با پایان یافتن نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر، تیم فوتبال صنعت نفت آبادان نیازمند خانه تکانی است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در نیم فصل نخست رقابت‌های لیگ برتر فوتبال نتایج ضعیفی را متحمل شد که این نتایج، ناشی از کمبود بازیکن در پست‌های مختلف در ترکیب این تیم بود.

نفتی‌ها با وجود خریدهای بسیاری که در فصل نقل و انتقالات صورت دادند، بی هدف عمل کرده و بدون اعمال نظرات کارشناسی اقدام به جذب بازیکنانی کردند که غالباً یا به‌کار این تیم نیامدند، یا کیفیت لازم را نداشتند و یا در میانه راه از این تیم جدا شدند.

این تیم پس از جدایی پریرا، باتیستا، سزار، ابراهیم‌زاده، اسدی، عبدالله‌زاده، نیک‌نفس، لطفی و مکانی برای فصل جدید با فردین عابدینی، تهامی، شهاب گردان، عقیل کعبی، سیروان قربانی، محمد قریشی، هخامنش، برزای، عبدالله‌زاده و لوییز سوارز به توافق رسید.

سرجیو که به زعم خود تمامی این بازیکنان را با نظر خود جذب کرده در بسیاری از نشست‌های خبری از بضاعت اندک تیمش گلایه سر داد و عنوان کرد که صنعت نفت نیاز به تقویت دارد.

در ابتدای راه احمد عبدالله‌زاده آوای رفتن سر داد و به نساجی پیوست، همچنین لوییز سوارز خروجی لازم را به این مربی تحویل نداد و به ناچار از آبادان خارج شد تا جاناتان بالوتلی جای هم وطن خود را در آبادان بگیرد، قافل از اینکه این بازیکن گرچه دونده اما از هوش لازم برای قرار گرفتن در خط آتش صنعت نفت آبادان برخوردار نبود و حملاتی که با شرکت این بازیکن شکل می‌گیرد، همواره عقیم مانده است.

حال پس از فرا رسیدن تعطیلات نیم فصل نخست و نیاز صنعت نفت به یک خانه تکانی گسترده، آبادانی‌ها را با چند چالش مواجه کرده و چند فرصت را نیز برای ترمیم ضعف‌ها در مقابل این تیم قرار گرفته است.

از چند هفته پیش، مصاحبه‌هایی از کرار جاسم، هافبک عراقی صنعت نفت آبادان منتشر شد که این بازیکن در آن خواستار جدایی از صنعت نفت و بازگشت به کشورش بود، گر چه کرار این گفت‌وگو را تکذیب کرد اما این نخستین باری نبود که جاسم به طور جسته و گریخته خواستار جدایی از صنعت نفت و ترک فوتبال ایران شده بود.

در همین اوضاع و احوال، اکبر ایمانی هافبک صنعت نفت که با سر و صدای بسیاری به نفت آبادان آمد و در بدو ورودش داعیه دار رسیدن دوباره به پیراهن تیم ملی شده بود، در روزهای اخیر با راه انداختن یک سلسله حاشیه خواستار جدایی از صنعت نفت آبادان شده است.

این بازیکن که عدم تمایل به ماندن همسرش در آبادان را بهانه کرده است، احتمالاً در حال مذاکره با چند باشگاه پایتخت نشین و تبریزی است تا شاید بتواند مسئولان صنعت نفت را برای جدایی متعاقد سازد.

همچنین بهنام برزای نیز که یکی از امیدهای صنعت نفت برای حضور پرقدرت در لیگ برتر بود، کارآیی لازم را برای این تیم نداشت و در بازی اخیر این تیم از سوی هواداران به دلیل عدم به نمایش گذاشتن بازی‌ خوب از سوی این بازیکن مورد اعتراض شدید قرار گرفت، هفته‌های بسیاری است که بهنام برزای از سوی سرجیو در ترکیب صنعت نفت قرار نمی‌گیرد.

جاناتان بالوتلی، یکی دیگر از بازیکنانی است که برای پر کردن خلاء موجود در خط حمله صنعت نفت به فوتبال ایران آمد، اما در ابتدا سرجیو به او میدان نداد و در چند بازی اخیر که در ترکیب اصلی صنعت نفت قرار گرفت، مشخص شد آبی از او برای صنعت نفت گرم نخواهد شد.

فاخر تهامی یکی دیگر از بازیکنانی است که پس از پیوستن مجدد به صنعت نفت آبادان مورد توجه سرجیو قرار نگرفت.

این در حالیست که حسین بغلانی نیز به دلیل وجود اختلافات بین او و سرمربی تیم، از تمرینات صنعت نفت کنار گذاشته شده است.

همچنین حامد پاکدل، دیگر مهاجمی است که فصل گذشته با نظر فراز کمالوند از لیگ یک راهی نفت آبادان شد اما هیچگاه نتوانست مشکلی را از دوش خط آتش صنعت نفت بردارد، باید منتظر ماند و دید که سرجیو تمایلی به ادامه همکاری این بازیکن با تیمش را دارد یا خیر.

تهامی در هفته‌های متمادی نیم فصل اول در فهرست 18 نفره این باشگاه قرار نداشت و در چند بازی اخیر نیز یک نیمکت نشین محض بوده است، این بازیکن نیز که محصول تیم‌های پایه صنعت نفت است نیز می‌تواند یکی دیگر از گزینه‌های جدایی از این باشگاه باشد.

صنعت نفت آبادان برای ترمیم ضعف‌های خود به بازیکنان کارآمدی در پست‌های مهاجم هدف، وینگر راست، دفاع وسط و کنار نیاز دارد و باید منتظر ماند و دید که هیأت مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان چه اقدامی در راستای تسهیل برای جذب بازیکنان مورد نظر سرجیو صورت خواهد داد و این مربی پرتغالی در بازگشت به ایران چه خواسته‌هایی را بر سر میز مدیران این تیم می‌گذارد

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.