هافبک مصدوم پرسپولیس در گفتگو با خبرورزشی گفت: دوست دارم به بازی برگشت مقابل السد برسم و به تیم کمک کنم.

به گزارش فرتاک ورزشی،
دیدار رفت دو تیم السد و پرسپولیس در قطر در حالی با برد یک بر صفر به پایان رسید که امید عالیشاه هم مصدوم شد. 
وقتی در دقیقه ۷۱ عالیشاه جای خودش را به احسان علوان زاده داد، ابتدا خیلی‌ها تصور کردند مشکل این بازیکن خیلی جدی نیست، اما تا همین دیروز هم امید نتوانست با پرسپولیس تمرین کند. امید عالیشاه روز گذشته با لباس شخصی سر تمرین پرسپولیس حاضر شد. در همین راستا دقایقی با عالیشاه گپ زدیم که ماحصل آن را می‌توانید در زیر بخوانید؛ 
* در این وضعیت که پرسپولیس کمبود بازیکن دارد مصدومیت تو هم قوز بالای قوز شده است!
راستش را بخواهید خودم هم از این وضعیت ناراحتم. دوست دارم هرچه زودتر برگردم و به پرسپولیس کمک کنم. 
* متوجه نشدیم، بالاخره به بازی برگشت با السد قطر می‌رسی یا نه؟
خیلی دوست دارم در بازی برگشت مقابل السد به پرسپولیس کمک کنم. تا الان دو مرتبه MRI دادم ولی باید نظر نهایی را پزشکان بدهند. 
* خودت چقدر امیدواری به این مسابقه برسی؟
خودم امیدوارم از هفته آینده بتوانم در تمرینات حضور داشته باشم. 
* بسیار خوب، شما با دو تیم قدرتمند الدحیل و السد بازی کردید. این دو تیم قطری را در قیاس با یکدیگر چطور ارزیابی می‌کنی؟
به نظرم السدی‌ها بهتر پاس می‌دادند و در زمین یکدیگر را پیدا می‌کردند، اما بازیکنان الدحیل تکنیکی و سرعتی‌تر بودند. با این وجود معتقدم هر دو تیم بهترین‌های غرب آسیا هستند. 
* ماجرای کل‌کل حمیدرضا طاهرخانی با ژاوی چه بود؟
(می‌خندد) راستش بعد بازی از حمید پرسیدم جریان چه بود؟ او هم گفت: ژاوی مثل اینکه بینی او را کشیده و پرسیده بچه اینجا چه کار می‌کنی؟! حمید هم توی زمین جواب او را داده است و... البته من به طاهرخانی گفتم ژاوی بزرگتر از توست و احترامش واجب است. هر چند ظاهراً جرقه این جروبحث لفظی را خود ژاوی زده بود. 
* مثل اینکه گل شما و جلو افتادن از حریف در دوحه بدجوری اعصاب بازیکنان السد را به هم ریخته بود؟
شاید این‌طور بوده باشد. السدی‌ها تصور می‌کردند در خانه به راحتی ما را شکست می‌دهند، اما بچه‌های ما با ارائه یک بازی غیرتی و در عین حال تاکتیکی حریف را در دوحه غافلگیر کردند. به همین خاطر بازیکنان السد پس از خوردن گل کمی عصبی شده بودند و این شامل حال ژاوی هم می‌شد.
* بی‌رودربایستی به این موضوع فکر نکردی که پس از پایان بازی با السد پیراهن ژاوی را یادگاری بگیری؟
نه، اصلاً و ابدا!
* چرا؟
باور کنید تمام فکر و ذهن ما موفقیت پرسپولیس و دست پر بیرون آمدن از زمین بود. بعد از سوت پایان بازی که داور سریلانکایی به صدا درآورد، دیگر متوجه چیز دیگری نبودیم. خدا را شکر بازی بسیار سختی را با موفقیت پشت‌سر گذاشتیم.

* شنیدیم اگر گل می‌زدی برنامه خاصی برای شادی داشتی؟
(با تعجب) من؟! مطمئن هستید که من برای شادی پس از گل برنامه ریختم؟!
* گفتم شنیدیم؟
نه داداش! من هیچ برنامه‌ای برای شادی پس از گل نداشتم. همه ما یک هدف داشتیم و آن هم موفقیت پرسپولیس بود. اینکه بخواهیم به موفقیت فردی فکرکنیم، نبود. رمز پیروزی پرسپولیس هم همین بود. 
