در فوتبال حرفه ای نشست های خبری پیش از بازی و بعد از بازی حتما با حضور سرمربی برگزار می شود و مربی ای که در نشست خبری حاضر نشود با جریمه نقدی سنگینی روبرو می شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سازمان لیگ برتر هم چند سالی است به تبعیت از قوانینی که در فوتبال حرفه ای وجود دارد پیش و بعد از بازی ها نشست خبری مربیان دو تیم را برگزار می کند اما چند صباحی است برخی از نشست ها لغو می شود و برخی از مربیان هم ضرورتی به حضور دراین نشست ها نمی بینند و خودسرانه تصمیم به عدم حضور در نشست خبری می گیرند و یا دستیار خود را به نشست خبری می فرستند. این موضوع در حال تبدیل شدن به یک بدعت است در حالی که با قوانین حاکم بر فوتبال حرفه ای در تضاد است و حتی به نوعی می شود گفت نشست های خبری مربیان لیگ برتری لوث شده است.

 

برخی از نشست های خبری پیش از بازی هم به این دلیل لغو می شود که مربی تیم میهمان به موقع وارد شهر میزبان نمی شود در حالی که ابتدا باید زمان رسیدن تیم میهمان به شهر میزبان پرسیده شود و بعد زمان نشست خبری را تعیین کرد اما به نظر می رسد در حال حاضر برنامه ریزی به این صورت است که ابتدا زمان نشست خبری تعیین می شود و بعد سرمربی تیم میهمان از زمان برگزاری نشست خبری مطلع می شود.

 

کمیته انضباطی و سازمان لیگ برتر با وجود پیش بینی هایی که قانون در خصوص غیبت سرمربی در نشست های خبری پیش از بازی و بعد از بازی داشته از کنار این اتفاق به راحتی می گذرند!  شاید به این دلیل که از تبعات اجرای قانون هراس دارند. قطعا در مسابقات بین المللی حتی در سطح لیگ قهرمانان آسیا چه بعد از پیروزی و چه بعد از باخت ندیده اید یک بار مربیان تیم های ایرانی در نشست های خبری حاضر نشوند چرا که خوب می دانند غیبت در نشست های خبری برای آنها تاوان بزرگی خواهد داشت. اما همان طور که اشاره شد در ایران و در لیگ برتر برخی از مربیان نسبت به نشست های خبری بی اهمیت هستند و به هر صورت که دوست دارند با این الزام برخورد می کنند! و همان طور که اشاره شد ایراد از برخورد ضعیف سازمان لیگ برتر و کمیته انضباطی است.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.