بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال‌ ایران ضمن انتقاد از رفتار اشکان دژاگه در قبال سرمربی تراکتورسازی تبریز گفت: باید حق را به سرمربی داد اما سرمربی‌های باتجربه حق ندارند مدام بگویند اشتباه کردم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اسماعیل هلالی در گفتگو با خبرنگار ، در خصوص حذف تراکتورسازی تبریز از رقابت های جام حذفی به دلیل باخت در ضربات پنالتی مقابل صنعت نفت آبادان گفت: بازی خیلی خوبی را از تراکتورسازی شاهد بودیم. این تیم تا دقیقه ۷۰ کاملا بر بازی مسلط بود. اما به نظرم تعویض هایی که در این تیم رخ داد چندان به نفع تبریزی ها نبود. بازیکنان تراکتور خودشان را قبل از سوت داور برنده می دانستند و دقت کافی را در دقایق پایانی نداشتند. همین موضوع باعث شد در چند دقیقه پایانی دوگل دریافت کنند و کار به وقت اضافه و سپس ضربات پنالتی بکشد.

بازیکن اسبق تراکتورسازی تبریز ادامه داد: جان توشاک مربی بسیار بزرگی است که حضورش نه تنها برای تراکتور بلکه برای فوتبال ایران مفید است. باید از تجربیات او استفاده کرد. اما اینکه آقای توشاک برای چندمین بار متوالی می‌گوید مقصر باخت تیمش است چندان مورد پسند نیست. توشاک در بازی با استقلال تهران باخت و صراحتا گفت نباید به ملی‌پوشان بازی می داد. چون آنها را خوب نمی شناخت به میدان فرستاد. این موضوع را در همان هفته های ابتدایی می شد هضم کرد. اما حالا چند ماه گذشته است و سرمربی های بزرگ حق ندارند مدام بگویند اشتباه کردیم. البته باید قاطعانه بگویم که توشاک باید در تراکتورسازی بماند.

هافبک اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره درگیری لفظی اشکان دژاگه با جان توشاک تصریح کرد: اول از همه باید بگویم در پرداختن به درگیری این مربی و بازیکن حرفه ای بزرگنمایی شد. این اتفاقات در فوتبال طبیعی است. دژاگه می خواست به تیمش کمک کند و وقتی دید نتوانست از عهده این کار برآید از کوره در رفت. البته که هیچ حقی نباید به این بازیکن داد و کارش اشتباه محض بود.  بدون شک حق با توشاک است. اشکان دژاگه بازیکنی تمام عیار و حرفه ای است. از او بعید بود چنین رفتاری داشته باشد. مدیران باشگاه حالا می توانند در موضوع دخالت کنند تا بازیکن جایگاه خود را کاملا بشناسد و بداند تمام تصمیمات فنی بر عهده کادرفنی این تیم است. البته اشکان دژاگه آنقدر بازیکن بزرگ و حرفه ای است که قطعا تا حالا متوجه اشتباهش شده است.

هلالی که سابقه پوشیدن پیراهن پرسپولیس را نیز در کارنامه خود دارد درباره دیدار برگشت پرسپولیس مقابل الدحیل قطر افزود: بازی بسیار سختی در انتظار پرسپولیس است. با توجه به اینکه این تیم در بازی رفت با نتیجه یک بر صفر شکست خورد باید کاملا منطقی بازی کنند و اسیر فشار هواداران خودی نشوند. پرسپولیس باید هوشمند بازی کند تا مبادا گل بخورد. چون در اینصورت باید سه گل بزند که کار بسیار سختی است. الدحیل ابرستاره دارد و آنها میلیاردی خرج کرده اند تا قهرمان شوند. اگر پرسپولیس بتواند این تیم را شکست دهد می تواند به فینال آسیا برسد و قهرمان شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.