وریا غفوری در حالی ۹۰ دقیقه بازی با پارس را سپری کرد که بیش از همه بازیکنان مورد توجه هواداران حاضر در ورزشگاه قرار داشت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

وریا غفوری در چند سال اخیر جزو بهترین بازیکنان تیم استقلال بوده و توانسته در پست دفاع و هافبک راست نمایش های خوبی را از خود ارائه کند اما او در بازی با پارس به خاطر چیزی فارغ از نمایش های خوبش مورد توجه هواداران استقلال بود و در مقاطع مختلف نیز توسط طرفداران آبی پوش تشویق شد.

استوری های انتقادی و شجاعانه وریا در چند وقت قبلی با بازتاب گسترده در میان فوتبال دوستان و دیگر اقشار جامعه مواجه شده بودند اما انتقاد اخیر او باتوجه بیش از بقیه مورد توجه قرار گرفت و حمایت مردم و همبازیان این فوتبالیست را به دنبال داشت. غفوری که به حراست وزارت ورزش دعوت شد، چند روز پس از انتشار استوری اینستاگرامی، یکی پس از دیگری همبازیانش را در صف حمایت از خود دید و البته در تبریز نیز پشت حرف خود ایستاد و همین موضوع باعث شد تا علاوه بر استقلالی ها، هواداران دیگر تیم ها نیز از او حمایت کنند.

رسانه های مجازی و هواداری باشگاه استقلال، روزهای قبل با بیانیه ها و پوسترهایی اعلام حمایت خود را از وریا نشان دادند و همچنین قرار گذاشتند که در دقیقه ۲۱ بازی با پارس جنوبی دفاع راست تیم خود را تشویق کنند. اما آبی ها برای تشویق غفوری تا دقیقه ۲۱ صبر نکردند و از لحظه ورود به ورزشگاه با شعارهای متفاوت و ابداعی، به تشویق ستاره تیم استقلال پرداختند ولی آنچه در دقیقه ۲۱ رخ داد، یک حمایت همه جانبه از کسی بود که در روزهای اخیر نقش یک منتقد اجتماعی و شاید سیاسی را پیدا کرده بود.

اما وریا سیاسی بودن را تکذیب کرد و در مصاحبه پس از بازی، از مشکلات اقتصادی صحبت کرد و از دغدغه های مردم گفت. عمده صحبت های او در همین خصوص بود و البته ستاره کرد استقلال بار دیگر بر مواضعش تاکید کرد و عقب نکشید. در کنار تشویق هواداران و مورد توجه بودن به خاطر اظهارات اجتماعی و نقادانه، وریا در زمین مسابقه نیز روز پرماجرایی را سپری کرد.

نفوذهای پرتعداد غفوری، ستاره ها و کمک به هافبک ها و وینگرها در طول ۹۰ دقیقه بازی ادامه داشت اما لحظه کلیدی پنالتی بود که با بدشانسی تبدیل به گل نشد. پنالتی وریا اگرچه به گوشه دروازه زده شد اما با سیو احمدی به کرنر رفت تا غفوری از رسیدن به دومین گل در نیم فصل دوم باز بماند.

حتی از دست دادن پنالتی هم باعث نشد هواداران استقلال دست از تشویق شماره ۲۱ خود بکشند و آن ها بارها وریا غفوری را حمایت کردند.

با این حال پس از ناکامی در گلزنی، وریا با حرکات تکنیکی بارها بازیکنان پارس جنوبی را اذیت کرد و البته در یک صحنه هم کرنری عجیب را به حریف داد. با این حال نمایش داخل زمین و خارج زمین او در روزها و هفته های اخیر به شدت مورد توجه و علاقه نه تنها استقلالی ها، بلکه تمام فوتبال دوستان ایرانی است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.