فهرست نقل و انتقالاتی استقلال در انتظار خروج بازیکنان مدنظر شفر است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

با شروع فعالیت نقل و انتقالاتی تیم استقلال تاکنون چهار بازیکن به این تیم پیوسته اند اما از لیست خروج وینفرد شفر هنوز رونمایی نشده است تا هواداران همچنان در انتظار این لیست باشند.

استقلال با جذب بازیکنان جدیدش اکنون ۲۲ بازیکن بزرگسال در لیست خود دارد که این تعداد باید به عدد ۱۸ برسد. البته لئوناردو پادوانی و داریوش شجاعیان به دلیل مصدومیت قطعاً از فهرست نیم فصل اول خط خواهند خورد که با این اوصاف ۲۰ بازیکن بزرگسال اکنون در لیست حضور دارند. علی القاعده حداقل دو بازیکن تا اینجای کار باید از لیست کنار بروند اما قطعاً شفر خریدهای دیگری هم خواهد داشت و تعداد خروجی ها باید بیشتر از این باشد. اگرچه لیست خروج شفر هنوز منتشر نشده اما می توان لیست احتمالی را حدس زد:

 

جابر انصاری

چند فصل است که سبک بازی جابر انصاری مورد انتقاد هواداران قرار می گیرد اما واقعیت فصل قبل این بود که در حضور مهاجمی مانند شهباززاده و وینگری مثل بیت سعید که هر دو ایستا بودند حضور انصاریِ پویا کمی خط حمله را تعدیل می کرد و انصاری گزینه ای به مراتب بهتر از این دو نفر بود. اما در این فصل اگر تیام بماند و در حضور مرتضی آقاخان و فرشید اسماعیلی، تقریباً شانسی نمی توان برای حضور انصاری حتی به عنوان گزینه ای نیمکت نشین قائل بود.

 

علی قربانی

مهاجم سوادکوهی استقلال اگرچه خاصیت سرزنی دارد و می تواند در این مقوله کمک دست شفر باشد اما اصلاً در حد و اندازه های یک مهاجم نوک برای تیم استقلال ظاهر نشده و عملکرد خوبی در فصل گذشته نداشته است. نمی توان گفت که توپی برای او ساخته و پرداخته نشده بود چون در چند بازی حساس موقعیت های فراوانی را هدر داد. جذب روح الله باقری نیز نشان می دهد شفر روی این مهاجم به عنوان آلترناتیو یا مکمل مهاجم اولش حساب باز کرده است.

 

میلاد زکی پور

استقلال چند فصلی است که مدافع چپ مطمئنی ندارد و از این بابت متضرر شده است. از زمان پیوستن خسرو حیدری جوان به استقلال و اکنون حضور وریا غفوری همیشه کفه ترازو به سمت راست استقلال سنگینی می کرد و عملکرد فصل گذشته میلاد زکی پور در جناج چپ نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. شفر نشان داده که به بالانس تیمی علاقه دارد و بعید است برای سمت چپ بازیکن دیگری را به خدمت نگیرد.

 

بویان نایدنوف

برخلاف تیام که انتخاب فوق العاده ای در نیم فصل برای استقلال بود، نایدنوف نتوانست انتظارات کادرفنی استقلال را برآورده سازد و نشان داد که حداقل در این تیم نمی توان به او اعتماد کرد. یک بازیکن خارجی باید ویژگی های منحصربه فردی نسبت به بازیکنان ایرانی داشته باشد که به جای آن ها در ترکیب قرار بگیرد اما بویان معمولی تر از این حرف ها نشان داد. با قیمت دلار نیز بعید به نظر می رسد مسئولان استقلال تمایلی به حفظ او داشته باشند.

 

بهنام برزای

برزای طلایی ترین موقعیت را برای اثبات دوباره خود در تیم استقلال داشت چرا که نظر مساعد شفر را از همان ابتدا با خود به همراه داشت و از لیست خروج منصوریان به لیست ورود شفر آمده بود اما این وینگر-مهاجم نیز نتوانست خود را به تفکرات کادرفنی تحمیل کند و به احتمال زیاد در لیست خروج استقلالی ها خواهد بود.

البته نام محسن کریمی را نیز می توان در لیست استندبای خروج قرار داد. بازیکنی که مدت های مدیدی از فصل را مصدوم است اما به واسطه این که در زمان حضورش بسیار موفق عمل می کند به نظر می رسد شفر حداقل تا نیم فصل به او برای اثبات دوباره اش زمان بدهد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.