حسین ماهینی در پایان بازی با استقلال خوزستان واکنشی نشان داد که ترکش آن تا ۴۸ ساعت بعد و در تمرین پرسپولیس نیز ادامه یافت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

وقتی حسین ماهینی در پایان بازی با استقلال خوزستان که با سنگ پرانی و جنجال بزرگی همراه بود به انتقاد از رییس کانون هواداران پرداخت کمتر کسی تصور می‌کرد این مساله به لشکرکشی طرفین منجر شود.

برانکو که تمرین روز جمعه را در بازگشت این تیم تعطیل کرده بود، امروز و از ساعت ۱۸:۳۰ در شرایطی سوت آغاز را زد که هواداران ابتدا در سکوت و در‌ ادامه با تشویق هدفدار پرسپولیس پیغام مهمی داشتند.  

با این حال از همان ابتدا هم می‌شد حدس زد که این شعار سفارشی خیلی طولانی نخواهد بود. نیشخند و صبحت‌های زیر لب کاپیتان‌ها در‌میانه زمین مشخص می‌کرد که آنها از این اوضاع رضایت ندارند و باید منتظر اتفاق تازه ای بود. با گذشت ۲۰ دقیقه از تمرین زمزمه‌های تازه‌ای بلند شد؛ بخشی از هواداران که به دعوت سیدجلال حسینی در این تمرین حضور یافته بودند در‌ ادامه به تشویق بازیکنان و در‌ راس آن حسین ماهینی و سیدجلال حسینی پرداختند.

ثانیه‌هایی بعد اما فحش و درگیری شدیدی بین برخی سرلیدرها و هواداران شکل گرفت. این درگیری فیزیکی بهمراه فحاشی اما دقایقی کوتاه قطع شد. حدود ۱۰۰۰ هوادار اکنون روی سکوها حضور دارند که بعد از این درگیری، دو دستگی مشهود شد و برخی که حامی سیاست کانون هواداران بودند و رای به تشویق تیم و بی اعتنایی به بازیکنان می‌دادند در یک سمت و در سکوی دیگر که تعداد آنها بیش از دو برابر گروه اول بود و از بازیکنان در قبال این اتفاقات حمایت می‌کردند قرار داشتند.

بازیکنان در جریان تمرین هستند و شعارها کاملا اکنون جهت‌دهی شده از سکوها به گوش می‌رسد. دود غلیظ در کنار سر و صدای هواداران مانع از اجرای درست تمرینات تاکتیکی مدنظر برانکو می‌شود. او با فریاد از بازیکنان تیمش می‌خواهد که تنها به او توجه کنند و برخی بازیکنان نیز برای فرار از دود به ماسک پناه می‌برند.

گروه مخالف کانون هواداران با شدت بیشتری به تشویق سیدجلال حسینی و حسین ماهینی می‌پردازند و این دو نیز گاه و بیگاه با قطع تمرین به ابراز احساسات این گروه پاسخ می‌دهند.

جرقه دوم زده می‌شود؛ تشویق بی امان حسین ماهینی این بازیکن را به سمت این گروه از هواداران می‌برد و او ضمن نشان دادن لوگوی باشگاه و بوسه برای هواداران در حالی که قصد بازگشت به تمرین را داشت با کنایه‌های زیر لبی هواداران مخالف مواجه می‌شود. این اتفاق ابتدا باعث می‌شود او ابتدا با دستانش آنها را دعوت به سکوت کند و با نشان دادن علامت اینکه او اینجا خواهد ماند و مسیر خود را دنبال کرد. اما باز این اعتراضات ادامه پیدا کرد و باعث شد مدافع راست سرخپوشان به سمت رنده‌های منتهی به جایگاه این هواداران مسیر خود را کج کند. گفتگو نه چندان دوستانه این هواداران با او در ادامه باعث شد کمال کامیابی نیا نیز ورود کند و به دنبال این باشد که همبازی‌اش را به سمت زمین ببرد. کریم باقری نیز که نزدیک‌ترین عضو کادرفنی به این صحنه بود با فریاد خود اعتراضش را نسبت به حرکت ماهینی و منفک شدن از تمرین را اعلام می‌کند.

