رضا کرمانشاهی در این فصل رفته رفته اشتباهات بیشتری از قبل به ثبت رسانده و ضرر هایی به پرسپولیس، نساجی و استقلال زده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

به گزارش فرتاک ورزشی، رضا کرمانشاهی داور با تجربه لیگ برتر ایران که بارها در بازی های حساس لیگ یک و لیگ برتر برای قضاوت به میدان رفته در این فصل قضاوت های او اگر به حق و یا اگر به ناحق بوده داد خیلی از اهالی فوتبال را در آورده است.

اولین قضاوت جنجالی او در هفته دوم بود جایی که دو تیم تراکتورسازی و نساجی به مصاف یکدیگر رفتند. این دیدار با تساوی یک یک به پایان رسید ولی در این بازی یک پنالتی به سود نساجی گرفته نشد تا نساجی اولین قربانی قضاوت آقای کرمانشاهی باشد.

دومین قضاوت جنجالی کرمانشاهی دیداری از هفته ششم بود که این بار نیز پای نساجی در میان بود. در این بازی بارها شاهد صحنه های مشکوکی بودیم که کرمانشاهی توانست به خوبی این صحنه ها را قضاوت کند و بهترین تصمیم را بگیرد. او در این دیدار نمره خوبی در قضاوت به خود اختصاص داد.

سومین بازی که حاشیه به دنبال داشت دیدار حساسی در هفته دهم این فصل بود. رضا کرمانشاهی در بازی استقلال - سپاهان می رفت که یک پنالتی را برای سپاهان بگیرد که کمک داور در تصمیمی درست مانع از این اتفاق شد. هم چنین به زعم بیشتر کارشناسان خطای روی محمد دانشگر هم می توانست یک پنالتی برای استقلال به ارمغان بیاورد که داور از کنار این صحنه به آسانی گذشت و به ضرر استقلال سوت زد تا استقلال آن دیدار را با شکست به پایان برساند.

با این عملکرد کمیته داوران تصمیم گرفت که رصا کرمانشاهی را محروم کند. گفتنی است محرومیت داوران به طور رسمی از سوی کمیته داوران اعلام نمی شود اما از هفته هایی که داوران در بازی ها سوت نمی زنند می شود متوجه شد که داوری که اشتباه داشته چند هفته محروم شده است. این محرومیت سود چندانی نداشت و از اشتباهات داوری نکاست.

و اما آخرین قضاوت رضا کرمانشاهی؛ دیدار پرسپولیس و فولاد از صحنه‌های مشکوک داوری پر بود. از پنالتی مشکوک فولاد که در همان نیمه اول اختلاف دو تیم را به دو گل افزایش داد تا صحنه مشکوک به اخراج فرزاد جعفری که به نظر می‌رسد داور از تصمیمش پشیمان شد. همچنین در ثانیه‌های پایانی مسابقه که پرسپولیس با حضور بیرانوند در محوطه جریمه حریف با یازده بازیکن حمله می‌کرد خیلی زودتر از زمان تعیین شده سوت پایان بازی را زد تا اعتراض تیم مهمان به اوج برسد. البته فولادی‌ها هم در دقیقه دوم بازی گلی زدند که داور آفساید اعلام کرد و به نظر می رسید که این گل سالم بوده است.

انتهای پیام/