شجاع خلیل‌زاده پس از پایان بازی با الجزیره روی زمین نشست و سجده شکر به جای آورد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 در این لحظات قطرات اشکی هم روی گونه مدافع شماره ۳ پرسپولیس غلتید که باعث تعجب برخی همبازیانش هم شد. در همین راستا شنیدن تازه‌ترین حرف‌های خلیل‌زاده خالی از لطف نیست.

* عجب بازی رمانتیکی شد. زدن گل در دقیقه ۸۹ توسط سیدجلال و صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا...

فوق‌العاده بود. زیبایی فوتبال به همین است. لحظات عجیبی را پشت سر گذاشتیم و آن گل سیدجلال هم عالی بود.

* شنیدیم کلی هم سر به سر سیدجلال گذاشتید و در رختکن او را سوپرمن خواندید؟

سرمربی الجزیره اشتباه بزرگی کرد. او می‌خواست کاپیتان ما را مسخره کند و سیدجلال هم با آن گل جواب دندان‌شکنی به سرمربی هلندی الجزیره داد. در رختکن هم همه ما به شوخی سیدجلال را سوپرمن خواندیم تا یادآوری کنیم چگونه جواب حریف را داده است.

* (به شوخی) آیا واقعاً سوپرمن است؟

بله، سیدجلال فوق‌العاده است. یک الگوی خوب برای مدافعان جوان‌تر و یک کاپیتان واقعی. برایش همیشه بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

* بلافاصله پس از سوت پایان بازی که توسط مانینگ چینی نواخته شد روی زمین نشستی، سجده شکر به جای آوردی و اشک ریختی، چرا؟

آن اشک‌ها که اشک شوق بود. شکر خدا را به جای آوردم که شرمنده ۹۰ هزار هوادار عاشق پرسپولیس نشدیم. خیلی حیف می‌شد با آن همه تماشاگر بامعرفت که ما را تشویق کردند حذف می‌شدیم. به همین خاطر از خداوند تشکر کردم.

* فکرش را می‌کردی در دقایق پایانی پرسپولیس گل بزند؟

تیم ما در فصل تازه به اتمام رسیده هم چند بار این‌طوری گل زد. بچه‌های پرسپولیس هرگز تسلیم نمی‌شوند و تا سوت پایان بازی امیدوار به برد هستند. این را مربیان تیم به ما آموخته‌اند و من و بقیه همبازیانم هم با همین تفکر بازی را ادامه دادیم.

* معمولاً در مسابقات قبلی پرسپولیس تو نفوذ می‌کردی و جلو می‌کشیدی و سیدجلال حسینی عقب می‌ماند توپ‌ها را جمع می‌کرد. در بازی با الجزیره اما نقش شما عوض شد، چرا؟

آقاسید خیلی انگیزه داشت. شما دیدید چگونه بچه‌ها را هم به جلو فرا می‌خواند. به هر حال یکی از ما باید می‌ماند و دفاع می‌کرد. خوشحالم سیدجلال به هدف خود رسید و توانست با گلش پرسپولیس را هم به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برساند.

* راستی رسانه فاکس واکنش‌ دقایق آخر دوست صمیمی‌ات علیرضا بیرانوند را «دست خدا» نامید! حرفی نداری؟

(به شوخی) علیرضا را با شخص دیگری اشتباه گرفته‌اند لابد! (بلافاصله ادامه می‌دهد) البته از شوخی گذشته علیرضا بیرانوند دوست خوب من و دروازه‌بان مطمئنی است. امیدوارم بیشتر از این بدرخشد و تیتر اول تمام رسانه‌های ایران، آسیا و اروپا شود!

* استقلال تهران هم به مرحله یک‌چهارم نهایی رسیده، حرفی نداری؟

نه، مبارک هوادارانش باشد!

* احتمال دارد در مرحله یک‌چهارم نهایی به استقلال یا الدحیل و السد قطر بخورید. خودت ترجیح می‌دهی پرسپولیس به مصاف کدام یک از این تیم‌ها برود؟

باور کنید فرق نمی‌کند!

* مگر می‌شود؟!

ما هدف بزرگی داریم و آن هم صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیاست. برای رسیدن به چنین هدفی فرق نمی‌کند به استقلال بخوریم، السد یا الدحیل قطر.

* ولی الدحیل تیم قدرتمندی است که ۴ گل به العین زد و هر ۸ بازی خود تا این مرحله را با پیروزی پشت سر گذاشته است.

حرف من همان حرف قبلی است. تیمی که می‌خواهد به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد باید مقابل همه حریفان باقدرت ظاهر شود. یک نکته دیگر هم حذف تیم‌های عربستانی است که من یکی از این بابت خیلی خوشحال شدم.

* به خاطر بازی نکردن پرسپولیس در کشور ثالث؟

بله، خوشحالم یک تیم عربستانی هم به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نرسید و حالا ما می‌توانیم در تهران و جلوی چشم هواداران بامعرفت پرسپولیس به مصاف حریفان برویم. فصل گذشته واقعاً در عمان به عنوان زمین بی‌طرف اذیت شدیم.

انتهای پیام/