم به قهرمانی می‌رسد. در این دو حالت، پرسپولیسی‌ها طرف خوشحال دربی خواهند بود و در صورتی که استقلال بتواند جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیرد، آن‌ها جشن برد را برگزار می‌کنند. اما در این مسابقه، حالتی هم هست که همه تماشاگران خوشحال به خانه برگردند.

بازی پارس جنوبی و ذوب آهن، تقریبا ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه به پایان می‌رسد. زمانی که پرسپولیس و استقلال، برای نیمه دوم وارد زمین می‌شوند. اگر پارس جنوبی در آن مسابقه موفق شود ذوب آهن را شکست بدهد، قهرمانی پرسپولیس قطعی خواهد شد و آن‌ها حتی در صورت شکست مقابل استقلال هم قهرمان لیگ برتر می‌شوند.

در آن شرایط، با پیروزی استقلال هم تیم شفر جشن پیروزی می‌گیرد هم سرخپوشان در پایان مسابقه جشن قهرمانی برگزار خواهند کرد و تمام گنجایش ۶۰ هزار نفری ورزشگاه، بهانه‌ای برای شادی دارند! سناریوی عجیبی که البته زیاد به کام تیم برانکو نیست و آن‌ها، ترجیح خواهند بدون تلخی شکست جشن آخر سال‌شان را برگزار کنند.

انتهای پیام/