سید‌مجید حسینی مدافع 22ساله تیم‌ملی ایران و باشگاه استقلال بعد از درخشش در اولین حضور ملی خود در رقابت‌های جام‌جهانی2018 روسیه این روزها سخت مورد توجه باشگاه مطرح ترابوزان اسپور قرار گرفته است تا جایی که این خرید جذاب به یکی از اخبار مهم نقل‌و‌انتقالاتی در ترکیه تبدیل شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 آخرین اخبار و گمانه‌زنی‌های سایت‌ها و رسانه‌های ترکیه پیرامون انتقال مجید حسینی به تیم پنجم ترکیه هم در نوع خودش جالب است.


3خرید رویایی ترابوزان
روزنامه takvim چاپ استانبول در گزارشی پیرامون تحرکات باشگاه ترابوزان در پنجره تابستانی مدعی شد بعد از باکاری کانه بورکینافاسویی و مجید حسینی ایرانی حالا سران این باشگاه در تلاش برای انتقال قرضی ستاره باشگاه رن فرانسه هستند تا مثلث خریدهای رویایی خود را تکمیل کنند. این روزنامه در بخشی از گزارش خود ادعا کرد مجید حسینی ملی‌پوش ایرانی با ترابوزانی‌ها برای امضای قراردادی 3ساله توافق‌نهایی انجام داده و باشگاه ترکیه‌ای نگرانی بابت این بازیکن همچون کانه بورکینافاسویی ندارد از همین رو تمام تمرکز خود را روی جذب فیلیپ مکسر از رن فرانسه قرارداده تا او را با قراردادی قرضی و بند خرید اجباری به خدمت بگیرد.»


هجوم ایجنت‌ها به باشگاه ترابوزان
سایت cnnturk در گزارش خود مدعی شد طی 48ساعت گذشته سران باشگاه ترابوزان با بیش از 10ایجنت رسمی برای تعیین تکلیف پرونده انتقال دو ستاره ایرانی و بورکینافاسویی نشست‌های متوالی را برگزار کردند. در این گزارش آمده است: «مجید حسینی و مدیربرنامه‌هایش با شرایط قرارداد 3ساله به توافق نهایی رسیدند اما باکاری کانه با یک لشگر مدیربرنامه هنوز بر سر برخی جزئیات قراردادش با اختلافاتی روبه‌رو است که همین امر نگرانی‌هایی را برای ترابوزانی‌ها در پی داشت چون آنها در صدد بستن پرونده انتقال ستاره‌ای دیگر از باشگاه فرانسوی رن نیز هستند.»


آقاگل: منتظر موافقت استقلال برای انتقال حسینی هستیم
پوشش کنفرانس مطبوعاتی رئیس باشگاه ترابوزان اسپور توسط سایت‌های ترکیه‌ای هم جالب توجه بود چون احمد آقاگل در این کنفرانس علاوه بر پاسخگویی به ابهامات و شایعات نقل‌و‌انتقالاتی در خصوص مشکلات مالی باشگاه نیز توضیحاتی ارائه داد. نکته جالب این کنفرانس به تشریح شایعات نقل‌و‌انتقالاتی باشگاه ترابوزان بر می‌گشت جایی که آقاگل در تایید توافق با ستاره 22ساله تیم‌ملی ایران گفت: «با مجید حسینی به توافقات اولیه و کلی رسیدیم و تنها در انتظار توافق با باشگاه استقلال ایران هستیم تا این انتقال را به صورت رسمی اعلام کنیم.»


کانه و حسینی خریدهای قطعی 
سایت معتبر ترکیه‌ای که مخاطبان زیادی دارد برخلاف سایر رسانه‌ها از قطعی شدن دو خرید برای ترابوزان خبر داد و نوشت: «بعد از روزها و ساعت‌ها مذاکرات مفصل سرانجام مراحل پیوستن دو ستاره ایرانی و بورکینافاسویی به ترابوزان نهایی شد تا باکاری کانه و مجید حسینی فصل آینده برای این تیم در سوپرلیگ ترکیه و پلی‌آف یورولیگ به میدان بروند. این سایت همچنین با اشاره به این که تنها برخی جزئیات کوچک در قرارداد نهایی با مجید حسینی باقی مانده مدعی شد ظرف چند ساعت آینده نهایتا امروز این انتقال به صورت رسمی اعلام خواهد شد.» 


گام بلند استقلالی‌ها برای حفظ مجید حسینی
مجید حسینی از جمله بازیکنان تاثیر‌گذار استقلال است که با درخشش در جام‌جهانی تبدیل به یکی از بازیکنان این تیم شده که پیشنهادهای زیادی دارد. باشگاه استقلال برای حفظ این بازیکن روز سه‌شنبه گام بلندی برداشت و مسئولان استقلال بدهی تمامی قراردادهای این بازیکن طی سال‌های حضور در استقلال را پرداخت کردند تا به این ترتیب حسینی نتواند برای جدایی از استقلال از این موضوع استفاده کند و قرارداد خود را فسخ کند. البته مجید حسینی همواره در صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرده که اگر از استقلال جدا شود، با آرامش و دوستانه از این باشگاه جدا می‌شود و حالا استقلالی‌ها با این اقدام تلاش کردند تا نظر این بازیکن را برای ادامه همکاری جلب کنند.


 مخالفت رسمی باشگاه استقلال با جدایی حسینی
سیدمجید حسینی، مدافع جوان تیم استقلال که در جام‌جهانی2018 روسیه هم بازی کرد، با تیم ترابزون اسپور ترکیه مذاکراتی انجام داده و به توافق رسیده بود، اما سیدرضا افتخاری، مدیرعامل استقلال اعلام کرد که با جدایی مدافع تیم‌شان موافقت نخواهند کرد. دیروز در مذاکره حسینی با استقلالی‌ها، از سوی مسئولان باشگاه به‌صورت رسمی به این مدافع ملی‌پوش اعلام شد که مخالف جدایی او هستند. قرارداد حسینی به شکلی است که می‌تواند با پرداخت 100هزار دلار راهی یک تیم اروپایی شود، اما به شرطی که رضایت باشگاه استقلال را بگیرد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.