نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال ادعا می‌کند فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل و غیردولتی است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

درباره بحث عدم تابعیت فدراسیون فوتبال از قوانین بازنشستگی کشور که دیروز به تصویب شورای نگهبان رسیده، عنوان کرد:اگر به تاریخچه برگردیم فدراسیون فوتبال در ابتدا نهادی عمومی و غیردولتی بود. در سال ۱۳۸۵، فدراسیون به دلیل اینکه عمومی بود تعلیق شد. به همین دلیل گروهی از ایران و گروهی از فیفا حدود یک سال با برگزاری نشست‌های متعدد پیگیر تدوین آیین نامه جدید شدند. یکی از شروط در تدوین آیین نامه موردنظر فیفا این بود که فدراسیون فوتبال نهادی مستقل و غیردولتی باشد. فرآیندی که پس از تدوین در نهایت در هیات دولت تصویب شد.

رییس سابق فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: به دنبال آن وقتی برای مثال در مقطع حضور من در ریاست فدراسیون فوتبال مبحث بازنشستگی ام و موضوعات مربوطه طرح شد، اعلام کردم اگر این تصور وجود دارد که فدراسیون فوتبال یک نهاد عمومی ودولتی است به فیفا اعلام کنیم که این اتفاق هرگز رخ نداد. به طور کلی فیفا به دلیل مستقل و غیردولتی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، آیین نامه تدوین شده را پذیرفت.

وی تصریح کرد:شتر سواری دولا دولا نمی‌شود. ما حالا و پس از ۱۰ سال نمی‌توانیم بگوییم دروغ گفته ایم. اگر جایی باید اصلاح شود این مربوط به بحث قوانین داخلی ماست. در غیر این صورت، فیفا به طور حتم با فدراسیون‌هایی که اساسنامه تایید شده را زیر سوال می‌برند به سرعت برخورد می‌کند و آن وقت مشکلات عدیده‌ای برای فوتبال کشورمان رخ خواهد داد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.