استقلالی‌ها می‌خواهند بازی عصر امروز مقابل سایپا را هم به مانند دیداری که در لیگ برتر(قبل از شکست به سپاهان) با برد پشت سرگذاشتند، با پیروزی تمام کنند و به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی برسند. این بازی در مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های جام حذفی برگزار می‌شود و از بازی قبل در لیگ برتر برای استقلالی‌ها مهم‌تر است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

شاید استقلالی‌ها تا حدودی به این نتیجه رسیده باشند که در لیگ برتر نمی‌توانند با تیم‌هایی همچون سپاهان و حتی پرسپولیس رقابت کنند به همین جهت در تلاشند تا در جام حذفی به جایگاه مطلوبی برسند تا در فصل جاری دست‌شان از رسیدن به جام کوتاه نماند. استقلال اما در حالی گام به این بازی بزرگ می‌گذارد که 3 بازیکن ارزشمندش را در اختیار ندارد.

وریا غفوری یکی از این غایبان است. بازیکنی که بدون شک در ماه‌های اخیر آماده‌ترین استقلالی حاضر در فوتبال ایران بوده و فعالیت چشمگیری در جناح راست تیمش داشته است.

هرچند که همین وریای آماده نسبت به فصل قبل افت محسوسی داشته اما تردیدی نیست که او با احتساب همه بازی‌هایی که در فصل جاری از استقلال دیدیم، از دیگر بازیکنان شرایط فنی مطلوب‌تری داشته است.

غیبت وریا در ترکیب استقلال مربیان این تیم را مجاب می‌کند تا دوباره به سمت فرشاد محمدی مهر گرایش یابند.

اگر شفر به بازی نگرفتن از خسرو حیدری اصرار داشته باشد، بدون شک گزینه‌ای جز او نمی‌تواند برای استقلال در پست دفاع راست بازی کند.

غیبت وریا باعث می‌شود تا پس از مدت‌ها دوباره این بازیکن در جناح راست استقلال دیده شود. محمدی مهر در هفته‌های آغازین لیگ در ترکیب اصلی استقلال قرار می‌گرفت اما او بعد از نمایش ضعیفی که مقابل پارس‌جم داشت دیگر در ترکیب استقلال دیده نشد و سرمربی آبی‌ها به تناوب از بازیکنانی همچون حیدری، منتظری و وریا استفاده کرد.

شاید اگر در این بازی منتظری حضور داشت شفر دوباره دست نیاز به سوی این مدافع با تجربه دراز می‌کرد اما منتظری هم با مصدومیت مواجه است و هفته‌ها دور از ترکیب استقلال خواهد بود. این مدافع با مصدومیت از ناحیه روی پا مواجه است و اینطور که کادر پزشکی استقلال گفته، باید 6 هفته فیزیوتراپی کند تا به شرایط ایده‌آل برسد.

منتظری به احتمال زیاد با این وضعیت حضور در جام ملت‌های آسیا را هم از دست خواهد داد و شانس را به دیگر بازیکنان خواهد داد تا از غیبت او در تیم ملی نیز بهره بگیرند. البته تیم ملی تا پایان نیم فصل اردویی نخواهد داشت و منتظری اگر بتواند تا آن زمان مصدومیتش را برطرف کند می‌تواند خودش را به اردوی تیم ملی برساند.

دیگر غایب استقلال مقابل سایپا علی کریمی است. بازیکنی که در آخرین تمرین استقلال نیز به صورت انفرادی

تمرین کرد.

تمریناتی که اختصاص داشت به کارهای بالا تنه. کریمی تا قبل از مصدومیت دوباره بازی‌های امیدوارکننده‌ای در ترکیب استقلال انجام داده بود و شرایط فنی خوب داشت اما او در جریان بازی با سپاهان که منجر به شکست استقلال شد حوالی دقیقه 7 دوباره با مصدومیت مواجه شد و این آسیب‌دیدگی به حدی سخت بود که شفر چاره‌ای جز تعویض این بازیکن نداشت و او را از میدان بازی با سپاهان بیرون برد.

غیبت علی کریمی اما ممکن است کمترین چالش را برای استقلال به دنبال داشته باشد. کریمی در پست هافبک دفاعی بازی می‌کند و دست وینفرد شفر برای انتخاب هافبک در بازی با سایپا چندان بسته نیست.

به احتمال زیاد این مصدومیت باعث می‌شود تا روزبه چشمی دوباره به خط میانی منتقل شود و در کنار فرشید باقری به‌عنوان دو هافبک دفاعی ایفای نقش کند. چشمی بیشتر برای بازی در پست دفاع میانی مد نظر وینفرد شفر است اما کمبود بازیکن به احتمال زیاد این بازیکن را به پست هافبک دفاعی منتقل می‌کند.

 با توجه به اینکه چشمی در این بازی بیشتر برای پست هافبک دفاعی مد نظر است، پیش‌بینی می‌‌شود که شفر در خط دفاع از زوج سهرابیان و دانشگر استفاده کند. البته نمایش دانشگر مقابل سپاهان بسیار ضعیف بوده و شاید این نمایش در نهایت شفر را مجاب به چرخش به سمت استفاده از زوج چشمی و سهرابیان در خط دفاع کند که اگر اینچنین شود، بازیکنی همچون نویمایر برای بازی کنار فرشید باقری نسبت به دیگر بازیکنان شانس خواهد داشت.

با مصدومیت این 3 بازیکن معادلات ترکیب استقلال در آستانه بازی مهم با سایپا پیچیده‌تر از هر زمان دیگری شده و سرمربی استقلال ناچار است دوباره ترکیب تیمش را با تغییراتی مواجه کند. احتمال بازگشت روح‌ا... باقری به ترکیب اصلی استقلال را هم هرگز نادیده نگیرید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.