رضا آذری هافبک 20 ساله استقلال در بازی با پیکان در دقایقی که به میدان آمد خیلی زود نظر هواداران و کادرفنی را جلب کرد. بازیکنی که پست او همچون فرشید باقری و علی کریمی هافبک دفاعی است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

رضا آذری هافبک 20 ساله استقلال در بازی با پیکان در دقایقی که به میدان آمد خیلی زود نظر هواداران و کادرفنی را جلب کرد. بازیکنی که پست او همچون فرشید باقری و علی کریمی هافبک دفاعی است و به این ترتیب شاید خیال شفر از پر کردن جای خالی امید ابراهیمی کمی آسوده شده باشد.

 

استقلال در اولین گام کار را در لیگ برتر با تساوی مقابل پیکان شروع کرد. بازی چطور بود؟

به هر حال در این بازی استقلال کامل نبود اما با راهنمایی‌های وینفرد شفر و بزرگ‌ترهای تیم یعنی سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری و دیگر بزرگان تیم آماده این بازی شدیم و حسابی تیم با روحیه وارد زمین شد. ما برای برد به میدان رفته بودیم اما تنها تیم 9 بازیکن بزرگسال داشت اما خدا را شکر کادرفنی از عملکرد تیم راضی بود و امید به خدا در ادامه کار را با رسیدن بچه‌های تیم با قدرت ادامه خواهیم داد.

 

با این مشکلاتی که استقلال در نقل و انتقالات سپری کرد، فکر می‌کنی بتوانید در حد و اندازه‌های قهرمانی در لیگ کار را پیش ببرید؟

استقلال همیشه مدعی بوده و بازهم مدعی اصلی قهرمانی خواهد بود. قطعا با تقویت تیم و زیر نظر وینفرد شفر که به نظرم بهترین مربی لیگ برتر است قطعا به این خواسته خواهیم رسید. به نظرم از هفته سوم، چهارم که بدن‌ها به قول فوتبالی‌ها باز شده و تیم تقویت خواهد شد اوضاع تغییر کرده و شرایط بهتری پیدا می‌کنیم.

 

بازی استقلال با السد را چطور می‌بینی؟

بازی مهمی مقابل السد قطر داریم و با بزرگ‌ترها و باتجربه‌های تیم در کنار جوانان استقلال با قدرت کار را پیش خواهیم برد. مطمئن باشید تا آن موقع تیم به آمادگی خوبی رسیده و برای شکست السد و صعود به نیمه نهایی به میدان خواهیم رفت.

 

امید ابراهیمی که به معنی واقعی کلمه فرمانده استقلال بود رفت و حالا این میدان در اختیار فرشید باقری، علی کریمی و تو به عنوان یکی دیگر از مدافعان دفاعی قرار دارد. چقدر امیدواری بتوانی در نبود امید ابراهیمی نقش پررنگی داشته باشی و جایگاه خودت را ثابت کنی؟

وقتی به استقلال آمدم آقای شفر خیلی با من صحبت کرد و گفت که می‌خواهم در کنار فرشید باقری، علی کریمی تو هم یکی از فرماندهان استقلال در میانه میدان باشی. حتی آقای شفر به من گفت دنبال پرورش یک فرمانده جدید در استقلال هستم و دوست دارم این فرمانده من باشم. واقعا آقای شفر بمب روحیه است و در بازی اول در کنار بزرگ‌ترهای تیم چنان به من روحیه داد که توانستم بدون استرس به زمین بیایم. خدا را شکر الان فرشید اسماعیلی در شرایط خوبی قرار دارد و علی کریمی هم با اینکه دیر به تیم اضافه شد در بازی با پیکان حسابی به استقلال کمک کرد. امید به خدا کار را پیش می‌بریم تا جای خالی جدا شده‌های استقلال را به خوبی پر کرده و خیال کادرفنی و هواداران را راحت کنیم.

 

در چند دقیقه‌ای هم که بازی کردی عملکرد خوبی در زمین داشتی.

از این بابت خوشحالم اما اگر کمی زودتر به زمین می‌آمدم شاید این فرصت را داشتم که عملکرد بهتری از خودم به نمایش بگذارم. با اعتمادی که کادرفنی به جوانان داشت با بودن سجاد آقایی، آمدن اللهیار صیادمنش تیم روند هجومی‌تر پیدا کرد و خوشحالم که توانستم در نیمه دوم به استقلال کمک کنم. واقعا استرس داشتم چون مسابقه‌ای بود که به نوعی یک رونمایی از عملکرد من هم بود و خدا را شکر خوب کار کردم و هواداران از کارم راضی بودند.

 

وقتی در زمین بودی خیلی‌ها تو را شبیه برادران محمدی دیدند به خصوص مدل مویی که داشتی همه را یاد آن موقع انداخت که به فوتبال ایران معرفی شدند.

 من بچه 13 آبان شهرری هستم و برادران محمدی بچه‌های جوادیه اما همه ما بچه پایین شهر هستیم. خیلی‌ها به من می‌گویند «موهاتو بالا بده» اما من هم می‌گویم سرم مثل موهایم پایین است و فقط به فوتبالم فکر می‌کنم.

 

چطور به تیم امید دعوت نشدی؟

ابتدا جا دارد یک تشکر از آقا ایوب اصغرخانی داشته باشم که به عنوان مربی‌ام طی این چند سال خیلی برای من زحمت کشید. من در سالی که امیرحسین پیروانی سرمربی تیم امید ایران بود با یک مصدومیت بازی‌ها را از دست دادم. تیم امید هم الان بیشتر بازیکنانش آن دسته بازیکنانی هستند که رزومه لیگ برتری دارند و به پایه‌ها نگاه نمی‌کنند. امیدوارم در استقلال بتوانم شایستگی‌های خودم را به کرانچار ثابت کنم و به تیم امید ایران دعوت شوم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.