اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، در مصاحبه‌ای صبح امروز از ناقص بودن اطلاعات پرونده بازیکن صغر سنی نساجی سخن به میان آورد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 حسین پنبه‌کار؛ بعد از مصاحبه جناب آقای رئیس محترم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص مسائل مطرح در تاریخ1397/3/20 (امروز) با برخی از افراد مطلع از موضوع شکایت تیم ها از باشگاه نساجی و بازیکن متخلف به مواردی قابل توجه عنوان شده است.

ریاست محترم کمیته انضباطی در مصاحبه خود اعلام داشته تیم های شاکی مدارکی قابل استنداد به کمیته انضباطی ارائه نکردند که چنین مطلبی بطور حتم منتفی می‌باشد و غیر ممکن است چنین باشد زیرا اگر مدارکی قابل استنداد نبوده باشد، به یقین کمیته انضباطی رای خود را خیلی وقت پیش اعلام میکرده تا تنش و مشکلاتی ایجاد نشود در صورتی که فدراسیون فوتبال همچنان اندرخم یک کوچه برای فرار از ماجرا می‌باشد.

سوال اینجاست جناب رئیس محترم انضباطی فدراسیون فوتبال؛ اگر مدارک تیم ها قابل استنداد نبوده است چرا تا به امروز رای صادر نشده است؟ اگر مدارک کامل و گویا نبوده است چرا درخواست استعلام از ثبت احوال انجام داده اید یا از مراجع دیگر استعلام خواستید؟ اگر مدارک کامل نیست چرا بازیکن صغر سنی نساجی قائمشهر را برای تست تراکم استخوانی به کمسیون پزشکی معرفی کردید؟ منظور شما از این کار چه چیزی بوده است؟!

اگر برای شما مسله صغر سنی و یا جعل اسناد بسیار مهم است بنده به عنوان خبرنگار یک سوال از شما دارم؛ چرا درخصوص اعتراض باشگاه عقاب تهران در رده سنی امیدها که از تیم شهرداری نوشهر انجام شد هیچ گونه استعلامی از هیچ مرجع رسمی صورت نگرفت و به دلیل نبود مدارک صرفا جهت تراکم استخوانی معرفی شد به کمسیون پزشکی و در زمان تست استخوانی هم حتی بازیکن شهرداری نوشهر و پدر فرد و برادر بازیکن خاطی حضور داشتن و بدون آوردن کارت ملی و شناسنامه و حتی به کمیته محترم انضباطی این تخلف در کمسیون پزشکی اعلام شده بود که گفته شد صداش در نیارید و این پرونده باید بسته شود!!!

چگونه می‌شود در پرونده عقاب تهران و شهرداری نوشهر هیچ گونه استعلامی صورت نمیگیرد تخلفاتی انجام میشود در صورتی که در آئین نامه انضباطی در خصوص تست پزشکی جهت تعیین سن استخوانی و یا صغر سن اشاره ای اصلا در قانون نشده و در قوانین قبلی انضباطی که در سال نود دو تدوین شده بود صرفا جهت مشورت بوده است و این مسله در پرونده عقاب و شهرداری نوشهر رعایت نشده است اما در پرونده تخلفات تیم نساجی نبود مدارک کافی از سوی تیم های شاکی برای شما کمیته محترم اهمیت پیدا کرده که از تمام ارگانهای مورد نیاز استعلام گرفتید؟ واقعا انتظار دارید مخاطبین این پرونده بر این باور باشند؟

جناب حسن زاده ریاست محترم انضباطی لازم به ذکر میباشد ثبت احوال شهرستان بابل که بازیکن نساجی متولد این شهر می‌باشد و از ثبت احوال بابل دو عدد شناسنامه دریافت کرده است، در تاریخ 1397/3/12 بصورت رسمی اعلام کرده بازیکن مذکور بصورت غاصبانه با مدارک واهی جعل انجام داده و جهت پیگرد قانونی به مراجع قضایی و کیفری معرفی گردیده است شما چطور اعلام میدارید مدارک قابل استنداد وجود ندارد؟

