علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان مدعی شد تیمش لیاقت حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را داشته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

لیرضا منصوریان، در نشست خبری پیش از دیدار با الزورا عراق اظهار داشت: ما پیش از بازی فردا، دو دیدار سخت مقابل الکویت قطر و الغرافه قطر را پشت سر گذاشتیم و لایق حضور در مرحله گروهی بودیم.

وی افزود: فردا آغاز مرحله گروهی است و امتحان بزرگی برای همه ما خواهد بود. ما چند بازیکن بسیار جوان در تیم‌مان داریم و مسابقات مرحله گروهی امتحان بزرگی خواهد بود. مرحله گروهی متفاوت از مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیاست و این شانس را دارید که از همه تفکرات‌تان استفاده کنید. تیم عراقی را کاملاً آنالیز کرده‌ایم. تیم بسیار خوبی دارند. آنها از سه چهار ملی‌پوش در ترکیب‌شان بهره می‌برند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن تصریح کرد: مشخصه تیم‌های عراقی به لحاظ فیزیکی به ما نزدیک است. آنها خیلی شبیه و نزدیک به ما بازی می‌کنند. به عراقی‌ها خوش‌آمد می‌گویم و همان‌طوری که اصفهانی همیشه میزبان خوبی بوده‌اند، امیدوارم این بار هم میزبان خوبی برای آنها باشند.

منصوریان در مورد اینکه چه برنامه‌ای برای بازیکنان خطرناک الزورا عراق دارند، گفت: ما به کلیت تیم عراقی فکر می‌کنیم، اما قطعاً برنامه‌های خاصی برای بازیکنان خوب‌شان داریم. عقیده‌ مان بر این است که مجموعه ما باید خوب حرکت کرده و بتوانیم تاکتیک‌مان را اجرا کنیم. با این حال، باید بازیکنی که در زمین تعیین‌کننده است، کنترل شود.

وی در واکنش به سؤالی که چرا ذوب‌آهن در آسیا خوب بازی کرده، اما در لیگ ایران نتایج خوبی نگرفته است، گفت: اهداف‌هایی که در نظر گرفته‌ایم، در درجه اول در داخل کشور و بعد آسیاست. در لیگ کشورمان، همه تیم‌ها همدیگر را خوب می‌شناسند و نتیجه‌گیری سخت است. ما آسیا را به نقطه عطف خود دانسته و می‌خواهیم پرشی برای بازیکنان باشد. شاید اگر آسیا نبود در لیگ بیشتر به مشکل می‌خوردیم. در مسابقات لیگ، تلاش‌مان این بود که ساختار عقب زمین‌مان را درست کنیم و گل نخوریم. تا این لحظه 60، 70 درصد موفق بودیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن همچنین خاطر نشان کرد: بحث آسیا متفاوت است و لیاقت این را داریم که از پرچم کشورمان دفاع کنیم. ما این را هدف قرار داده‌ایم، اما در لیگ هم با وجود اینکه آسیا را هدف دوم قرار داده‌ایم، می‌خواهیم از بازیکنان جوان استفاده کنیم. دلیلش هم فشردگی مسابقات لیگ است که به ما آسیب رسانده. ما تنها تیمی هستیم که با دو پلی‌آف به مرحله گروهی رفته‌ایم. خواهشم از سازمان لیگ این است که سهمیه آسیایی ما را در نظر بگیرند.

منصوریان ادامه داد: دوستانی که مقاومت کرده و مجاب می‌کنند بازی کنیم، اگر ما، استقلال و پرسپولیس به مرحله بعدی صعود کنیم، سهمیه فصل آینده‌مان 1+3 به جای 2+2 می‌شود. در مجموع، از لیگ قهرمانان آسیا باید به عنوان ابزاری استفاده کنیم تا در لیگ بلند شویم. آسیا برای ما نقطه عطف است. ما در لیگ وقفه گلزنی داریم که دو طرفه بین کادر فنی و بازیکنان است. از بازیکنانم با توجه به موجودی‌مان فوق‌العاده راضی هستم.

وی در مورد صحبت‌هایی که پیرامون اعتراض تیم‌ها به داوری کرده بود، گفت: روی صحبت‌هایم با مابقی تیم‌ها بود. تیم ما به لحاظ رفتار فیزیکی و ادبیاتی فوق‌العاده خوب است. هفته‌ای نیست که از داوری آسیب نبینیم، اما در کنفرانس محکم پشت داوری می‌ایستیم. ذوب‌آهن یکی از بهترین تیم‌ها در نیم‌فصل دوم به لحاظ اخلافی در قبال داور است. روی صحبتم با تیم‌های دیگر بود که از روی نیمکت با بازیکنان داخل زمین صحبت می‌کنند تا جریان کار از دست داور خارج شده و نتیجه بگیرند. من از تیمم به لحاظ ادبیات برخورد با داور و بازیکنان حریف بسیار راضی هستم و هر کسی بخواهد از این ریل خارج شود، در جمع ما نخواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در مورد شناختش از تیم الزورای عراق تصریح کرد: با توجه به اینکه فوتبال‌مان به عراق نزدیک است، نگاه اول‌مان برای جذب بازیکن خارجی به عراق است. کاملاً این تیم را می‌شناسیم. مربی قبلی این تیم رفته و شاکر آمده است. ما آنالیز نفر به نفر را انجام داده و آنها را می‌شناسیم. تاکتیک سرمربی جدید این تیم را شناخته و حتی جای خطا در آنالیزمان نداریم، چون وقت شبانه‌روزی برای آنالیز گذاشته‌ایم تا بازیکنان از حریف آشنایی پیدا کنند. ما شاکر و تفکراتش را کامل می‌شناسیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.