مرتضی تبریزی مهاجم تیم فوتبال استقلال تهران پس از گلزنی برابر نساجی مازندران به اندازه تمام گل نزدن های فصل برای برپایی جشن گل انرژی خرج کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اولین گل تبریزی مقابل تراکتورسازی شروع بسیار خوبی برای این بازیکن و استقلال تهران رقم زد؛ جایی که او پس از اینکه در اولین دیدار لیگ هجدهم برای سبزپوشان ذوب آهن مقابل نساجی مازندران بازی کرد، در هفته دوم مقابل استقلال بازی نکرد تا پس از ملحق شدن به اردوی آبی پوشان در پیروزی ارزشمند خانگی برابر تراکتورسازی زننده یکی از سه گل تیمش باشد؛ اما شاید خودش هم فکر نمی کرد برای ثبت گل دوم تا اولین دیدار نیم فصل دوم برابر پیکان صبر کند.

تبریزی 28 ساله در نیم فصل اول 8 بار به صورت بازیکن فیکس در ترکیب استقلال بازی کرد؛ یعنی اگر قرار باشد آمار او را طی نیم فصل اول و دوم مقایسه کنیم، او در همین مقطع طی نیم فصل اول و علیرغم اینکه در دو بازی ابتدایی بازیکن ذوب آهن به شمار می رفت، 4 بار به صورت فیکس برای استقلال بازی کرده بود، ولی در نیم فصل دوم با جذب سه بازیکن توسط شفر در بخش هجومی، کار برای او سخت‌تر شده و تا پایان هفته بیست و دوم، تنها سه مرتبه در ترکیب اصلی حاضر بوده است.

 با این حال آمار او در دو دیداری که طی نیم فصل دوم برای تیمش به میدان رفته جالب توجه بوده؛ تبریزی اگرچه در دیدار برابر تراکتورسازی موفق به ثبت گل نشد تا مانعی باشد در مسیر شکست تیمش، ولی در مقابل پیکان گل اول بازی را ثبت کرد و در دیدار برابر نساجی مازندران هم گل سوم فصلش را به ثمر رساند و البته گلی سه امتیازی که به معنای پایانی خوش برای او و استقلال در سال 97 به شمار می رود.

تبریزی برای ثبت این گل روی پاس بسیار خوب پاتوسی ستاره این روزهای استقلال، توانست با سرعت خوبی که داشت، مدافع میانی نساجی را پشت سر بگذارد و مهرداد عبدی را مجبور به خطای پنالتی کند؛ پنالتی‌ای که خودش مسئولیت به ثمر رساندنش را عهده دار شد و با آرامش خاصی حامد لک را فریب داد و توپ را به همانجایی زد که او ثانیه هایی قبل ایستاده بود؛ درست وسط دروازه.

شادیِ پس از گل تبریزی اما هیچ شباهتی به ضربه ای که با آرامش هر چه تمام زد، نداشت؛ تصاویری که از قاب تلویزیون پخش می شد و توسط عکاسان از او ثبت شده، فشار مضاعفی را در چهره و شقیقه های سرخ شده تبریزی نشان می دهد. تبریزی پس از گلزنی از اعماق وجودش فریاد می زد و با منم منم گفتن‌های متوالی می خواست به همه نشان دهد او گل بازی را ثبت کرده است. البته که تشخیص این موضوع کار ساده ای نبود ولی مهاجم استقلال شاید می خواست به این مسئله اشاره کند که سه حضور فیکسش در مسابقات نیم فصل دوم با دو بار گلزنی او همراه بوده و پس از آن دوباره آرام شد و با بستن چشمانش و باز کردن دستانش صلیبی ساخت مقابل هواداران استقلال.

تبریزی شروع خوبی در استقلال داشت ولی نتوانست روند خوبی را که آغاز کرده بود، ادامه بدهد. بی شک اما این گل هم او و هم استقلال را با روحیه خوبی به استقبال سال 1398 می فرستد.

ترافیک خط هجومی آبی پوشان که با جذب منشا، پاتوسی و گونسالوس شدیدتر از قبل هم شده، فرصت برای رسیدن به ترکیب اصلی را سخت کرده، اما حالا با تک گل ارزشمندی که امروز توسط تبریزی ثبت شد، شاید شفر فرصت حضور ثابت در دومین دربی را به مهاجمش بدهد؛ درخواستی که از تمام حرکت های پنهان و آشکار تبریزی فوران می کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.