تراکتورسازی در نیم فصل دوم یکی از پرستاره ترین تیم های لیگ برتر است؛ شاید این تیم پرمهره ترین تیم تاریخ تراکتور هم باشد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

باشگاه تراکتورسازی از ابتدای فصل بعد از واگذاری به بخش خصوصی و قبول مالکیت باشگاه توسط محمدرضا زنوزی تغییرات گسترده ای را به خود دید. تیمی که در سال های گذشته مدام درگیر مشکلات مالی بوده، امسال تنها دغدغه ای که نداشته ظاهرا پول است. زنوزی از ابتدای حضورش در تراکتور به هواداران وعده های زیادی داد و تاکنون به همه وعده هایش هم عمل کرده است.

 

او در ابتدای فصل با جذب چند خارجی توانمند و 3 کاپیتان تیم ملی یعنی مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج صفی بر قدرت تراکتور افزود و تیمی قدرتمند را بست و روانه مسابقات کرد. سرخپوشان تبریزی حالا با وجود سپری کردن روزهای پر فراز و نشیب اما یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ برتر هستند و تقویت تیم در نیم فصل از آنها یک تیم کهکشانی ساخته است. اکنون تراکتورسازی در هر پست حداقل دو بازیکن توانمند دارد که در نیم فصل دوم این نفرات به کمک تیم خواهند آمد. بی تردید با این نفرات کلیدی و موثر تراکتورسازی در نیم فصل دوم حرف های زیادی را برای گفتن خواهد داشت. این تیم مدعی قهرمانی است و باید دید پرستاره ترین تیم تاریخ تراکتورسازی می تواند آرزوی دیرین هوادارانش برای قهرمانی در لیگ برتر را محقق کند یا خیر.

در ادامه به بررسی وضعیت پست به پست تراکتورسازان برای نیم فصل دوم پرداخته ایم:

 

دروازه بان؛ فروزان ماند، قارتال آمد

 

محسن فروزان در نیم فصل اول برای تراکتورسازی عملکرد بدی نداشت و توانست انتظارات را از نظر فنی برآورده کند. اگرچه او در مقاطعی از فصل به خاطر پست های اینستاگرامی اش با هواداران تراکتور به مشکلاتی خورد اما از نظر فنی شرایط خوبی داشت. با این حال محمدرضا اخباری دروازه بان محبوب سرخپوشان هم جهت تقویت پست دروازه بانی به تراکتور پیوسته تا در کنار فروزان بتوانند روزهای خوبی را در قفس توری رقم بزنند. اخباری در لیگ های پانزدهم و شانزدهم در ترکیب تراکتور عملکرد فوق العاده ای داشت و رکورد دار تعداد کلین شیت در این تیم محسوب می شود. از این رو با حضور اخباری و فروزان و البته مهدی محمدیان جوان تر پیش بینی می شود روزهای خوبی در انتظار خط دروازه تراکتور باشد.

 

خط دفاع؛ بدون تغییر آنچنان، یک ترمیم کوچک

 

در خط دفاعی تراکتورسازی نسبت به نیم فصل اول تغییر زیادی ندارد و فقط سیداحمد موسوی که از ماشین سازی جذب شده در پست دفاع راست اضافه می شود. با حضور موسوی دیگر دانیال اسماعیلی فر مجبور نیست برخلاف میل باطنی اش در دفاع راست بازی کند و می تواند به پست اصلی خود یعنی وینگر راست برود. البته در دفاع راست سرخپوشان تبریزی امیر نصرآزادانی جوان تر هم هست که می تواند در مواقع لزوم به زمین برود. علی عبدالله زاده، محمد طیبی، ایمان سلیمی و محمدرضا مهدی زاده همچون نیم فصل اول لیگ 4 مدافع وسط تراکتور خواهند بود و در جناح چپ خط دفاع نیز احسان حاج صفی باتجربه و کاربلد حضور دارد. ضمن اینکه رضا شربتی هم می تواند در مواقع لزوم به زمین برود و مدافع چپ باشد.

 

خط هافبک؛ اروپایی بود، اروپایی تر شد

 

سرخپوشان تبریزی در خط هافبک خود انواع و اقسام بازیکنان را در اختیار دارند. تیمی که مهدی مهدی پور، علیرضا نقی زاده و علی طاهران را در پست هافبک دفاعی دارد اما قانع نمی شود و به سراغ کوین کنستانت ستاره سابق میلان ایتالیا می رود و جذبش می کند قطعا اهداف بزرگی دارد. حالا در پست هافبک دفاعی جنگ بر سر بازی کردن می تواند جذاب تر باشد. مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، یوکیا سوگیتا، احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی فر و قائم اسلامی خواه نیز دیگر بازیکنان خط هافبک تراکتور هستند که می توانند در پست هافبک طراح و وسط و وینگر بازی کنند و برای تیم مفید باشند. بی تردید وقتی این همه ستاره در اختیار دارید، بازی دادن به آنها نیز سخت می شود. اتفاقی که یک دردسر شیرین برای سرمربی تراکتور خواهد بود و طبیعی است دلخوری هایی را ایجاد کند. هرچندکه پر بودن دست کادرفنی می تواند به سود تیم باشد.

 

خط حمله؛ استوکس برگشت، در انتظار یک مهاجم دیگر

 

در خط حمله مشکلات تراکتورسازی با بازگشت آنتونی استوکس تا حد زیادی حل می شود اما سرخپوشان قطعا یک مهاجم خوب دیگر هم می خواهند. اگر لی اروین برگردد که ترکیب خط حمله تکمیل می شود اما اگر این اتفاق نیفتد قطعا تراکتور یک مهاجم خوب و طراز اول دیگر را جذب می کند. به این جمع دونفره باید محمدرضا آزادی جوان و باانگیزه را هم اضافه کنید که می تواند در مواقع لزوم در ترکیب اصلی قرار بگیرد.

 

جوانان باانگیزه پشت خط هستند

 

از همه ستاره های تراکتورسازی که بگذریم، بازیکنان جوان وباانگیزه زیادی در این تیم حضور دارند که برای رسیدن به فهرست 18 نفره می جنگند. بازیکنانی مثل رضا عبدی، حامد حسینعلی زاده و ... که از امیدهای تراکتور بالا آمدند و می خواهند شانس شان را در این تیم پرستاره امتحان کنند.

 

 

لیست بازیکنان تراکتورسازی در پست های مختلف در ادامه آمده است:

 

دروازه بان: محمدرضا اخباری، محسن فروزان و مهدی محمدیان

 

دفاع وسط: علی عبدالله زاده، محمد طیبی، ایمان سلیمی و محمدرضا مهدی زاده

 

دفاع راست: سیداحمد موسوی و امیرنصرآزادانی

 

دفاع چپ: احسان حاج صفی و رضا شربتی

 

هافبک دفاعی: کوین کنستانت، مهدی مهدی پور، علیرضا نقی زاده و علی طاهران

 

هافبک وسط: مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و قائم اسلامی خواه

 

وینگرها: یوکیا سوگیتا، احسان پهلوان و دانیال اسماعیلی فر

 

مهاجمان: آنتونی استوکس و محمدرضا آزادی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.