* انصافاً هم جوان‌تر‌های تیم فوق العاده کار کردند. آدام همتی، احسان علوان زاده و حتی حمیدرضا طاهرخانی که دقایق اندکی به زمین آمد، تلاش خود را کردند و خوب بودند. 
بله، پرسپولیس قائم به شخص نیست. ما یک تیم هماهنگ هستیم و همان‌طور که گفتید جوان‌تر‌ها هم نمایش خوبی ارائه دادند. ما می‌دانستیم و می‌دانیم با چه سختی به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیدیم و قدر این بازی‌ها را می‌دانیم. 
* به نکته خوبی اشاره کردی. اینکه پرسپولیس فصل گذشته هم به جمع ۴ تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا رسید، اما با بدشانسی یا محرومیت مهدی طارمی و... نتوانست به فینال برسد.
دقیقاً، مربیان و نفرات باتجربه ما همیشه این موضوع را به جوان‌تر‌ها یادآوری می‌کنند. انصافاً تا همین جا هم بچه‌های ما شق‌القمر کرده‌اند. چه کسی فکرش را می‌کرد با وجود همه مشکلات، محرومیت نقل و انتقالاتی و... به نزدیکی فینال لیگ قهرمانان آسیا برسیم؟
* کمتر کسی فکرش را می‌کرد. شاید خود تو هم اگر به پرسپولیس برنمی‌گشتی تا آخر عمر حسرت می‌خوردی.
روزی که من رفتم با این فکر رفتم که پس از پایان خدمت سربازی به پرسپولیس برگردم. هرگز چنین ذهنیتی نداشتم که بروم و برنگردم. از این بابت هم خوشحالم که به تیم محبوبم آمدم و امیدوارم بتوانم کمکی به پرسپولیس کنم. 
* پرسپولیس در آستانه یک موفقیت تاریخی و بزرگ قرار دارد. اینکه در دیدار برگشت از السد عبور کنید و به فینال برسد. شاید هم بتوانید قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شوید، چون بازی برگشت فینال هم در غرب آسیا برگزار می‌شود.
به نظرم هنوز چیزی تمام نشده است. ما باید اول از السد بگذریم و فکر نکنیم کار تمام شده است. 
* در چند روز گذشته با هرکدام از بازیکنان پرسپولیس و همبازیانت که صحبت می‌کردیم همین حرف‌ها را می‌زد. آیا هماهنگ کردید که خیلی منطقی صحبت کنید و به جای فینال لیگ قهرمانان آسیا از بازی برگشت با السد حرف بزنید؟
نه، هماهنگی در کار نبوده است. بچه‌ها خودشان این موضوع را دریافته‌اند. پرسپولیس برای دومین سال متوالی به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده و غرور می‌تواند آفت تیم ما باشد. همه بچه‌ها حتی جوان‌تر‌ها به این درک رسیدیم که مغرور نشویم و کار را تمام‌شده ندانیم. 
* برد یک بر صفر در خانه حریف حاشیه امنیت خوبی برای شما درست کرده که بتوانید در استادیوم آزادی و جلوی ۱۰۰ هزار تماشاگر پرسپولیسی راحت‌تر السد قطر را پشت‌سر گذاشته و فینالیست شوید. با این نظریه موافقی؟
برعکس! به نظرم بازی در تهران به مراتب سخت‌تر از بازی در دوحه است و... 
* چطور؟ شاید تو هم مثل برخی‌ها معتقدی السد چند بار در استادیوم آزادی بازی کرده و حتی توانسته است به استقلال ۳ گل بزند. این تیم برخلاف الدحیل تجربه بازی در ورزشگاه آزادی را دارد.
هم این موضوع و هم اینکه به هر حال کار سخت است. اگر خدای ناکرده گل اول را بخوریم خیلی سخت می‌شود.

* شما مقابل الدحیل هم گل اول را در استادیوم آزادی خوردید ولی به بهترین شکل ممکن جبران کردید و ۳ گل هم زدید؟
به هر حال کار سخت می‌شود. اگر خدای ناکرده گل اول را بخوریم دچار استرس می‌شویم. کار سخت می‌شود. هرچند ما از حمایت ۱۰۰ هزار تماشاگر بامعرفت برخورداریم. هواداران در بازی با الدحیل نقش ویژه‌ای داشتند و تا سوت پایان بازی ما را تشویق کردند. من منظورم این بود که السد تیم فوق العاده خطرناکی است. مهره‌های خوب و گرانقیمتی دارد و باید حواس‌مان ششدانگ جمع باشد. اینکه فکر کنیم کار تمام شده و به فینال رسیدیم به نظرم تفکر اشتباهی است. 
