شاگردان فیروز کریمی پس از دو تساوی متوالی در آغاز لیگ هجدهم، به دنبال کسب اولین پیروزی خانگی خود در مقابل سپیدرود بحران زده هستند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

گسترش فولاد یا همان به اصطلاح ماشین سازی که حواشی فراوانی با تغییر نام خود ایجاد کرده است توانسته تحت هدایت فیروز کریمی چندین بازیکن خوب را جذب کند و چند بازیکن برتر فصل گذشته خود را هم حفظ کند تا هم شاکله اصلی تیمش حفظ شده باشد و هم بتواند تیمی در خور شأن حضور در لیگ برتر را مهیا کند؛ آنها در دو دیدار آغازین خود در لیگ هجدهم را با تساوی آغاز کرده اند. ابتدا در خانه و در دقایق پایانی برد را با تساوی 1 بر 1 در برابر استقلال خوزستان معاوضه کردند و سپس در آبادان مقابل صنعت نفت این شهر بازهم در دقایق پایانی پیروزی را از دست دادند و به تساوی راضی شدند؛ آنها این هفته می بایست در روز محرومیت خداداد به مصاف سپیدرودی بروند که تحت هدایت خداداد عزیزی اصلا اوضاع خوبی ندارد و در دو مسابقه 9 گل دریافت کرده است و با ثبت دو شکست سنگین تنها تیم بدون امتیاز لیگ هجدهم است.

 

به نظر می رسد یکی از نقاط کم تغییر ماشین سازی در لیگ هجدهم، دروازه باشد؛ زیرا آنها فرناندو ده خسوس آماده را در درون دروازه خود دارند و علی رغم اشتباه هفته گذشته او در مقابل صنعت نفت که منجر به تغییر نتیجه از پیروزی به تساوی شد بعید به نظر می رسد که کریمی بخواهد از مهدی کاظمی جوان در درون دروازه خود استفاده کند و به احتمال فراوان ده خسوس گزینه اول این تیم خواهد بود.

 

در خط دفاعی با توجه به عملکرد مثبت کنعانی زادگان و سالاری به نظر می رسد بازهم این دو بازیکن قرار است زوج دفاع میانی ماشین سازی را برای سومین بازی متوالی شکل دهند و به احتمال فراوان فیروز کریمی از احمد مهدی زاده و عزیز معبودی در جناح راست و چپ دفاع خود بهره خواهد برد تا آرایش دفاعی ماشین سازی تغییری نسبت به دو دیدار قبلی این تیم نداشته باشد.

 

در میانه میدان به نظر می رسد همانند دو بازی قبلی حسین ابرقویی بازی را در پست هافبک میانی آغاز کند و در ادامه همانند بازی های قبلی ترکیب میانه میدان گسترش تغییر کند؛ با حضور در ابرقویی در میانه میدان، به احتمال فراوان فرید بهزادی کریمی و اسماعیل فرهادی دو وینگر راست و چپ ترکیب فیروز کریمی خواهند بود و محسن یوسفی که توانسته در طول دو هفته اخیر یک گل و یک پاس گل به ثبت برساند احتمالا بازهم در پست هافبک بازیساز به میدان خواهد رفت. سیستم ترکیب میانه میدان ماشین سازی به احتمال فراوان با حضور رضا خالقی فر در پست هافبک پشت مهاجم یا هم پست شماره 10 به ارنج خواهد شد.

 

در خط حمله فیروز کریمی دستش برای استفاده از بنزین سبز باز است و جوانان روی نیمکت او نشان داده اند که در صورت وصول یک فرصت می توانند به خوبی از آن برای نمایش توانایی های خود استفاده کنند اما با این وجود به نظر می رسد ترکیب ماشین سازی از میان محمدرضا علیپور، پیمان بابایی و عرفان افراز با حضور پیمان بابایی که توانست در دیدار قبلی مقابل صنعت نفت آبادان گلزنی کند تکمیل خواهد شد.

 

ترکیب احتمالی ماشین سازی:

 

فرناندو ده خسوس - مصطفی سالاری - محمدحسین کنعانی زادگان - احمد مهدی زاده  - عزیز معبودی - حسین ابرقویی - فرید بهزادی کریمی - اسماعیل فرهادی - محسن یوسفی - رضا خالقی فر - پیمان بابایی

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.