وکیل کاپیتان استقلال می گوید هیچگاه به دنبال اجرا شدن جریمه شلاق برای مهرداد میانوند نبوده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مصطفی صادقی نماینده تام الاختیار و وکیل مهدی رحمتی درباره حکم محکومیت مهرداد میناوند گفت: بعد از اینکه یک بازیکن سابق فوتبال ایران صحبت های دور از ادبی را علیه سیدمهدی رحمتی مطرح کرد، ما شکایت کردیم. بعد از این موضوع خیلی ها از طرف وی پیام فرستادند تا ضمن عذرخواهی و دلجویی از موکلم این ماجرا ختم شود و حتی آقای میناوند در مصاحبه ای عذرخواهی کرد. همچنین بزرگانی مانند اقای علی کریمی و برخی اهالی رسانه تلاش کردند تا این آشتی صورت بگیرد اما چون موکل من قصد داشت تا این موضوع درس عبرتی شده تا در محیط پاک ورزش دیگر شاهد چنین بحث هایی که به دور از ادب ، اخلاق و شان انسانی مطرح شده نباشیم، این عذرخواهی و وساطت بزرگان و دوستان را ضمن احترام به آنها نپذیرفت تا حکم محکومیت نهایی صادر شود.

وی درباره پیش بینی حکم مربوطه ادامه داد: توقع ما بیشتر از این نیز نبود. ماده 608 قانون مجازات اسلامی مشخص است . با توجه به قانون و نوع تخلف ، صدور این حکم به دلیل اینکه آقای میناوند پرونده کیفری نداشته و وی در محضر دادگاه ضمن پذیرش اشتباه خود ، از ارتکاب به جرم خویش ابراز ندامت کرده و به دنبال جلب رضایت شاکی ( مهدی رحمتی) بوده ، قابل پیش بینی بود و نهایتا محکومیت و جریمه نقدی بدون حد شرعی (شلاق ) برای متهم در نظر گرفته شد .

نماینده رحمتی اضافه کرد : وقتی متهم در دادگاه بر نظر و حرف اول خودش نمی ایستد و با واسطه تراشی به دنبال عذرخواهی می رود و در حضور دادگاه می گوید پشیمان بوده و از اقای رحمتی عذرخواهی می کند ، این جریمه طبیعی است . موکل اینجانب از طرح شکایت فقط به دنبال ابراز ندامت رسمی و محکومیت متهم بود و همانگونه که قاضی محترم در حکم انشا کردند، با توجه به تلاش متهم و دوستان جهت جلب رضایت اقای رحمتی و ابراز ندامت متهم در محضر دادگاه، ترجیح داده شده تا از شلاق برای تنبیه متهم (بازیکن سابق فوتبال) استفاده نشود که این موضوع مورد تایید ما نیز هست چون همانطوری که اشاره کردم ما به دنبال حد شرعی بازیکن سابق نبودیم و هدف ما فقط متنبه شدن و جلوگیری از طرح موضوعات کذب یا استفاده از ادبیات سخیف و به دور از ادب در اینده است .

وی در ادامه درباره پرونده مسعود معینی پیشکسوت سابق استقلالی ها، بیان کرد: آقای معینی نیز یک تهمتی به آقای رحمتی زده بود که این موضوع پیگیری قضایی شد. بازپرس پرونده نتیجه تحقیقات و بازپرسی  را جهت صدور حکم به دادگاه ارسال و دادگاه نیز مجرمیت آقای معینی را محرز و وی را نیز به پرداخت ٤٠ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد .

صادقی در بخش پایانی صحبت های خود اضافه کرد: متاسفانه در این روزها برخی برای مطرح شدن یا مطرح ماندن در اذهان بعضی صحبت ها را به دور از ادب یا صداقت مطرح می کنند و سپس با چند واسطه به دنبال معذرت خواهی می آیند تا شکایت پس گرفته شود. باید یک روزی این شکایت ها تا انتها پیگیری شده تا شاهد چنین رفتارهایی از سوی برخی افراد نباشیم. موضوعی که در پرونده آقای امیرحسین صادقی نیز شاهد آن بودیم . بعد از اینکه ایشان علیه موکلم مصاحبه کذب کرد ، با شکایت ما ، حکم محکومیت وی صادر شد . سپس وی ابراز ندامت و عذرخواهی کرد . پس از اینکه قسمتی از محکومیتش سپری شد ، موکلم رضایت داد.

صادقی در انتها گفت: برای هواداران استقلال جای سوال دارد که چرا کمیته انضباطی رای متخلفان بازی پرسپولیس و سایپا را بعد از گذشت بیش از ١٠ روز صادر نمی کند و برای استقلال همیشه در کمترین زمان ممکن رای محرومیت را می دهد . در ضمن همچنان منتظر پاسخ اقای تاج و فدراسیون درباره تخلف رییس کمیته انضباطی به دلیل دو شغله بودن هستیم .

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.