قرار بر این است که جام باشگاه‌های جهان از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ دسامبر (۲۱ آذر تا اول دی) در دو شهر العین و‌ ابوظبی امارات برگزار شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تورنمنتی که تا اینجای کار چهار تیم خود را شناخته و منتظر معرفی تیم‌های بعدی است. تا الان حضور تیم‌های العین امارات (میزبان)، گوادالاخارای مکزیک (قهرمان کونکاکاف)، رئال مادرید (قهرمان اروپا) و همینطور ولینگتون (نیوزیلند) قطعی شده و دیگر تیم‌های حاضر در جام باشگاه‌های جهان هم قهرمان لیگ قهرمانان آسیا، قهرمان لیبرتادورس و قهرمان آفریقا خواهند بود.
بر اساس قرعه‌کشی، دو تیم العین امارات و ولینگتون نیوزیلند نخستین دیدار را انجام می‌دهند که برنده این دیدار وارد مرحله یک‌چهارم شده و با قهرمان آفریقا بازی خواهد کرد. دو تیم دیگر مرحله یک‌چهارم هم گوادالاخارای مکزیک و قهرمان آسیا هستند که برنده مسابقه اول، در نیمه نهایی به دیدار قهرمان لیبرتادورس می‌رود و برنده بازی دوم هم در نیمه‌نهایی رودرروی رئال مادرید قرار خواهد گرفت.
حالا فکرش را بکنید که پرسپولیس به جام باشگاه‌های جهان برسد. تیمی که با پیروزی در خانه السد در بازی رفت نیمه‌نهایی شانس زیادی برای صعود به فینال و حتی قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا دارد و می‌تواند فوتبال ایران را به یک افتخار تازه برساند. شاگردان برانکو در صورت قهرمانی در قاره می‌توانند امیدوار باشند که با گذر از نماینده مکزیک، مسابقه‌ای رسمی و تاریخی با پرافتخارترین باشگاه اروپا برگزار کنند.
این بازی البته یک جنبه دیگر هم دارد و آن، احتمال شکستی سنگین برابر رئال مادرید است که حتی در این صورت هم نمی‌توان به تیم برانکو که با دست خالی خودش را به یکقدمی فینال لیگ قهرمانان آسیا رسانده است، خرده گرفت. البته قرمزها ابتدا باید السد را از سر راه بردارند و در فینال هم برنده دیدار کاشیماآنتلرز ژاپن و سوون‌سامسونگ کره‌جنوبی را.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.