تیم های پرسپولیس تهران و ذوب آهن اصفهان در دیدار معوقه هفته یازدهم لیگ خلیج فارس به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 بازی در دقایق ابتدایی متعادل آغاز شد و توپ در میانه میدان در جریان بود. اولین موقعیت نیمه اول برای پرسپولیس به دست آمد، دقیقه 7 ضربه ایستگاهی پرسپولیس با ارسال امید عالیشاه همراه شد که با ضربه سر گادوین منشا به اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه 10 پاس رو به بیرون احمد نوراللهی در محوطه جریمه ذوب آهن به بشار رسن رسید که با شوت بی دقت این بازیکن توپ از کنار دروازه به بیرون رفت. پرسپولیس کم کم توپ و میدان را در اختیار گرفت تا بازیکنان ذوب آهن تحت فشار قرار گیرند. سرانجام اولین گل بازی به ثمر رسید، دقیقه 14 کرنر ارسالی امید عالیشاه در دهانه دروازه ذوب آهن به شجاع خلیل زاده رسید که این بازیکن با ضربه سری محکم توپ را درون دروازه قرار داد. دقیقه 200 حمید بوحمدان از راهی دور اقدام به شوتزنی  کرد که توپ با اختلاف از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد. دقیقه 21 توپ ارسالی محسن ربیع خواه از جناح چپ در مقابل دروازه به علی علیپور رسید که رشید مظاهری با واکنشی زیبا توپ را راهی کرنر کرد. پرسپولیسی ها کاملا توپ و میدان را در اختیار داشتند و لحظه به لحظه فشار شاگردان برانکو ایوانکوویچ روی دروازه ذوب آهن بیشتر می شد تا گل دوم را هم وارد دروازه مظاهری کنند.

دقیقه 23 کرنر ارسالی عالیشاه را رشید مظاهری از روی سر بازیکن پرسپولیس دفع کرد تا دروازه تیمش باز نشود. دقیقه 29 روی پاس در عمق دقیق بشار رسن، علی علیپور با رشید مظاهری در زاویه ای بسته تک به تک شد که شوت بازیکن را دروازه بان ذوب آهن دفع کرد. ذوب آهن در 30 دقیقه ابتدایی بازی عملکرد خوبی نداشت و بازیکنان این تیم نتوانستند موقعیت خطرناکی را روی دروازه سرخپوشان ایجاد کنند. دقیقه 33 ضربه ایستگاهی ذوب آهن با ارسال محسن مسلمان همراه شد که بیرانوند بالاتر از بازیکنان ذوب آهن توپ را مشت کرد تا خطری دروازه تیمش را تهدید نکند. در دقایق پایانی نیمه اول مقداری از فشار حملات پرسپولیس کم شد تا ذوبی ها تاحدودی از لاک دفاعی خارج شوند. در ادامه دیگر اتفاق خاصی رخ نداد تا نیمه اول این دیدار با برتری 1 بر 0 پرسپولیس به پایان برسد.

نیمه دوم متعادل آغاز شد و پرسپولیسی ها مانند نیمه اول هجومی بازی نمی کردند تا خطری دروازه شان را تهدید نکند. بازیکنان ذوب آهن تاحدودی توپ و میدان را در اختیار گرفتند، اما موقعیت های این تیم خیلی جدی نبود و بیرانوند به راحتی توپ ها را دفع می کرد. دقیقه 57 ضربه ایستگاهی پرسپولیس با شوت امید عالیشاه همراه شد که رشید مظاهری با واکنشی به موقع توپ را از زیر طاق دروازه درآورد تا راهی کرنر شود. در 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم، خبری از بازی تهاجمی نبود و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود تا برخورد ها و درگیری ها بیشتر شود. دقیقه 64 پاس در عمق گادوین منشا را پیش از اینکه علی علیپور به توپ برسید، رشید مظاهری جمع کرد تا دروازه تیمش تهدید نشود. پرسپولیسی ها همچنان در نیمه دوم محطاتانه بازی می کردند تا تیم ذوب آهن در دقایقی توپ و میدان را در اختیار بگیرد.

دقیقه 65 صفرزاده از پشت محوطه جریمه پرسپولیس اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف از بالای دروازه علیرضا بیرانوند عبور کرد. دقیقه 70 توپ ارسالی آدام همتی به صورت اتفاقی به شکل خطرناکی از بالای دروازه ذوب آهن عبور کرد. بازی در اواسط نیمه دوم کاملا سرد و کسل کننده شد و خبری از ایجاد موقعیت نبود و بازی به دلایل مختلفی متوقف می شد تا کیفیت بازی افت کند. دقیقه 76 روی ضد حمله پرسپولیسی ها، علیپور با رشید مظاهری تک به تک شد که دروازه بان ذوب آهن با واکنشی به موقع از دروازه بیرون آمد و  توپ را دفع کرد. دقیقه 87 میلاد فخرالدینی به دلیل تکل خطرناک بر روی سعید حسین پور، کارت زرد دوم و سپس قرمز را دریافت کرد تا از زمین اخراج شود. در ادامه اتفاقی رخ نداد تا پرسپولیس پیروز این دیدار باشد.

ترکیب دوتیم:

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، سید جلال حسینی، محسن ربیع خواه، آدام همتی، کمال کامیابی نیا، احمد نورالهی، امید عالیشاه، بشار رسن، علی علیپور، گادوین منشا

ذوب آهن: رشید مظاهری، هادی محمدی، وحید محمدزاده، میلاد شیخ فخرالدینی، مسعود ابراهیم‌زاده، حمید بوحمدان، محسن مسلمان ، ابوذر صفرزاده، محمدرضا حسینی، ماریون سیلوا، رضا حبیب‌زاده

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.