با توجه به تمامی مدارک  شما بازیکن متخلف را جهت تست تراکم استخوانی معرفی کردید که از نظر علمی این آزمایش رد شده است چون فقط برای افراد زیر شانزده سال تا حدود هشتاد درصد دقیق اعلام میکند و برای افراد بالای شانزده سال با اختلاف بسیار میزند. برای مثال در رای بازیکن شهرداری نوشهر تست استخوانی اعلام داشتید سن بازیکن شهرداری نوشهر نوزده سال تمام می‌باشد در صورتی که بعد از تحقیقات اعلام شده است بازیکن شهرداری نوشهر بالای هفده سال سن دارد!

از لحاظ پزشکی اگر یک فرد بافت عضلانی آن هرچقدر بیشتر باشد تراکم سن استخوانی آن فرد پایین تر می‌باشد و هر چقدر عضله در فرد کمتر باشد تراکم  استخوانی آن فرد بیشتر و سن آن بیشتر می‌باشد اگر قرار بر تست تراکم استخوانی مد نظر شما می‌باشد باید عرض کنم جناب ریاست محترم کمیته انضباطی در تست اخیری که از کریستین رونالدو گرفته شده است اعلام شد سن استخوانی وی 24 سال میباشد در صورتی که رونالدو متولد سال 1986 میباشد تنها دلیل سن استخوانی رونالدو بخاطر بافت عضلانی وی میباشد و خود شما مستحضر هستید که افرادی ورزش میکنند در هر صورت از لحاظ پزشکی و تراکم استخوانی چند سال پایین تر میزند. و بعد سوال اینجاست چرا برای بازیکن نساجی آزمایش دی ان ای خواستار شده بود انجام نگرفته است؟ و سوال بعدی اگر بازیکنی سن آن نوزده سال میباشد چه لزومی دارد شناسنامه خود را عوض کند که این کار بازیکن نساجی قائمشهر انجام داده است.

بازیکنی که در داماش گیلان، پارسه تهران، سیاه‌جامگان حضور داشته با اسم سید حسین حسینی  متولد 1371 چطور میشود در سال 1396 در نساجی ناگهان بشود متولد 1378? ریاست محترم انضباطی؛ ماده 80 آئین نامه انضباطی بند 4 به صراحط اعلام کرده مدارک بازیکنان مسئولیت با باشگاه میباشد و هرگونه تخلفی صورت گیرد حکم استفاده بردن از بازیکن غیرمجاز میباشد مخصوصا در مسابقات رده سنی پایه. با توجه به اعلام ثبت احوال بصورت کتبی و رسمی آیا هنوز بازیکن از نظر کمیته شما غیرمجاز تشخیص داده نشده است بعد از گذر چندین ماه از موضوع؟

تعریف بازیکن غیرمجاز جهت یادآوری باید عرض کنم طبق ماده 60 آئین نامه انضباطی کاملا گویا مطلب می باشد استفاده از مدارک مجعول و جعلی بازیکن غیرمجاز خوانده میشود حتی اگر سن واقعی آن درست باشد و تنبیهات بازیکن غیر مجاز سه بر صفر بازنده کردن در هر دیداری که بازیکن مذکور بهره برده است و کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین تر این قوانین انضباطی می باشد که خود شما منتشر اعلام کردید.

در پس این پرده چه ماجرای می باشد که  کمیته انضباطی قادر به رای دادن نمیباشد؟ کمیته انضباطی اگر قرار باشد تصمیم گیری کند خواهشن بدون هیچگونه اعمال نفوذ و سفارشات برخی از افراد رای واقعی که طبق قوانین در آئین نامه انضباطی اعلام شده است با تیم خاطی و بازیکن متخلف که به واسطه خود باشگاه نساجی این امر صورت گرفته است رای صادر کند.

انتهای پیام/