سرمربی آلمانی استقلال نتایج فوق‌العاده‌ای با این تیم گرفته و تمام هواداران خواهان ادامه حضور او در این باشگاه هستند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

البته استقلال پارسال هم در نیم‌فصل دوم با علیرضا منصوریان خوب نتیجه می‌گرفت، اما به زیبایی امسال بازی نمی‌کرد. الان قشنگ معلوم است استقلال تیم خوبی شده و اگر شفر فصل بعد هم بماند، شاید حسرت 6ساله آبی‌ها برای قهرمانی در لیگ‌برتر به پایان برسد. با این همه وینفرد شفر در کنار امتیازات پررنگی که دارد، گاهی حرف‌هایی می‌زند که آدم را به شک و تردید وا می‌دارد. مثلا تغییر مواضع او در برخی موارد آن‌قدر عجیب و ملموس است که مخاطب گمان می‌کند با دو‌شخصیت کاملا متفاوت طرف است. طی ماه‌های گذشته شفر چندین بار مواضعش را در مورد افراد و اتفاقات مختلف تغییر داده که خیلی طبیعی نیست.

  فرهاد مجیدی:  اولین تناقض‌گویی‌های وینفرد شفر در ایران راجع‌به فرهاد مجیدی بود. او ابتدا مدعی شد مجیدی را نمی‌شناسد، اما یک روز بعد این مساله را تکذیب کرد و گفت فرهاد از شاگردان قدیمی‌اش بوده است. مربی آلمانی در مورد احتمال حضور مجیدی در کادرفنی آبی‌ها هم مواضع دوگانه‌ای داشت؛ یک‌بار اعلام کرد فرهاد برای دستیاری او اعلام آمادگی کرده و مرتبه بعدی با انکار همه چیز مدعی شد این پیشکسوت استقلال فعلا در حال گذراندن دوره‌های مربیگری است و قرار نیست به کادرفنی تیم اضافه شود.

  محمد تقوی:محمد تقوی نیز از دیگر گزینه‌های دستیاری شفر در استقلال بود. با این وجود مرد آلمانی در مورد او هم درست مثل فرهاد مجیدی دچار دوگانه‌گویی شد. در حالی که شفر در روزهای نخست حضورش در ایران با تقوی به صورت تلفنی مذاکره کرده و از او برای حضور در کادرفنی روزمه گرفته بود، چند روز بعد در نشست خبری‌اش اعلام کرد اصلا تقوی را نمی‌شناسد؛ آنچه با واکنش منفی مدافع پیشین آبی‌ها همراه شد.

  کارلوس کی‌روش:اوج رفتار و گفتارهای متناقض شفر طی روزهای اخیر در مواجهه با کارلوس کی‌روش و تیم‌ملی ایران به‌روز کرده است. بعد از آنکه کی‌روش با صراحتی کم‌نظیر از آمادگی ملی‌پوشان لیگ برتری انتقاد کرد، مربیانی مثل برانکو، دایی و قلعه‌نویی به تندی با او مخالفت کردند، اما شفر در نشست خبری پیش از بازی با نفت تهران واکنشی آرام و متعادل به سرمربی تیم‌ملی نشان داد. با این وجود او بلافاصله بعد از پیروزی در آن مسابقه در همان مصاحبه تلویزیونی کنار زمین از خجالت کی‌روش در آمد و با مثال زدن از درخشش وریا غفوری و امید ابراهیمی اعلام کرد هرگز حرف‌های سرمربی تیم‌ملی را قبول ندارد. شفر بعدتر داوطلبانه به محل تمرین تیم‌ملی رفت و با کی‌روش ملاقات کرد تا راه تعامل باز شود، اما بلافاصله خبر مخالفتش با حضور زودهنگام بازیکنان استقلال در اردوی تیم‌ملی منتشر شد؛ آنچه به لغو بازی دوستانه با سوریه انجامید. کلا در این مورد هیچ‌کس نفهمید فاز شفر چیست و او دارد می‌رود یا دارد می‌آید؟!

  برانکو و پرسپولیس:شفر در مورد برانکو و پرسپولیس هم اظهارات متناقضی داشته است. او ابتدای حضورش در ایران پرسپولیس را تیمی شایسته توصیف کرد که خیلی خوب بازی می‌کند، اما بعد از داربی برگشت این تیم را به ارایه فوتبال «بزن زیرش» متهم کرد. وقتی از شفر بابت این ادبیات انتقاد شد، او اعلام کرد از اصطلاح بزش زیرش منظور بدی نداشته، این در حالی است که او پس از باخت به ذوب‌آهن هم به منظور تحقیر فنی تیم قلعه‌نویی از همین عبارت استفاده کرده بود. همچنین در مقطعی که سرور جپاروف به‌خاطر مصاحبه برانکو محروم شد، شفر اظهارات تندی علیه سرمربی پرسپولیس به زبان آورد، اما چند روز بعد گفت دلیلی ندارد درمورد برانکو اظهار نظر کند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.