در حالی که ذوب‌آهن و استقلال برای نایب قهرمانی می‌جنگیدند با تساوی و توقف در این هفته رده دوم جدول را به سایپا تعارف کردند. برنامه ادامه بازی‌ها هم نشان می‌دهد سایپا برای حفظ این جایگاه در پایان لیگ کار سختی ندارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

فقط دو بازی دیگر باقی مانده تا تکلیف نایب قهرمان لیگ هفدهم مشخص شود. تیمی که فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را از مرحله گروهی شروع خواهد کرد. همچنان به ترتیب سایپا، ذوب‌آهن، استقلال و پیکان بیشترین شانس کسب این سهمیه مستقیم را دارند. نگاهی به برنامه بازی‌های این ۴ تیم در دو هفته پیش رو نشان می‌دهد که چقدر باید برای هر کدام شانس قائل باشیم.

سایپا

سایپا ۵۰ امتیازی که فعلا نایب قهرمان موقت لیگ است هفته آینده در خانه برابر گسترش فولاد قرار می‌گیرد. بازی‌ای که با توجه به بی‌انگیزگی شاگردان فیروز کریمی در تیم تبریزی نباید چندان برای نارنجی‌پوشان سخت باشد. سایپا هفته پایانی در خانه پیکان باید بازی کند. اگر سه تیم بالاتر از پیکان در هفته بیست و نهم حریفان خود را شکست دهند با توجه به ناامید شدن پیکان از کسب سهمیه آسیایی، بازی آخر سایپا هم چندان سخت و نفس‌گیر نخواهد بود.

ذوب‌آهن

ذوب‌آهن ۴۹ امتیازی که در رده سوم حضور دارد هفته پیش رو میزبان پرسپولیس در اصفهان خواهد بود. بعید است برانکو با توجه به شرایط حساس آسیایی تلاشی جدی برای برد در لیگ برتر داشته باشد. به خصوص بعد از تجربه تلخ مصدومیت احمدزاده و ربیع‌خواه در بازی تشریفاتی برابر پارس جم، احتمالا برانکو از ترکیب بازیکنان اصلی و نیمکت‌نشین خود در دو بازی پایانی لیگ برتر استفاده خواهد کرد. شرایطی که شانس ذوب‌آهن را برای برد بیشتر خواهد کرد. ذوب‌آهن هفته پایانی را هم مهمان نفت در تهران است که ممکن است تا آن روز سقوط‌اش قطعی شده باشد. اگر هم نفت همچنان امیدوار به ماندگاری باشد بازی آخر برای ذوب‌آهن فوق‌العاده سخت خواهد بود.

استقلال

استقلال ۴۸ امتیازی شرایط سخت‌تری به نسبت سایپا و ذوب‌آهن دارد. آبی‌پوشان که خستگی مفرطی از حضور همزمان در ۳ جام دارند این هفته برابر پیکان قرار می‌گیرند که همچنان شانس اندکی برای کسب سهمیه دارد و بازی سختی برای استقلال خواهد ساخت. شاگردان شفر در بازی آخر هم مهمان سپاهان در اصفهان خواهند بود که اگرچه تقریبا در لیگ ماندگار شده‌اند اما برای اعاده حیثیت در روز پایانی یک فصل بد و ساختن خاطره‌ای خوب برای هواداران‌اش تلاش خواهد کرد.

پیکان

‌پیکان ۴۵ امتیازی که از رقیبان عقب افتاده شرایط سختی برای کسب سهمیه آسیایی دارد و سرنوشت در اختیار خودش نیست. جلالی و شاگردان‌اش باید منتظر لغزش حریفان باشند تا شاید شانسی به دست آورند. البته پیکان دو بازی برابر رقیبان اصلی دارد و بخشی از راه را خودش می‌تواند هموار کند. دیدار این هفته برابر استقلال و روز آخر برابر سایپا و دایی.

بررسی شرایط نشانی می‌دهد طبق روال امروز جدول رده‌بندی، تیم‌های مدعی شانس کسب سهمیه آسیایی دارند.

انتهای پیام/