باشگاه استقلال تلاش زیادی کرد با طرح دفاعیه ای جدید رای سوپر جام را برگرداند اما کمیته استیناف رای صادره از سوی کمیته انضباطی را تایید کرد و حتی برای باشگاه استقلال 50 میلیون تومان هم جریمه نقدی در نظر گرفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

هم اکنون باشگاه استقلال تلاش می کند با ارایه ادله به دادگاه بین المللی ورزش مانع از اهدای جام به تیم پرسپولیس شود. البته بر اساس آئین نامه انضباطی احکام صادره از سوی رکن های قضایی فدراسیون فوتبال بلافاصله بعد از صدور لازم الاجراست و هم اکنون سازمان لیگ برتر به استناد این قانون می تواند برای اهدای جام به تیم پرسپولیس برنامه ریزی کند.

 

اما برای خیلی ها جای سوال است که چرا با ادله هایی که باشگاه استقلال ارایه داده رای سوپر جام تغییر نکرده است؟ به نظر می رسد دلیل اصلی صورت جلسه ای است که از سوی شورای تامین تنظیم شده است. صورت جلسه ای که به امضای نماینده دو باشگاه هم رسیده است و در آن نماینده باشگاه استقلال گفته است ما در تاریخ 29 تیر بازی نمی کنیم.

طبیعتا انتشار این صورت جلسه از سوی سازمان لیگ برتر می تواند پاسخ خیلی از ابهامات را بدهد و جای سوال است که چرا این صورت جلسه منتشر نمی شود؟

 

سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات در واکنش به این سوال که آیا او در جلسه گفته بود نتیجه 3-0 به سود تیم پرسپولیس می شود، گفت: « من در جلسه نگفته بودم بازی 3 بر صفر می‌شود. نماینده استقلال در جلسه گفت ما روز 29 تیرماه بازی نمی‌کنیم و ما هم بازی را لغو کردیم. از من پرسیدند نتیجه بازی چه می‌شود، ما هم گفتیم طبق قانون بازی 3 بر صفر می‌شود. پس از جلسه به باشگاه استقلال نامه زدیم که طبق مکاتبات و جلساتی که انجام دادیم و نماینده شما اعلام کرده تیم ما روز 29 تیر به ایران باز نمی‌گردد، بازی را لغو کرده‌ایم. ما هم پرونده را به کمیته انضباطی فرستادیم تا در این خصوص رأی بدهند. بهتر است استقلالی‌ها از مسئولان باشگاه خودشان بپرسند چه اتفاقاتی افتاد. صوت این جلسه هم دست بنده نیست که منتشر کنم، دست شورای تأمین است.»

 

ظاهرا مثل اینکه در این نشست پیشنهاداتی از سوی باشگاه استقلال برای تغییر زمان بازی هم داده شد! سیعد فتاحی در این باره می گوید:«پیشنهاد داده بودیم در صورت تعویق دیدار سوپرجام، بازی باید در نیم فصل بدون ملی‌پوشان برگزار شود، چراکه تیم ملی باید در جام ملت‌های آسیا رقابت کند. پیشنهاد بازی در فیفادی‌های شهریور، مهر و آبان ماه را هم داده بودیم که گفتم بازی باید بدون ملی‌پوشان برگزار شود. همانطور که دیدید، آقای گرشاسبی ابتدا قبول کرده بود، اما بعد از صحبت با کادرفنی، آنها با تغییر تاریخ و بازی بدون ملی‌پوشان، مخالفت کردند. قانون را اجرا می‌کنیم و دیدید که استقلال در این اردوی تیم ملی بالای سه ملی پوش داشت و چون طبق قانون باید 72 ساعت بعد از بازگشت ملی‌پوشان به میدان برود، بازی را لغو کردیم به این دلیل که استقلال در آسیا هم بازی دارد. سال گذشته استقلالی‌ها مصدومان زیادی داشتند و درخواست دادند بازی‌شان با صنعت نفت در جام حذفی تغییر کند و با قبول تیم صنعت نفت، 10، 15 روز بازی عقب افتاد، استقلال به فینال رفت و قهرمان هم شد. ما طبق قانون عمل می‌کنیم و چیزی غیر از قانون اجرا نمی‌شود.»

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.