رئیس فدراسیون فوتبال گفت که مشکلات بر سر انتقال پول کی‌روش همچنان ادامه دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مهدی تاج درباره حضورش در تمرینات پرسپولیس و استقلال پیش از مصاف آنها در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین بخشیده شدن دو بازیکن جوان استقلال به دلایل انضباطی گفت: واقعاً پرسپولیس و استقلال را در قامت تیم ملی می‌دانیم، چون در هر دو بازی ملی دارند و آنها پرسپولیس ایران و استقلال ایران هستند. جلسه خوبی با سرمربی، کادر و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ورزشگاه شهید کاظمی داشتم و از ورزشگاه‌شان هم بازدید کردم. جلسه خوبی بود که صحبت کردیم و صحبت‌های آنها را شنیدیم و همین کار را برای استقلال انجام دادیم. امیدوارم این دو تیم نتیجه‌ای خوب و در خور شأن فوتبال ایران بگیرند. تا همین جا هم که آمده‌اند با این بضاعت، خیلی خوب است.

وی افزود: به لحاظ مالی و هزینه‌کرد، باید به این نکته توجه کنیم، هزینه‌هایی که آنها کرده‌اند با تیم‌های ما قابل مقایسه نیست. با این حال ما به تیم‌های‌مان امیدواریم که با غیرت بتوانند کار کنند و استقلال در خانه و پرسپولیس خارج از خانه نتیجه بگیرند.

رئیس فدراسیون فوتبال که با برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما صحبت می‌کرد درباره بحث ماندن یا نماندن کارلوس کی‌روش تا جام ملت‌ها و اینکه وضعیت قرارداد او به چه شکل است، گفت:  کی‌روش قبل از جام جهانی در تهران و ترکیه با من ملاقات داشت. آنجا در خصوص کلیات ماندن او از جمله اردو و... صحبت کردیم. در هر قراردادی زمان و مبلغ مهم است که در خصوص آنها به توافق رسیدیم، اما وقتی به روسیه رفت و برگشت، با مشکلاتی برای انتقال پول مواجه شدیم که همه از آن با خبر هستند. با سختی خاصی توانستیم پول را انتقال بدهیم که هنوز هم پول به حساب او ننشسته است، اما قبول کرده که این پول به دستش می‌رسد. دو سه بار از طریق بانک پول را به حساب فرستاده‌ایم برگشت خورده و یک بار هم پول را به حساب دخترشان واریز کردیم که بازهم انتقال به صورت کامل انجام نشد و برگشت خورد. یکی از صحبت‌های کی‌روش که درست هم بود، این است که ما پول گذشته او را هم نتوانسته‌ایم پرداخت کنیم.

تاج یادآور شد: با کمک‌هایی که وزارت امور خارجه و فیفا به ما کرد و باید از اینفانتینو هم در این زمینه تشکر کنم، موضوع به زودی حل خواهد شد. نمی‌خواهم زوایای مختلف این موضوع را باز کنم، اما از نظر ما موضوع قابل حل است، کی‌روش هم می‌آید و تمرینات تیم ملی را شروع می‌کند. دو گروه به این موضوع می‌پردازند. یک گروه آنهایی هستند که واقعاً نگران تیم ملی هستند و این افراد 99 درصد مردم را تشکیل می‌دهند. آنها دل‌شان می‌خواهند تیم ملی سامان بگیرد و شرایط خوبی بگیرد، اما یکی دو درصد هم دلواپس هستند و می‌خواهند دلهره برای مردم ایجاد کنند. وای چه شد، گذشت، همه تمرینات را آغاز کردند و ما تمرین نکردیم. اینطور نیست و وقتی شما لیگ دارید، نمی‌توانید همزمان تمرین تیم ملی را داشته باشید. اگر کی‌روش هم بود همه چیز را پیگیری می‌کرد و او به خوبی تیم ملی، بازیکنان ما و شرایط را می‌شناسد. می‌داند اگر بخواهد تمرینات تیم ملی را شروع کند، از کجا شروع خواهد کرد.

وی درباره اینکه اگر کی‌روش تیم ملی را قهرمان جام ملت‌ها کند قرارداد او به صورت خودکار تا جام جهانی 2022 قطر تمدید خواهد شد یا دوباره باید مذاکراتی انجام شود، گفت: همینطور است و هر نتیجه‌ای گرفته شود دوباره باید مذاکره کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال که با بیانیه‌ای از عملکرد تیم امید ابراز رضایت کرده بود در خصوص حضور تیم امید در بازی‌های آسیایی اندونزی، بازی با میانمار و کره‌جنوبی و اینکه حرف و حدیث‌ها و انتقادهایی در این زمینه وجود دارد، اظهار داشت: در مورد تیم امید دو موضوع وجود دارد. یکی بازی با میانمار و یکی هم بازی با کره و در دل این دو موضوع این مسئله است که چرا ما از عملکرد این تیم رضایت داریم. در بازی با میانمار کادرفنی تصمیم گرفت چه بازیکنانی در زمین باشند، یک اخطاره‌ها در زمین باشند یا نه. در این خصوص و حتی بازی با کره‌جنوبی هم فدراسیون توصیه نمی‌کند که چه بازیکنی در زمین باشد یا نه. ما تیم زیر 21 سال را به بازی‌های آسیایی برده بودیم و خیلی‌ها به ما گفتند کار درستی انجام دادید و حتی اگر این نظرات هم نبود، ما کار خودمان را می‌کردیم. چون به دنبال این هستیم تیم را برای بازی‌های المپیک 2020 آماده کنیم و به این بازی‌ها نیز به چشم بازی‌های دوستانه و تدارکاتی نگاه می‌کردیم.

تاج خاطرنشان کرد: در عراق دو بازی کردیم، در چین بازی کردیم و این تیم بازهم در فیفادی‌ها تشکیل می‌شود. در آینده هم این بازیکنان پشتوانه بزرگی برای تیم ملی خواهند شد. چنانچه در لیگ هم جوانگرایی کردیم و همان زمان این انتقادات و حتی به مراتب تندتر وجود داشت، توهین‌هایی نسبت به خود من شد که کارهای من درآوردی می‌کنیم، این کارها بی عقلی است، اما دیدید لیگ سود خودش را برد. همه بازیکنان تیم ملی به جز 4، 5 نفر از دل لیگ بیرون آمده‌اند و اکنون هم تیم امید آینده‌ای برای تیم ملی بزرگسالان خواهد بود، ما از عملکرد آنها راضی هستیم و به آینده نگاه داریم. اگر نسبت به بازی میانمار انتقاد وجود دارد، آن به جای خود و مدیران تیم خودشان در این خصوص توضیح می‌دهند. اینکه چرا تیم زیر 21 سال اعزام شده، برای آینده‌نگری است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.