رکورد منصوریان مقابل برانکو، در پنجمین تقابل شکست و او هم به لیست قربانی‌های سرمربی پرسپولیس اضافه شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 یحیی گل محمدی و علیرضا منصوریان، دو مربی جوان و موفق سال‌های اخیر لیگ برتر سخت‌ترین رقبای برانکو از زمان حضور روی نیمکت پرسپولیس بودند. گل‌محمدی خوب تیم برانکو را می‌برد و منصوریان هم شکست ناپذیر به نظر می‌رسید. فصل پیش، برانکو توانست رفت و برگشت تراکتور یحیی را ببرد و رکورد او را تمام کند. این فصل هم در هفته اول پرسپولیس، پدیده با مربیگری گل‌محمدی را برد.

با این حال اخراج زودهنگام منصوریان در فصل گذشته، باعث برانکو فرصت رویارویی دوباره با او و شکست طلسمش را از دست بدهد. منصوریان فصل پیش بعد از هفته هفتم، خانه نشین شد و این فصل هم روی نیمکت هیچ تیمی نبود. سرانجام، نشستن روی نیمکت ذوب آهن منصوریان را به لیگ برگرداند و بازی عقب افتاده پرسپولیس و ذوبی‌ها، فرصت داد تا برانکو نام او را هم به لیست مربیانی که شکست‌شان داده اضافه کند.

برانکو از اواخر لیگ چهاردهم که روی نیمکت پرسپولیس نشسته تا امروز، حدود سه سال و نیم مربی پرسپولیس بوده و در این سال‌ها 33 مربی مختلف را شکست داده است. کمالوند، ویسی و دایی به ترتیب بیشترین باخت را به برانکو داده‌اند. کمالوند با گسترش فولاد و صنعت نفت 6 بار به برانکو باخته، ویسی با استقلال خوزستان و سپاهان 5 بار باخته و دایی روی نیمکت صبا، نفت و سایپا 4 بار شکست خورده است.

اولین مربیانی که به برانکو در فوتبال ایران باختند، مرفاوی و قلعه‌نویی روی نیمکت پیکان و استقلال بودند. آخرین نفر هم تا پیش از بازی امروز، جواد نکونام محسوب می‌شد که این فصل برای اولین بار بازی مقابل پرسپولیس به عنوان سرمربی را تجربه کرد و شکست خورد.

عنوانی که امروز به منصوریان رسید. با شکست منصوریان، دیگر هیچ مربی در لیگ برتر نیست که بیشتر از 2 بار با پرسپولیس برانکو بازی کرده باشد و در کارنامه‌اش، باختی مقابل او نبیند. مجتبی حسینی، اکبر میثاقیان و فیروز کریمی هم تنها مربیانی هستند که با 2 رویارویی، هنوز به برانکو نباخته‌اند. گزینه‌هایی که اگر به لیگ برتر برگردند، باید منتظر تله برانکو برای شکار شدن باشند.

انتهای پیام/