پیشکسوت پرسپولیس معتقد است سرخپوشان می توانند جزو مدعیان اصلی لیگ هجدهم باشند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس در خصوص پیش بینی اش از لیگ هجدهم و تیم های مدعی قهرمانی به اظهارنظر پرداخت و تیم های پرسپولیس، استقلال، سپاهان، ذوب آهن، سایپا، تراکتورسازی، پارس جنوبی جم و پیکان را 8 تیم میانه بالایی جدول دانست.

پرسپولیس با ثبات و همیشه مدعی

پرپسولیس را باید یکی از با ثبات ترین تیم های لیگ برتر بدانیم. برانکو علی رغم بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی توانستن شاکله اصلی تیمش را حفظ کند. اگر تیم نیم فصل اول را به سلامت پشت سر بگذارد می تواند در دور برگشت با اضافه شدن نفراتی همچون سروش رفیعی و مهدی ترابی توان مضاعفی بگیرد. ماندن بیرانوند، حضور سیدجلال در قلب خط دفاعی، بازگشت عالیشاه و حضور بازیکنان جوان و با انگیزه می تواند از پرسپولیس یک تیم مدعی بسازد. تیمی که در قامت مدافع عنوان قهرمانی بتواند نتایج خوبی کسب کند.

سپاهان، قلعه نویی و کلی مهره تاثیرگذار

سپاهان فصل گذشته نتایج بسیار بد و دور از انتظاری گرفت. آنها با آوردن امیر قلعه نوبی نشان دادند که می خواهند به روزهای اوج برگردند. سپاهان یکی از بهترین تیم ها در فصل نقل و انتقالات بود و توانست مهره های مهمی را به جمع خود اضافه کند. البته جذب بازیکنان زیاد را نمی توان دلیلی بر موفقیت دانست چرا که هماهنگی و همسان سازی این بازیکنان زمان بر خواهد بود. گاهی اوقات جذب مهره های زیاد و ترافیک در خطوط سه گانه می تواند نکته منفی تیم شود. مهدی کیانی، محمد ایرانپوریان، سجاد شهباززاده و بختیار رحمانی از جمله بازیکنان با تجربه ای هستند که می توانند نقش تعیین کننده ای در سپاهان داشته باشند.

استقلال با شفر خطرناک است

استقلال در فصل قبل با آمدن شفر تغییرات زیادی کرد و انصافا توانست  روند رو به رشد خوبی را در پیش بگیرد. اما آنها برای آغاز لیگ هجدهم مشکلات زیادی دارند، یا بازیکن مهم از دست داده اند یا هنوز نتوانسته اند برخی مهره های خود را حفظ کنند. خلاء امید ابراهیمی برای شفر گران تمام می شود و اگر روزبه چشمی هم از این تیم برود مشکلات استقلال دو چندان خواهد شد. اما شفر نشان داده مربی بزرگی است و می تواند از بازیکنان جوان خود به خوبی بازی بگیرد. بی شک استقلال همیشه با شفر خطرناک است.

ذوب آهن و خودباوری برای موفقیت

ذوب آهن در دور برگشت فصل قبل تیم فوق العاده ای بود و توانست در نهایت نایب قهرمان لیگ شود. آنها در این فصل امید نمازی را جایگزین قلعه نویی کرده اند و با حفظ مهره های اصلی خود می خواهند نتایج خوب فصل قبل خود را تکرار کنند. آنها به خودباوری و اعتماد به نفس کافی برای کسب موفقیت رسیده اند. بی شک 4 هفته ابتدایی لیگ چالش مهمی برای ذوبی خواهد بود چرا که آنها باید به مصاف نساجی، استقلال، سپاهان و سایپا بروند. اگر ذوبی ها از این 4 بازی امتازات لازم را کسب کنند، قطعاً یکی از مدعیان اصلی قهرمانی خواهند بود.

سایپا و دایی در فصلی متفاوت

سایپا یکی از با کیفیت ترین تیم های فصل قبل بود که با علی دایی توانست مجور حضور در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا را نیز کسب کند. سایپایی ها در مقاطعی دچار نوساناتی شدند و برای همین نتوانستند در قامت یک مدعی تمام عیار ظاهر شوند. دایی با بها دادن به بازیکنان جوان مهره هایی مثل ترابی و قلی زاده را به تیم ملی فرستاد. او با جذب علی دشتی و معین عباسیان سعی در پر کردن خلا این دو مهره ارزشمند را دارد و به نظرم اگر آنها دچار نوسان نشوند، می توانند در فصلی متفاوت نمایش جذابی را ارائه دهند.

پارس جنوبی و تارتار به دنبال ماجراجویی

پارس جنوبی جم یکی از بهترین تیم های نیم فصل اول بود و بازیکنان جوان و گمنام این تیم توانستند در نهایت عنوان پنجمی لیگ را از آن خود کنند. تارتار بسیاری از مهره های اصلی خود را از دست داده و حالا در ادامه راه کار بسیار دشواری دارند. پارسی ها همیشه با دل و جرات فوتبال بازی می کنند و فصل قبل هم مزد بازی جسورانه خود را گرفتند. تارتار در صورت اضافه کردن چند بازیکن با تجربه در کنار مهره های جوانش می تواند یکبار دیگر به عنوان پدیده لیگ خودش را مطرح کند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.