هافبک جنوبی استقلال درباره دیدار با السد قطر گفت: دوست دارم ناراحتی هواداران را با صعود استقلال به دور نیمه‌نهایی به شادی تبدیل کنیم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

فرشید اسماعیلی برای دیدار با السد سرشار از انگیزه بود. هافبک جنوبی استقلال که آشنایی خوبی با فوتبال تیم‌های عربی و حوزه خلیج فارس دارد، مطمئن بود اگر دیدار رفت با السد تکرار شود هرگز نتیجه‌ای که در آن برای استقلال رقم خورد، تکرار نخواهد شد. 

*برای دیدار برگشت با السد آماده‌اید؟

بله، شرایط خوب است. با اردوی شبانه‌روزی که در دوحه برپا شد، این شرایط بهتر هم شد. 

* چطور؟ در تهران نمی‌شد این تمرینات را انجام بدهید؟‌

می‌شد ولی خب وقتی همه اعضای تیم کنار هم هستند، وضعیت فرق می‌کند. البته بحث دلتنگی هست ولی خب با توجه به اهمیتی که این دیدار برای‌مان دارد، این تصمیم از سوی کادر فنی گرفته شد و همه نفرات تیم هم آن را پذیرفتند. 

* قبلاً هم مشابه این کار را کرده بودید؟

در مرحله گروهی پس از انجام یکی از بازی‌های‌مان کادر فنی تصمیم گرفت اردوی شبانه‌روزی خارج از کشور داشته باشیم و برای همین به تهران برنگشتیم. البته در نهایت هم به سود تیم ما شد و توانستیم بازی را ببریم. 

* الان هم فکر می‌کنید این اردو به تمرکزتان کمک می‌کند؟

قطعاً! ما در دیدار رفت درست از همین موضوع لطمه خوردیم. 

* کدام موضوع؟

اینکه تیم ما با دریافت یک گل تمرکزش را از دست داد. اتفاقی که همه ما با آن لطمه خوردیم و نتیجه را واگذار کردیم. قطعاً اگر بار دیگر آن بازی را از ابتدا شروع کنیم، دیگر چنین نتیجه‌ای رقم نمی‌خورد، چون آن بازی بر حسب اتفاقات فوتبالی منجر به شکست ۳ بر یک ما شد. 

* مشکلی برای بازی نداری؟

کمی از ناحیه مچ پا ضرب‌دیدگی داشتم که رفع شد و مشکلی برای بازی برایم ایجاد نمی‌کند و می‌توانم در خدمت تیم باشم. 

* هماهنگی بین بازیکنان در چه حدی است؟

قطعاً روز به روز بهتر می‌شود. الان بازیکنانی که دیرتر به تیم اضافه شدند، در تمرینات بهتر از قبل با قدیمی‌تر‌ها مچ (هماهنگ) شده‌اند و در این چند روز اخیر که بچه‌های ملی‌پوش‌مان به تیم برگشتند، تمرینات خیلی بهتری برگزار کردیم. اگر این فرصت کمی بیشتر بود، قطعاً بهتر هم می‌شدیم. 

* لغو بازی با نفت مسجدسلیمان برایتان خوب بود؟

اصلاً نمی‌شد با آن وضعیت راهی مسجدسلیمان شویم. کار سخت می‌شد. ما باید چهارشنبه به مسجدسلیمان می‌رفتیم در حالی که ملی‌پوش‌های‌مان سه‌شنبه به تهران برگشته بودند. اگر با آن وضعیت می‌رفتیم و برمی‌گشتیم، دیگر مشخص نبود با چه شرایطی باید به اینجا (دوحه) می‌آمدیم. فکر می‌کنم سازمان لیگ کار درستی کرد که بازی‌مان را لغو کرد. ما نماینده کشوریم و از طرفی ۶، ۷ بازیکن ملی‌پوش هم داشتیم. 

* دوست داری در بازی فردا شب گل بزنی یا پاس گل بدهی؟

دوست دارم ناراحتی هواداران را با صعود استقلال به دور نیمه‌نهایی به شادی تبدیل کنیم. در ایام شهادت امام حسین (ع) هستیم و با مددجویی از خدا و ائمه اطهار می‌رویم که ان‌شاءا... با یک بازی جوانمردانه ضمن جبران نتیجه دیدار رفت، کاری کنیم که خیلی‌ها باورش ندارند. این دیدار برای ما حکم مرگ و زندگی را دارد و همه اعضا از بزرگ گرفته تا کوچک همقسم هستند با تمام قدرت در میدان حضور پیدا کنند و پرچم استقلال را بالا ببرند. در واقع برای صعود به نیمه‌نهایی، در این دیدار محکوم به بردیم.

انتهای پیام/