حضور مهدی رحمتی و حسین حسینی به طور همزمان در استقلال و اختلاف بر سر گزینه اول، ما را یاد محروم ناصرحجازی و منصور رشیدی و حضور همزمان آن دو سنگربان ملی پوش می اندازد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اگر یک فلاش بک به اوایل دهه ۵۰ شمسی بیندازیم و تاریخ باشگاه تاج را در ابتدای دهه ۱۳۵۰ را ورق بزنیم ،بیشتر کسانی که سنی ازآنها گذشته است ،دقیقا به خاطر خواهند آورد که باشگاه تاج آن زمان که هدایت اش را مربی صاحب نامی بنام زدراکو رایکوف صرب برعهده داشت، دو دروازه بان تاپ و تقریبا همسطح به نام های مرحوم ناصر حجازی و منصور رشیدی را دراختیار داشت که باعث می شد که رایکوف در انتخاب یکی از این دو دروازبان ملی پوش درترکیب تیم دچار شک وتردید شود.این مساله به معضلی برای رایکوف وهواداران تاج تبدیل شده بود،تا جایی که در بیشتر اوقات این دو دروازه بان رابطه خوبی نیز باهم نداشته باشند و یک سری حواشی را درتیم تزریق می کردند تا جایی که این مشکلات نیز در بازی معروف تاج و پرسپولیس تاثیر گذار شد.

اساسا هرگاه تیم باشگاهی چناچه از دو دروازه بان همسطح و باکیفیت برخوردار باشد،خواهی نخواهی مشکلاتی را برای مربی و خود دروازه بانان ایجاد می کند که نهایتا به یک سری حواشی ومشکلاتی در بدنه تیم و حتی هواداران آن بوجود می آورد که جمع کردن آن برای کادر فنی مشکل به نظر می آید.

بحث این روزهای مهدی رحمتی و سید حسین حسینی و قرار گرفتن رحمتی درون دروازه و نیمکت نشین کردن محض حسینی دروازه بان ملی پوشی که رکوردار بسته نگه داشتن دروازه اش در تاریخ فوتبال ایران‌ را یدک می کشد، به نوعی یادآور دوران مرحوم حجازی و منصور رشیدی است.ازطرفی این موضوع در تیم های بزرگ جهان نیز صدق می کند. برای مثال رئال مادرید دوران مورینیو و نیمکت نشین کردن کاسیاس و قرار گرفتن دیگو لوپز درون دروازه نیز منجر به حواشی زیادی در تیم کهکشانی ها شده بود،به شکلی که تاثیر نیمکت نشینی کاسیاس را درون دروازه تیم ملی اسپانیا درجام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و حذف زودهنگام لاروخا بوضوح بیاد داریم.

آیا کی روش می تواند به سید حسین حسینی که مدت ها از شرایط بازی ومسابقه دور است،اعتماد کرده و از او برای حفاظت از دروازه  تیم ملی استفاده کند؟

از طرفی سوالی که این روزها خودش را در اذهان عمومی مطرح می کند، آیا شفر تا پایان فصل جاری قادر است که این دو دروازه بان خوب را طوری مدیریت کند که از حواشی احتمالی آینده جلوگیری کند ،تا هم استقلال را درمسیر صحیح و درستی قرار دهد و هم خیال هواداران این تیم ریشه دار و پرطرفدار را از این مساله آسوده کند تا مجددا شاهد اختلافات ناشی از حواشی اوایل دهه ۵۰ دراستقلال نباشیم‌.

البته شفر تاکنون توانسته است که بخوبی با دیسپلین خاص آلمانی اش نیمکت و رختکن استقلال را بخوبی مدیریت کند،اما تا انتهای فصل ،زمان زیادی وجود دارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.