* خودت چنددرصد امیدواری به بازی برگشت با السد برسی؟
انسان به امید زنده است. 
* اسم تو هم که «امید» است؟
بله، در زندگی همیشه توکل به خدا داشتم و به شخصه خیلی امیدوارم بتوانم در بازی حساس برگشت نیمه‌نهایی مقابل السد به پرسپولیس کمک کنم. البته اگر پزشکان اجازه بدهند و آقای برانکو هم صلاح بداند. 
* با توجه به کمبود نفرات پرسپولیس، نرسیدن تو به این بازی کار تیمت را سخت نمی‌کند؟
نه، گفتم که با وجود همه کمبود‌ها اگر من هم به این بازی نرسم باز بازیکنانی هستند که جای مرا پر کنند. 
* با توجه به مصدومیت پارگی رباط صلیبی حسین ماهینی شاید هم این ترس وجود داشته باشد که فشار آوردن روی زانوی مصدوم ممکن است تو را هم... 
برای حسین ماهینی خیلی ناراحت شدم. مصدومیت برای هر فوتبالیستی سخت است و رباط صلیبی هم بدتر، اما آسیب‌دیدگی من رباط صلیبی نیست. جای نگرانی از این بابت وجود ندارد. 
* راستی تو قرار بود در بازی رفت مقابل السد و پس از مصدومیت شدید حسین ماهینی در پست دفاع راست بازی کنی؟
نه! من نمی‌دانم چرا این بحث مطرح شد؟
* یعنی برانکو هیچ صحبتی با تو نداشت؟
در رابطه با اینکه در بازی رفت با السد دفاع راست باشم صحبتی نداشتیم. 
* آخر تو سابقه بازی در دفاع راست را در تیم ملی نوجوانان داشتی. نداشتی؟
بله، من در تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان دفاع راست بازی کردم، اما سال‌هاست در خط میانی بازی می‌کنم. 
* اگر برانکو می‌خواست برابر السد دفاع راست باشی چه؟
اگر آقای برانکو تشخیص می‌داد من جلوی السد دفاع راست بازی کنم، با کمال میل می‌پذیرفتم. 
* البته سیامک نعمتی هم در این پست فوق العاده ظاهر شد و اجازه نداد غیبت حسین ماهینی حس شود؟
بله، سیامک و همه بچه‌ها خوب و با تمام وجود بازی کردند. همه بازیکنان پرسپولیس تمام انرژی خود را در زمین گذاشتند که یک نتیجه خوب و آبرومندانه بگیریم. خدا را صدهزار مرتبه شکر. 
* احمد نوراللهی دوست صمیمی‌ات که شرایط مشابهی را پس از جدایی مقطعی از پرسپولیس و رفتن به خدمت سربازی پشت‌سر گذاشت به تیم ملی دعوت شده است. در این رابطه صحبتی نداری؟
به خاطر احمد خیلی خوشحالم و از همین جا هم به او تبریک می‌گویم. نوراللهی مدت هاست عملکرد خوبی داشته و حقش بود به تیم ملی دعوت شود. امیدوارم احمد در تیم ملی هم تداوم داشته باشد و بتواند یکی از بازیکنان کلیدی تیم ایران شود. او مثل برادرم است. 
* شما دوست دارید قبل از السد با پیکان در لیگ برتر بازی کنید یا اینکه در چارچوب مسابقات جام حذفی به مصاف نود ارومیه بروید؟
به هر حال با توجه به بازی سنگینی که با السد داریم، بهتر است قبل از دیدار برگشت نیمه‌نهایی با نود ارومیه بازی کنیم. امیدوارم مساعدت لازم در این زمینه صورت پذیرد. 
* اگر پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد، امید عالیشاه چه کار می‌کند؟
یعنی چی؟ خب خیلی خوشحالی می‌کنم!
* نه، منظورمان چیز دیگری بود. شجاع خلیل زاده اعلام کرده که اگر پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد، مو‌های سرش را از ته می‌تراشد.
(با خنده‌ای بلند) من که همین الان و قبل از شجاع مو‌های سرم را تراشیدم!
برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.