سرپرست باشگاه استقلال می گوید هنوز لیست ورود و خروج این باشگاه قطعی و اعلام نشده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در اظهاراتی که با رادیو تهران داشت، به سوالات مختلفی پاسخ داد و درباره آخرین شرایط آبی پوشان صحبت کرد. مشروح صحبت های او به شرح زیر است:

شرایط رو به رشد استقلال؟

من از ابتدای فصل هم به همه هواداران قول داده بودم که روز به روز بهتر می شویم و روند صعودی و مطلوب تری خواهیم داشت. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و روزهای بهتر، بازی های تماشاگر پسندتر و نتایج مطلوب تری در انتظار تیم ما باشد.

وضعیت مالی بازیکنان؟

باشگاه تعهداتی به بازیکنان و کادرفنی دارد. با هماهنگی به عمل آمده، کم کم به این تعهدات عمل می کنیم.

چه درصدی به بازیکنان تا الان پرداخت شده؟

درصد دقیقش را باید از مسئولان مالی بپرسم ولی در کل درحال تعامل با بازیکنان و کادرفنی هستیم. امیدواریم مشکلات مالی ما و سایر باشگاه ها زودتر حل شود تا بازیکنان با فکر آسوده تر دراختیار باشگاه باشند.

جذب جپاروف؟

خیر هنوز اتفاقی رخ نداده است. قبلا هم گفته ام که درباره لیست ورودی و خروجی صحبتی نشده است. من با شفر جلساتی داشته ام. بعد از بازی آخر نیم فصل جلسه می گذاریم و لیست را از شفر می گیریم. با توجه به گروه سختمان در آسیا، به دنبال ترمیم نقاط ضعف خود هستیم. ما نقاط ضعف را از طریق کمیته فنی و کادرفنی شناسایی کرده ایم و نسبت به رفع این نقاط با نظر کادرفنی اقدام می کنیم. هیچ بازیکنی رسما وارد مذاکره نشده ایم و قراردادی امضا نکرده ایم. هیچ بازیکنی در لیست فروش قرار نگرفته است. از هواداران عزیز می خواهم به این حرف ها گوش نکنند. عزیزان به این مسائل دامن نزنند چون باعث تضعیف روحیه تیم می شود. می بینم در فضای مجازی که منتشر می کنند فلان بازیکن در لیست فروش است. این اتفاقات رخ نداده است. مطمئن باشید اگر اتفاقی رخ دهد، از طریق سایت رسمی باشگاه استقلال، خود بنده یا نماینده باشگاه به اطلاع هواداران و رسانه ها می رسد.

برخورد خوب با پادوانی؟

این وظیفه باشگاه بود. پادوانی بازیکن خوب و با اخلاقی بود. همه هم و غم من از وقتی آمدم رسیدگی به وضعیت او بود. او با سلامت به ایران آمد و متاسفانه با ویلچر از ایران رفت که ناراحت کننده است. هر کاری از دستمان بر می آمد انجام دادیم. با تلاشی که باشگاه دارد و هماهنگی انجام شده، او در بزیلیا است و ما با چند مرکز درمانی در سوئیس صحبت کردیم و هر کاری که از دستمان بر بیاید برای سلامتی این بازیکن انجام می‌دهیم.

دانایی فرد؟

من دیروز متاسفانه شنیدم که ایشان بستری هستند. امروز با آقایان عبداللهی و نوروزی به عیادت ایشان رفتیم ولی متاسفانه ایشان حال مساعدی ندارند. از مردم ایران و هوادارانمان می خواهم که برای این اسطوره بزرگ باشگاه استقلال و فوتبال ایران دعا کنند. او برای تیم ملی ایران در جام جهانی گلزنی کرده است. ما مکلف هستیم که برای ایشان هرکاری بتوانیم بکنیم، انجام می دهیم. ما از بابت تکلیف هرکاری بتوانیم می کنیم.

ورزشگاه اختصاصی؟

هر صحبتی که از سوی ما انجام می شود، حقیقت دارد. ما دنبال حرکاتی نیستیم که مردم دوست داشته باشند بلکه واقعیت ها را عنوان می کنیم. ما چند نقطه را دیده ایم و با اسپانسرها و حامیان مالی هم صحبت داشته ایم تا بتوانیم استقلال را صاحب یک درآمد پایدار کنیم و از اینکه هرروز یک جا تمرین کنیم، خارج شویم یا حتی بازی های رسمی خود را آنجا انجام دهیم. امیدوارم حداقل کلنگ زنی این ماجرا در زمان ما اتفاق بیافتد.