تمرین بار دیگر از سر گرفته می‌شود اما خط و نشان‌های دو طرف هواداری همچنان ادامه دارد.حضور عباس اسماعیل بیگی، رییس کانون هواداران نیز میان این هواداران و همراهی قنبرپور‌ برای آرام کردن هواداران هم افاقه نکرد. گرشاسبی، سرپرست باشگاه پرسپولیس با گذشت یک ساعت از تمرین به استادیوم شهید کاظمی می‌آید. اینبار خبری از تشویق او نیز نیستم لیدرها مشغول آرام کردن سکوها هستند تا او به تنهایی روی سکوها حاضر شود. بازیکنان اصلی بعد از اتمام تمرین و با دستور برانکو ناگهان راهی رختکن می‌شوند. گرشاسبی از کاپیتان‌ها می‌خواد به اتاق کادرفنی بیایند. برانکو نیز در ورودی راهروی منتهی به مرکز بدنسازی تیمش، ضمن اینکه حواسش به بازیکنانی است که همچنان تمرین را دنبال می‌کنند بیشتر توجهش معطوف به سکوهاست. دقایقی بعد گرشاسبی پیغام می‌دهد که رییس کانون هواداران نیز در جلسه حضور یابد. اکنون از تعداد هواداران کاسته شده و تقریبا ۵۰۰ نفر از آنها باقی مانده است.

دقایقی بعد در‌ مسیر راهرو به زمین، حمیدرضا گرشاسبی در حالی که دستان سیدجلال حسینی و حسین ماهینی را در دست دارد و اسماعیل بیگی نیز در کنار آنهاست وارد می‌شود. سرپرست پرسپولیس از کاپیتان‌های تیم می‌خواهد محتوای این جلسه را به هواداران بگویند. سیدجلال حسینی از ماهینی می‌خواهد این مسوولیت را برعهده بگیرد.

ماهینی با بلندگو به هواداران تیمش اعلام می‌کند او را تشویق نکنند و صحبت‌هایش را اینچنین ادامه می‌دهد: من قبول دارم این بحث را بدموقع گفتم. ما یک خانواده هستیم و‌نباید این بحث‌هایی به این شکل را به بیرون منتقل می‌کردیم. اما از امروز همه چیز را بین خودمان حل خواهیم کرد. ما ۱۰ برابر اینکه طرفدار داریم دشمن هم داریم. من اما همینجا قول می‌دهم با همین ۱۲ بازیکن قهرمان خواهیم شد. در کنار هم بار دیگر قهرمان خواهیم شد حتی اگر نیم فصل هم بازیکنی به جمع ما نیاید ما قهرمان خواهیم شد. از همه شما می‌خواهم که بار دیگر کنار هم باشیم و تنها به تیم فکر کنیم.

سیدجلال حسینی در حالی که تلاش می‌کرد از گفتگو با هواداران خودداری کند و صحبت‌های ماهینی را حرف‌هایش خودش می‌دانست به سمت هواداران رفت. او نیز بعد از اینکه از حمایت هواداران طی دو فصل اخیر که چهار قهرمانی برای آنها داشت قدردانی  می‌کرد گفت: نه من اینجا می‌مانم و نه هیچ کدام از بازیکنان دیگر. فقط پرسپولیس است که می‌ماند. من گفتم باید آشتی کنیم. پرسپولیس تنهاست و فقط هواداران را دارد. تیم محروم است و دشمنان هم زیاد نیستند و نمی‌خواهند موفقیت تیم ادامه داشته باشد. از هواداران اما می‌خواهم در کنار تیم باشند ‌و مثل همیشه از آن حمایت کنند.تیمی که متعلق به خودشان است و فقط آنها و پرسپولیس هستند که همیشه خواهند ماند.

بعد از این صحبت‌ها و گرفتن عکس یادگاری چهارنفره با حضور حمیدرضا گرشاسبی، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی و رییس کانون هواداران، حاشیه و جنجال ۴۸ ساعته بعد از دیدار مقابل استقلال خوزستان و دو ساعته در استادیوم شهید کاظمی به پایان رسید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.