تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در دومین بازی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا روز سه شنبه در تهران به مصاف استقلال تهران می رود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بازی رفت تیم های ذوب آهن و استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با تک گل جورجی ولسیانی مدافع گرجستانی که از روی نقطه پنالتی و در وقت اضافه به ثمر رسید به سود شاگردان امیر قلعه نویی به پایان رسید اما هنوز یک راند دیگر از این جدال آسیایی تمام ایرانی باقی مانده و استقلالی ها امید زیادی دارند که با حمایت هواداران شان در ورزشگاه آزادی شکست در بازی رفت را جبران کنند و راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.

در بازی برگشت با توجه به محرومیت محمد نژادمهدی و مصدومیت خالد شفیعی 2 مدافع تاثیرگذار ذوبی ها، امیر قلعه نویی در خط دفاعی تیمش با چالش جدی مواجه است.

رشید مظاهری: دروازه بان ملی پوش ذوب آهن در بازی رفت با سیوهای فوق العاده اش به ویژه در نیمه اول، یکی از ستاره های تیمش بود. او آنقدر خوب بود که در پایان بازی امیر قلعه نویی عملکرد گلر تیمش را تحسین کرد و گفت که مظاهری ذوب آهن را نجات داده است.

 مظاهری که در تمام 30 بازی لیگ سنگربان اول ذوبی ها بود 30 گل دریافت کرد و 11 کلین شیت داشت، او که دروازه بانی پنالتی گیر محسوب می شود در لیگ هفدهم توانست 4 پنالتی را مهار کند. مظاهری که در نیمه اول بازی رفت 3 فرصت بسیار خوب از وریا غفوری، فرشید اسماعیلی و پژمان منتظری گرفت، امیدوار است که در بازی برگشت هم مهاجمان استقلال را ناکام بگذارد و یک تنه تیمش را راهی مرحله بعد کند.

 

میلاد فخرالدینی: مدافع کرمانی که در نیم فصل دوم به ذوب آهن پیوست تاکنون در این تیم درخشش خوبی داشته و در بازی رفت نیز عملکرد نسبتا مناسبی داشت. مصدومیت داریوش شجاعیان برای او گران تمام شد زیرا هواداران استقلال او را در در این مصدومیت مقصر دانستند اما خودش معتقد است که حداقل نیم متر با شجاعیان فاصله داشته و آسیبی به او نزده است.

 

محمد ستاری: دیگر مدافع جوان ذوب آهن در بازی رفت خیلی زود در دقیقه 17 از سوی امیر قلعه نویی تعویض شد و جای خود را به قاسم حدادی فر داد. بعید است که قلعه نویی در بازی برگشت دوباره به او میدان بدهد و به احتمال زیاد حدادی فر این بار از ابتدا در ترکیب سبزپوشان اصفهانی قرار خواهد گرفت.

 

جورجی ولسیانی: هافبک تدافعی گرجستانی ذوب آهن در دقیقه پایانی بازی که برای ذوبی ها به قلعه تایم معروف است با آرامش خاصی ضربه پنالتی را تبدیل به گل کرد و ضمن رقم زدن یک پیروزی ارزشمند برای تیمش، به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. ولسیانی که این روزها به پنالتی زن اول سبزپوشان اصفهانی تبدیل شده به دنبال فرصتی است تا در صورتی که ذوب آهن  در بازی برگشت هم صاحب ضربه پنالتی شود باز هم دروازه استقلال را باز کند.

 

حمید بوحمدان: مدافع 29 ساله دزفولی که در تمام بازی های ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا 90 دقیقه حضور داشته است در بازی رفت مهاجمان استقلال را ناکام گذاشت. او اعلام کرده که می خواهد در بازی برگشت هم استقلالی ها را در حسرت گلزنی بگذارد و برای برگزاری جشن صعود در تهران لحظه شماری می کند.

 

بختیار رحمانی: هافبک کرمانشاهی ذوبی ها که در نیم فصل دوم لیگ از پیکان راهی اصفهان شد از عملکرد خودش در ذوب آهن نسبت به دوران حضورش در استقلال و پیکان رضایت بیشتری دارد. او در بازی رفت نشان داد که انگیزه زیادی برای بازی برابر تیم سابقش دارد. رحمانی که پس از صعود ذوب آهن از مرحله گروهی برای هم تیمی هایش آواز خواند نمی خواهد پس از بازی برگشت مقابل استقلال با اشک و حسرت زمین را ترک کند.

 

مرتضی تبریزی: مهاجم 27 ساله ذوب آهن که بهترین فصل خودش را پشت سر می گذارد در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا در مجموع 19 گل برای تیمش به ثمر رساند. تبریزی در لیگ برتر 13 گل زد، 2 گل در بازی پلی آف آسیا برابر آیزاول هند به ثمر رساند و 4  بار نیز در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دروازه حریفان را باز کرد. امید اول گلزنی ذوبی ها تاکنون 4 پاس گل نیز به همبازیانش داده است.

 

محمدرضا حسینی: هافبک شیرازی و تاثیرگذار سبزپوشان اصفهانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با 16 خلق موقعیت یکی از بازیکنان برتر در این زمینه بود و در لیگ برتر نیز عملکرد خوبی داشت.

 

کی روش استنلی سوارز: مهاجم بلند قامت برزیلی با گلزنی در هفته های پایانی لیگ به یکی از ستار های ذوب آهن تبدیل شد و در نبردهای هوایی در بین تمام بازیکنان لیگ هفدهم بهترین عملکرد را داشته است. او در بازی رفت با استقلال در گلزنی ناکام بود و باید دید آیا سرانجام در بازی برگشت می تواند دروازه آبی ها را باز کند یا خیر؟

 

محمد نژاد مهدی: مدافع 25 ساله ذوبی ها که در دقایق پایانی بازی رفت اخراج شد و از بازی برگشت محروم است اعتقاد دارد که اخراجش برای ذوب آهن خوش یمن بوده زیرا پس از بیرون رفتن او از زمین تیمش صاحب یک ضربه پنالتی شد و به گل برتری دست یافت. نژاد مهدی در این فصل یکی از بازیکنان کلیدی ذوب آهن بوده و تنها در 2 بازی تیمش در لیگ برتر حضور نداشته است. او در 8 رقابت سبزپوشان اصفهانی در این فصل لیگ قهرمانان آسیا  حضور داشته و قلعه نویی برای پیدا کردن جانشین برای او در بازی برگشت کار دشواری دارد.

 

قاسم حدادی فر: این هافبک با تجربه که فصل گذشته به دلیل مصدومیت 5 ماه از میادین دور بود بازگشت خوبی به ترکیب ذوب آهن داشت و در بازی هایی که به میدان رفت نقش مهمی در موفقیت تیمش ایفا کرد. حدادی فر در بازی رفت از دقیقه 17 به جای محمد ستاری وارد زمین شد و توانست ریتم بازی را به سود ذوب آهن تغییر دهد.

 

هنوز یک نیمه سخت و نفسگیر از این جدال حساس آسیایی باقی مانده و باید دید در بازی برگشت 2 تیم که روز سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت برگزار می شود ذوب آهن می تواند کار ناتمامش را در تهران تمام کند یا استقلال با تکیه به حمایت هوادارانش از این مرحله هم سربلند بیرون می آید. آیا قلعه نویی که تنها مربی ایرانی است که موفق به شکست شفر شده در برد برابر این مربی آلمانی هت تریک می کند یا سرانجام شفر مچ قلعه نویی را می خواباند و تیمش را راهی مرحله بعد می کند.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.