آقای یزدی! بله، هواداران سنگ تمام گذاشتند

هافبک دفاعی پرسپولیس نیز یکی دیگر از بازیکنانی بود که به انتقاد از اتفاقات روی سکوها که روی نتیجه تیم تاثیر گذاشت پرداخت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کمال کامیابی نیا بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت خیلی زود توانست خود را به ترکیب برساند و در جدال کاملا فیزیکی مقابل استقلال خوزستان شب موفقی را پشت سر گذاشت. با این حال او نیز همانند دیگر بازیکنان حواشی روی سکوها را عامل از دست رفتن دو امتیاز حیاتی برای تیمش می داند. کامیابی نیا در این باره به خبرنگار ما گفت: بازی سختی های خاص خودش را داشت، از دمای 50 درجه تا زمینی که کاملا نرم بود و مانع از حرکت توپ می شد و البته بزرگترین آنها که حواشی روی سکوها بود و مانع از تمرکز در بازی و ترس بین بازیکنان شده بود.

وی ادامه داد: در زمان ورود به استادیوم 5 دقیقه با سنگ از ما پذیرایی شد و یک ربع طول کشید تا به رختکن برویم. زمان گرم کردن هم این رفتار ادامه داشت و هیچ کس تمرکزی روی بازی نداشت. مطمئنا در شرایط عادی هیچ وقت با استقلال به این شکل بازی نمی کردیم و به راحتی می توانستیم برنده بازی باشیم. در نظر بگیرید در یک 45 دقیقه فقط 6، 7 بار داور بازی را خاطر سنگ هایی که به بازیکنان پرتاب می شد قطع کرد. جالب تر اینکه در پایان فقط 4 دقیقه وقت تلف شده گرفت. شرایط نرمالی نبود و قطع پیاپی بازی ما را کاملا بدون تمرکز و بدون برنامه کرد. پرتاب سنگ ها آنقدر زیاد بود که هیچ کس جرات نزدیک شدن به سمتی که حسین ماهینی حضور داشت را نداشت و آن قسمت از زمین کاملا پر از سنگ شده بود.

کامیابی نیا در ادامه با اشاره به صحبت های سرمربی استقلال خوزستان گفت: جالب اینجاست که سرمربی استقلال خوزستان مصاحبه کرده هوادارانمان سنگ تمام گذاشته اند! من واقعا از صحبت های ایشان تعجب می کنم و باید بگویم آقای یزدی شما اول راهتان است و باید درستی و صداقت رعایت کنید. شما رفتار هواداران را دیدید با اینکه چندبار بازی قطع شد و این اصلا حرفه ای و جوانمردانه نبود.

هافبک پرسپولیس با اشاره به تصاویر بعد از بازی از هواداران گفت: عکس هایی که در پایان این بازی دیدم نگرانم کرد. واقعا اگر برای کسی اتفاق بدی می افتاد چه کسی جوابگو بود؟ مگر اتفاقات گذشته فراموش کرده اید؟ این فوتبال چه ارزشی دارد اگر اتفاق تلخی برای هر کدام از هواداران یا بازیکنان و عوامل کنار زمین می افتاد. ما آمدیم فوتبال بازی کنیم و چه برنده و چه بازنده از آن لذت ببریم. بزرگترین شکست ما نه تساوی در این بازی که چکیدن یک قطره خون از هواداران بود. فرقی هم نمی کند چه استقلال خوزستان و چه پرسپولیسی ها. همه آمده بودند که فوتبال ببینند اما شرایطی رقم زدند که جز تاسف نمی توان چیز دیگری گفت. باید شدیدترین برخورد با کسانی که عامل این رفتار بودند و ارزشی برای جان انسان ها قائل نبودند انجام شود تا دیگر هیچ کس نگران جانش در استادیوم ها نباشد.

وی در واکنش به این سوال که بازیکنان دیگر اتفاقات بازی با فولاد را در این حوادث دخیل می دانند گفت: من در بازی مقابل فولاد از دقیقه 15 مصدوم شدم و اتفاقات بعد از آن ندیده ام. چیزی که مشخص است هواداران فولاد در این بازی به ورزشگاه آمده بودند تا انتقام بگیرند. دیروز که شیشه اتوبوس ما را شکستند  و امروز هم این اتفاقات افتاد. اگر یکی از آنها سنگ ها به بچه های ما می خورد و اتفاقی می افتاد جوابگوی این بچه و خانواده شان چه کسی بود؟

کامیابی نیا در ادامه صحبت هایش گفت: شرایط بد آب و هوا و زمین خراب یک طرف، شرایط بد سکوهای ورزشگاه طرف دیگر. حالا شما حساب کنید اگر این سنگ ها با این وزن ها به یک نفر می خورد چه می شد؟ من نمی دانم چه اصراری هم وجود دارد بازی با این شرایط خطرناک ادامه داشته باشد، مگر جان انسان ها ارزش ندارد که به هر قیمتی باید بازی برگزار شود؟ آقای فتاحی که آنجا حاضر بودند خودشان را شرایط را دیدند و الان امیدواریم با این مسائل برخورد شود. باید از فوتبال لذت برد اما برخی کاری می کنند که باید بیشتر نگران جان بود. من نمی دانم این سنگ ها را چطور به استادیوم می آورند؟

وی با اعتراض نسبت به رفتار برخی رهبران روی سکوها گفت: دیگر این فضاها و اتفاقات مشخص است و فکر می کنم این اتفاقات فقط در زمین رقم نمی خورد و ریشه در جای دیگری داشت. پرسپولیس طرفداران زیادی دارد و باید این هواداران در راستای باشگاه قدم بردارند و گاها دلخوری برای بچه ها پیش می آید و سال های گذشته هم این اتفاقات را دیدیم و باید همه این ها جمع شود و به تیم پرسپولیس کمک شود. اگر بخواهیم به حاشیه ها توجه کنیم تیم ما در این شرایط سخت موفق نمی شود و امیدواریم  مسئولان باشگاه تصمیم درستی برای گام برداشتن در راستای اهداف تیم بردارند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.