داریوش شجاعیان؟

شرایط این بازیکن الحمدالله مطلوب است. تصور می کنم بعد از نیم فصل با قدرت و آمادگی کامل به جمع ما اضافه شود.

مرتضی تبریزی؟

درخصوص لیست ورودی و خروجی صحبتی نشده است. اینکه بازیکن در لیست یازده نفره قرار بگیرد، نظر سرمربی است و من دخالتی ندارم. تبریزی از مهاجمان طراز اول ما هست و در خدمت او هستیم و با تشخیص سرمربی در لیست بازی قرار می گیرد یا نمی گیرد.

وزیر پرسپولیسی؟

این سوال را از وزیر محترم باید بکنید. من بارها گفته ام که وزیر محترم، آقای سلطانی فر هر کمکی که توانسته اند به ما کرده اند و هر وقت تقاضای کمکی داشته ایم به ما کمک کرده اند.

وزیر پول خرید بازیکن خارجی را به استقلال می دهد؟

آقای وزیر نه پولی به استقلال نه پرسپولیس نمی تواند بدهد. وزارت ورزش طبق قانون توسعه ششم نمی تواند پولی به استقلال و پرسپولیس بدهد و این موضوع منتفی است. اگر بازیکنی مثل جپاروف یا هرکس دیگری مد نظر کادرفنی باشد، حتما جذب می شود و وزیر دخالتی در این مسائل ندارد. اصلا شان او اجل این حرف هاست که وارد این قضایا شود. من فکر می کنم کسانی که این حرف ها را می زنند دوست باشگاه استقلال نیستند.

چند جای خالی در لیست داریم؟

جای خالی موقعی ایجاد می شود که بازیکنی جدا شود چون لیست ما پر است. ما باید با نظر کادرفنی و کمیته فنی بازیکنانی را از لیست خارج کنیم و افرادی را وارد کنیم.

یازالده گومز؟

خدا را شکر مسئله حل شد. امیدوارم درخصوص ماجرای جپاروف، بویان و سایر موارد هم موفق باشیم و مسائل را بتوانیم حل کنیم.

سوپر جام؟

ما منتظر نظر نهایی cas هستیم و فکر می کنیم در این چند هفته نظر نهایی دادگاه اعلام شود. ما امیدواریم تا به حقمان برسیم.

مهاجم طراز اول؟

قطعا هواداران می خواهند ما قوی باشیم و ما هم بر اساس بضاعت و امکاناتمان تلاش می کنیم. در همه حال با نظر سرمربی ما کار می کنیم و بازیکنی را جذب می کنیم.

خصوصی سازی استقلال؟

بنده اگر بخواهم جواب صحیح بدهم باید بگویم که مطلع نیستم چون متولی کار وزارت خانه است و من هم فقط در رسانه ها در این باره خوانده ام. با اینحال فقط می دانم که وزیر محترم عزمشان در این قضیه جدی است ولی اینکه تا چه مرحله ای پیش رفته اند، بنده بی اطلاعم.

علاقه شفر به نویمایر و گرو؟

بحث دوست داشتن یا نداشتن نیست. بحث کیفیت بازیکن است. هر بازیکن داخلی و خارجی زیر نظر دقیق کارشناسان کادرفنی و کمیته فنی ما هست، اگر کیفیت مطلوب را نداشته باشد در نیم فصل از جمع ما جدا می شود. تفاوتی بین داخلی و خارجی نیست. شفر همه را دوست دارد و کسی را بیشتر دوست دارد که کیفیت بازی‌اش بیشتر باشد.

صحبت های شفر مبنی بر کسانی که افرادی به تیم ضربه می زنند؟

من نمی دانم. از خود ایشان بپرسید. در باشگاه میان معاونین و ارکان باشگاه همکاری خوبی با شفر هست. بعید می دانم مشکل خاصی بوده باشد. اگر منظور شفر شخص خاصی بوده، از خود ایشان بپرسید، من بی اطلاعم.

بهبود شرایط مدیریتی در استقلال؟

اگر اتفاقی در باشگاه رخ می دهد، کار فتحی، خطیر یا مباشری نیست بلکه یک کار دسته جمعی و گروهی است. تک تک همکاران من در این باشگاه کار می کنند و زحمت می کشند. اگر هم پرونده حقوقی و بین الملل ما به نتیجه می رسد، علاوه بر اقای خطیر، همکاران حقوقی و بین الملل ما هم هستند که به او کمک می کنند و از همه عزیزان استفاده می کنیم تا کار به نتیجه برسد. مثلا آقای مباشری کارهای اجرایی باشگاه یا اقای نوروزی معاون پزشکی باشگاه مسائل مربوطه را پیگیری می کنند و اینجا یک کار گروهی شکل گرفته است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.