نیلسون دروازه بان پیشین پرسپولیس گفت: هم طلب ۲۵۰ هزار دلاری را از باشگاه پرسپولیس می گیرم، هم غرامت دیرکرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 نیلسون دروازه بان برزیلی پرسپولیس به تازگی مدیران این باشگاه را تهدید کرده شکایتش از پرسپولیس را به شکل دیگری ادامه می دهد. این بازیکن که در اروپا ساکن شده و کلاس های مربیگری را پشت سر می گذارد، طلب سنگینی از باشگاه نداشت و به راحتی با مبلغی حدود ۳۵۰ میلیون تومان می توانست تسویه حساب کند. او حتی از طریق دو دوست مشترکش برای علی اکبر طاهری مدیرعامل وقت باشگاه پیام فرستاد که حاضر است با مبلغی کمتر از این هم توافق کرده و دست به شکایت نبرد. نیلسون هنوز هم خود را یک پرسپولیسی می داند و، چون در فضای مجازی با هواداران این باشگاه ارتباط دارد، دوست نداشت شکایتی از پرسپولیس انجام بدهد، اما بدقولی ها باعث شد او از کوره در رفته و دو سال قبل، برای اولین بار به فیفا شکایت کند تا شاید به طلب ۱۷۰ هزار دلاری اش برسد. با این حال اتفاقی رخ نداد و کمیته تعیین وضعیت فیفا بعد از تعیین زمان دادرسی در پرونده، تنها به تذکر به پرسپولیس و همچنین ارجاع پرونده شکایت نیلسون به کمیته انضباطی ایران بسنده کرد. با این حال، مدیران باشگاه باز هم برای تسویه حساب یا حتی پرداخت توافقی و اقساط پول با نیلسون تماسی نگرفتند تا او شاکی شده و حالا به دنبال تمام پولش باشد:

*به تازگی باشگاه را تهدید به تشدید شکایت ها کرده ای. موضوع چیست؟

من بار ها به شما گفته بودم دلم نمی خواهد از پرسپولیس شکایت کنم، چون احساسم می گوید روزی دوباره به ایران برمی گردم و با پرسپولیس به عنوان مربی یا در پست های دیگری همکاری می کنم، اما متأسفانه کاری کردند که مجبور انجام شکایت شدم.

*در این مدت دو سال، آیا تماسی از سوی باشگاه داشتی؟

فقط یکبار، یک ایمیل برای وکیل من ارسال شد که در آن باشگاه خواهان صبر بیشتر و گرفتن زمان بود. من هم در پاسخ به آن ها حدود ۶ ماه صبر کردم و پیگیر ماجرا نشدم. بعد از آن، دو بار دیگر تماس گرفتم و وکیلم، دنبال کار ها بود ولی باز هم اتفاقی رخ نداد. واقعاً نمی دانستم باید از چه راهی، دنبال حق و حقوق قانونی ام باشم تا اینکه فهمیدم تا شکایت ها را دنبال نکنم، مدیران باشگاه به فکر من هم نمی افتند.

*چرا؟ فکر می کنی دلیلش چه بوده؟

من سه سال خیلی خوب را در ایران گذرانده ام و با شرایط کشورتان کاملاً آشنا هستم. می دانم که تسویه حساب با بازیکنان به سختی انجام می شود زیرا بودجه باشگاه ها چندان زیاد نیست ولی من هم صبری دارم. در سال ۲۰۱۴ از پرسپولیس جدا شدم و دو ماه دیگر ما وارد سال ۲۰۱۹ می شویم؛ یعنی من ۵ سال منتظر پولم ماندم! انگار من بدهکار باشگاه بودم که باید برای این موضوع را پیگیری می کردم.

*چطور شد برای دریافت ۲۵۰ هزار دلار شکایت کردی؟

من به دنبال آن بودم که حقم را بگیرم. با چند وکیل هم صحبت کردم و آن ها گفتند حالا دیگر ۵ سال از جدایی ات گذشته و می توانی هم طلبت را دریافت کنی و هم درخواست دریافت غرامت را بدهی. من هم این کار را کردم و فکر می کنم به ۲۵۰ هزار دلار (چیزی در حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با ارز فعلی بازار آزاد!) برسم. تا انتها این شکایت را پیگیری می کنم و دیگر نمی خواهم با مدیران باشگاه راه بیایم یا زمانی بدهم. من فقط شکایتی که در سال ۲۰۱۶ از باشگاه پرسپولیس داشتم را پیگیری می کنم و هم طلبم را می گیرم، هم غرامت دیرکرد.

*امکان توافق بر سر رقم جدیدی هم وجود دارد؟

من دیگر نمی خواهم توافقی داشته باشم. پول و غرامت دیرکرد آن را می خواهم و شکایتم را پیگیری می کنم. از این به بعد، فقط با زبان قانون با مدیران باشگاه پرسپولیس صحبت می کنم و از هواداران می خواهم مرا درک کنند زیرا رفتار فعلی من کاملاً قانونی و بازتابی از رفتار مدیران باشگاه است.

انتهای پیام/