سرور جپاروف در خصوص گروه ایران در جام جهانی روسیه گفت: بازی با ایران بدشانسی مراکش بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سرور جپاروف تمریناتش را استارت زده و برای بازگشت به تهران آماده می‌شود. او که جزو حرفه‌ای‌ترین بازیکنان فصل قبل استقلال و کل آسیا محسوب می‌شود به خوبی می‌داند در روز‌های استراحت بین فصل چطور خودش را آماده نگه دارد. این بازیکن ازبکستانی در گفتگو با خبرورزشی درباره جام جهانی و دیدار‌های روسیه و ایران حرف زد. 
* تعطیلات رو به پایان است؟
همه چیز تمام می‌شود. روز‌های خوب، روز‌های بد و حتی معمولی، همه تمام می‌شوند. الان هم روز‌های استراحت است که کم‌کم تمام می‌شود و دوباره فصل تمرین و کار استارت می‌خورد. 
* از فرصت اخیر استفاده کردی؟
بله! به خیلی از کار‌های عقب افتاده‌ام رسیدگی کردم. با دوستانی که در این ماه‌ها نتوانسته بودم ببینم دیدار داشتم. به اقوام سر زدم و با خانواده به این طرف و آن طرف رفتیم. یکسری کار‌های مربوط به بازگشت به تهران را هم داشتم... 
* ... پس با استقلال ادامه می‌دهی؟
همه چیز برای ادامه همکاری مهیاست. چرا نباید ادامه بدهیم؟ البته قبلاً هم به شما گفتم که در فوتبال همه چیز قابل تغییر است. هم من دوست دارم برای استقلال بازی کنم هم کادر مدیریتی و فنی باشگاه به ادامه این روند علاقه‌مند هستند. باید در بازگشت به تهران حرف بزنیم ولی فکر نمی‌کنم مشکلی از این بابت باشد. پیشتر به خبرورزشی گفته بودم که برگردم نیم ساعته قراردادم را تمدید می‌کنم و به تمرین می‌روم. 
* تمرینات اختصاصی داری؟
یک درصد فکر کنید من تمرین نکنم. شاید در همه این روز‌ها فقط یک روز استراحت کامل داشتم. در سایر روز‌ها حتی با شنا کردن هم که شده تمرین می‌کردم تا حجم تنفسی‌ام کاهش پیدا نکند. تمرینات سبک ولی متداوم داشتم. اینقدر در این سال‌ها با بدنساز‌های مختلف کار کرده‌ام که کلکسیونی از برنامه‌ریزی برای این روز‌ها را در اختیار دارم (خنده). این برای شفر هم خبر خوبی است که با آمادگی بالا برمی‌گردم حتی اگر همان اولین روز تمرین بازی داشتیم هم من آماده‌ام تا بازی کنم. 
* از یارگیری‌های تیم خبر داری؟
نه زیاد! شنیدم که در حمله، هافبک و دفاع چند بازیکن به تیم اضافه شده است. 
* نظری درباره این نفرات داری؟
حتماً بازیکنان خوبی هستند که شفر انتخاب‌شان کرده است. این را به دلیل شناختی که از شفر پیدا کرده‌ام می‌گویم. به او اعتماد دارم. او بین مربیانی که در همه این سال‌ها با آن‌ها کار کرده‌ام جزو بهترین‌هاست. برای همه حرکاتش دلیل دارد. یک آلمانی کامل است و از سبک تفکرش خوشم می‌آید. شاید من هم چنین سبکی را برای مربیگری‌ام انتخاب کنم. 
* پیش‌بینی‌ات از برنامه لیگ چیست؟
با پیکان بازی داریم! حتماً بازی‌های استقلال سخت هستند. این را فصل قبل متوجه شدم که همه برای دیدار با ما با همه توان می‌آیند. مهم نیست ما هم با همه توان جلو می‌رویم. قطعاً استقلال لیگ سختی در پیش دارد. چون بعد از آن هم باید به فکر لیگ قهرمانان باشد. بازی با السد آسان نیست. ما باید لیگ را با قدرت استارت بزنیم تا مثل فصل قبل لطمه نخوریم. 
* جام جهانی هم که از این هفته استارت می‌خورد؟
منتظریم تا مسابقات شروع شود. 
* تیم محبوبت در این دوره کدام تیم است؟
طبیعی است که روسیه تیم اولم باشد. پنج‌شنبه و در اولین دیدار دوست دارم روسیه، تیم ملی عربستان را شکست بدهد. جمعه هم طرفدار تیم ایران هستم. 
* فکر می‌کنی ایران بتواند مراکش را شکست بدهد؟
شناخت دقیقی از مراکش ندارم ولی شک ندارم که این تیم بدترین قرعه را داشت که در دیدار اول به ایران خورد. کی‌روش و تفکراتش برای من هم آشناست. در ۶، ۷ سال گذشته با تیم ملی ازبکستان بار‌ها روبه‌روی تیم شما بازی کردیم و می‌دانم تیم کی‌روش به شدت برنامه‌محور است و تیمش را با برنامه به زمین می‌فرستد. به این خاطر شک ندارم که شما با برد دیدار اول را تمام می‌کنید. من هم به خاطر دوستان استقلالی‌ام که در تیم ایران هستند قطعاً دوست دارم شما برنده شوید. روزبه، امید، پژمان و مجید همه از دوستان خوب من هستند و آرزو می‌کنم هم در ترکیب باشند و هم برنده میدان مسابقه را ترک کنند. 
* حدس می‌زنی کدام بازیکن ایران بتواند به مراکش گل بزند؟
با توجه به آشنایی سردار آزمون با جو استادیوم‌های روسیه فکر می‌کنم او تک‌گل بردتان را بزند و یک بر صفر بازی را ببرید. آزمون فوروارد خوبی است و از کمترین موقعیت‌ها بهترین استفاده را می‌برد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.