استقلال هم مثل پرسپولیس به جمع هشت تیم برتر آسیا رسید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال و پرسپولیس در جمع هشت تیم برتر آسیا و چهار تیم برتر غرب قرار گرفتند. علاوه بر این دو تیم ایرانی، دو تیم قطری الدحیل و السد هم به این مرحله رسیده‌اند.
بنابراین روز سوم خرداد قرعه‌کشی این مرحله انجام می‌شود تا چهار تیم برتر غرب به مصاف هم بروند و چهار تیم شرقی هم رودرروی یکدیگر قرار بگیرند. بر اساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های غربی و شرقی تا مرحله فینال لیگ قهرمانان به هم نمی‌خورند. با این اوصاف باید منتظر بمانیم و ببینیم چهارشنبه آینده کدام تیم‌ها به هم برخورد خواهند کرد. اگر احتمالات ریاضی را هم در نظر بگیریم، ۳۳درصد ممکن است که پرسپولیس و استقلال در این مرحله به هم برخورد کنند؛ اتفاقی که اگر رخ بدهد، نخستین دربی آسیایی تهران را برای فوتبال ایران به ارمغان خواهد آورد.
البته خوش‌بین‌ترها دوست دارند پرسپولیس و استقلال در نیمه‌نهایی به هم بخورند تا حتما یک فینالیست ایرانی داشته باشیم. به هر حال در هر مرحله‌ای این اتفاق رخ بدهد، یک اتفاق بسیار جذاب برای فوتبال ایران محسوب خواهد شد، چراکه دو شهرآورد طی یک هفته با داوران خارجی و اعمال قانون گل زده در خانه حریف برگزار می‌شود که رویایی است. در این صورت برای اولین بار قانون چینش تماشاگران به‌صورت ۹۰ به ۱۰ الزامی خواهد شد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.