فولاد در هفته هفدهم موفق شد پرسپولیس را با نتیجه دو بر یک شکست دهد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اولین موقعیت نیمه اول برای فولاد به دست آمد، دقیقه 2 روی پاس زبیدی، رضا میرزایی با بیرانوند تک به تک شد و دروازه پرسپولیس را باز کرد که کمک داور آفساید اعلام کرد تا گل مردود شود. در ادامه بازی متعادل شد و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود. دقیقه 10 روی پاس سروش رفیعی، مهدی ترابی در محوطه جریمه فولاد صاحب توپ شد که شوت این بازیکن را ناصر سالاری در آغوش گرفت. در 20 دقیقه ابتدایی بازی، شاهد موقعیت های خطرناکی نبودیم و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود. دقیقه 22 روی پاس زبیدی، لوسیانو پریرا در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب موقعیت خوبی برای گلزنی شد که شوت این بازیکن با تکل به موقع جلال حسینی دفع شد. دقیقه 23 ضربه ایستگاهی فولاد با شوت بیت سعید همراه شد که علی علیپور در مقابل دروازه توپ را به کرنر فرستاد تا خطری دروازه تیمش را تهدید نکند. سرانجام حملات پیاپی فولاد جواب داد موفق شدند دروازه پرسپولیس را باز کنند. دقیقه 24 کرنر ارسالی بیت سعید در شلوغی محوطه جریمه پرسپولیس روی چند رفت و برگشت به مهدی زبیدی رسید که این بازیکن با شوتی محکم توپ را وارد دروازه پرسپولیس کرد.

بازیکنان فولاد به خوبی توپ و میدان را در اختیار گرفتند و بازیکنان پرسپولیس را تحت فشار قرار دادند. دقیقه 32 رضا میرزایی روی پاس پریرا در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد که شوت محکم این بازیکن با واکنش به موقع بیرانوند راهی کرنر شد تا دروازه تیمش باز نشود. دقیقه 35 پریرا پشت مدافعان پرسپولیس در آستانه به دست آوردن توپ بود که با خروج به موقع بیرانوند، نتوانست کاری انجام دهد. دقیقه 42 رضا میرزایی از پشت محوطه جریمه پرسپولیس اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف از کنار دروازه علیرضا بیرانوند به بیرون رفت. دقیقه 43 احمد نوراللهی پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد که با شوت این بازیکن توپ با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه 46 خطای محمد نادری روی رضا میرزایی را داور برای فولاد پنالتی اعلام کرد که پریرا پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و توپ را خلاف جهت حرکت بیرانوند درون دروازه قرار داد. در نهایت فولاد موفق شد نیمه اول را 2 بر 00 پیروز شود و بازیکنان دو تیم راهی رختکن شوند.

اولین موقعیت جدی نیمه اول برای پرسپولیس به دست آمد، دقیقه 46 پشت محوطه جریمه فولاد برای پرسپولیس ضربه ایستگاهی به دست آمد که شوت سروش رفیعی را ناصر سالاری دفع کرد تا توپ راهی کرنر شود. دقیقه 49 پاس سروش رفیعی در محوطه جریمه فولاد به مهدی ترابی رسید که شوت آرام و زمینی این بازیکن در آغوش ناصر سالاری قرار گرفت. پرسپولیسی ها در نیمه دوم توپ و میدان را در اختیار گرفتند تا گل های خورده را جبران کنند. دقیقه 52 کرنر ارسالی سروش رفیعی در محوطه جریمه فولاد به احمد نوراللهی رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه 56 علی علیپور در محوطه جریمه فولاد صاحب موقعیت خوبی شد که با شوت این بازیکن توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت. دقیقه 58 روی همکاری خوب بازیکنان پرسپولیس، احمد نوراللهی موقعیت خوبی در محوطه جریمه فولاد به دست آورد که شوت محکم این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه سالاری عبور کرد.

دقیقه 59 کرنر ارسالی مهدی ترابی در مقابل دروازه فولاد به سروش رفیعی رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ در دستان سالاری قرار گرفت. دقیقه 64 شوت احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه فولاد با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه 64 روی پاس بازیکن پرسپولیس، کمال کامیابی نیا در مقابل دروازه فولاد صاحب موقعیت خوبی شد که شوت آرام این بازیکن در دستان سالاری قرار گرفت. در اواسط نیمه دوم بازی آرام شد و از تب و تاب حملات پرسپولیسی ها کم شد. دقیقه 73 روی پاس بودیمیر، احمد نوراللهی در محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت محکم این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت. دقیقه 80 ضربه ایستگاهی بازیکن فولاد به رافائل مسی رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ به راحتی در دستان بیرانوند قرار گرفت. دقیقه 85 توپ ارسالی مهدی شیری در دهانه دروازه فولاد به کمال کامیابی نیا رسید که این بازیکن با ضربه سری محکم توپ را درون دروازه قرار داد. با این گل پرسپولیسی ها فشار خود را برای زدن گل تساوی زیاد کردند، اما تلاش آن ها فایده نداشت و فولاد بازی را پیروز شد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.