شاید آنکه در تیم استقلال بیش از هر کسی به تعطیلی تمرینات نیاز داشت وینفرد شفر بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سرمربی آلمانی استقلال که روز‌های سختی را در تابستان امسال پشت سر گذاشت و بازیکنان اصلی تیمش یکی یکی جلوی چشمانش به تیم‌های خارجی منتقل شدند در شرایطی تیمش را به اردوی خارج از کشور برد که حتی به اندازه دو تیم، بازیکن نداشت که آن‌ها را در ترکیه به مصاف هم بفرستد. شفر در چنین شرایطی با عده‌ای جوان تیمش را راهی لیگ برتر کرد تا کم‌کم برای دیدار با السد آماده شوند! بازی در لیگ قهرمانان و در دور یک‌چهارم نهایی! او با همه این مشکلات و بدون یکی از مربیان مورد تأییدش که قهر کرد و از ایران رفت استقلال را آهسته آهسته تکمیل کرد تا به روز‌های شهریور رسید. شفر طوری استقلال را آماده کرد که تقریباً در هیچ خطی دو بازیکن چفت هم نداشت که با تکیه بر آن‌ها خیالش بابت یک پست در تیمش راحت باشد. 
در همه این روز‌ها موضوع چرایی عدم بازگشت جیری ساناک به تهران مطرح بود و عده‌ای نبود این مربی اهل جمهوری چک را دلیل نتایج ضعیف استقلال عنوان می‌کردند! عده‌ای هم برای تکمیل کادر فنی استقلال، مربی به شفر پیشنهاد می‌دادند. یک روز مجتبی جباری را برای اضافه شدن به کادر فنی تیم استقلال کاندیدا می‌کردند و روزی فرهاد مجیدی! این در حالی بود که سرمربی استقلال در این حد فاصل و در نشست‌های خبری قبل و بعد از مسابقات استقلال بار‌ها به این موضوع اشاره کرده بود که نیازی به مربی ندارد و اگر لازم باشد آن را به باشگاه می‌گوید. 
البته رفت و آمد مجتبی جباری به ساختمان باشگاه استقلال و البته تکرار همین ماجرا برای فرهاد مجیدی که از دوستان قدیمی امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال است به این شایعات دامن می‌زد که شفر دنبال اضافه کردن یک مربی به کادر فنی اش است ولی باز هم هر بار خبری در این باره منتشر نمی‌شد مگر اینکه علی خطیر یا فتحی در صحبت‌های‌شان تأکید می‌کردند که شفر هیچ درخواستی در این باره نداشته وگرنه آن‌ها این آمادگی را دارند که برای تیم استقلال بازیکن یا مربی بیاورند. 
شفر با استقلال در مسجد سلیمان دو برد بیرون از خانه به دست آورد و با این اتفاق به همه آن‌هایی که معتقد بودند او بدون ساناک و یا با تیمی جوان شده نمی‌تواند نتیجه بگیرد ثابت کرد داشته‌هایی برای روز‌های مبادا دارد که هنوز از آن‌ها استفاده نکرده است. واقعاً شفر در این وضعیت که تیمش به ثبات رسیده و توانسته بیرون خانه در پیروزی دبل کند نیازی به تغییر جو در استقلال حس می‌کند؟ مربی‌ای که پس از دو ماه سخت تازه به آرامش پس از توفان رسیده دوست دارد یک بازیکن محبوب را کنار دستش بنشاند تا بار فشار روی خودش را زیاد کند؟ شاید اضافه شدن فرهاد مجیدی با جایگاه مردمی که نزد هواداران دارد برای شفر نوعی واهمه ایجاد کند که البته به‌حق و به‌جاست. او جوان و کم تجربه نیست و می‌داند ممکن است با یک باخت درون خانه یا نتیجه‌ای که مورد پسند طرفداران استقلال نیست جوی به سود مجیدی و علیه خودش راه بیفتد. کاری که برانکو درباره مهدی طارمی و رامین رضاییان انجام می‌دهد شاید شکل دیگری از این اقدام باشد که شفر برای حفظ آرامش در تیمش از آن پرهیز می‌کند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.