فوتبال استقلال چه در خط حمله و چه در خط دفاع بهترین شرایط ممکن را تجربه می کند و این موضوع از این تیم یک مدعی تمام عیار ساخته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال استقلال با برد های پیاپی در نیم فصل دوم حالا به مدعی جدی قهرمانی تبدیل شده است و نکته جالب اینکه این تیم با ۸ گل خورده بهترین خط دفاع لیگ برتر را در اختیار دارد و پرسپولیسی‌ها از این حیث با 10 گل خورده در رده دوم هستند. اما آمار خط حمله این تیم هم بسیار خوب است و این تیم در حال حاضر  ۳۲ گل زده است و  بعد از سپاهان و تراکتورسازی صاحب سومین خط حمله برتر لیگ است.

نکته جالب اینکه آبی ها هم اکنون با تفاضل گل مثبت ۲۴ بهترین تفاضل گل را در بین تمام تیم‌های لیگ برتری در اختیار دارند و سپاهان با تفاضل گل مثبت ۱۹ در رده بعدی است؛ تفاضل گل بالای استقلال به این معنی است که اگر آبی ها در پایان هفته سی ام لیگ برتر با تیم دوم هم امتیاز باشند می‌توانند به دلیل تفاضل گل بهتر رده اول قرار بگیرند و قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرند.

آمار فوق العاده استقلال در شرایطی رقم خورده است  که این تیم تا اواسط نیم فصل اول در گلزنی با مشکلات عدیده ای روبه رو بود و آبی ها توانستند با پیروزی های پرگل در هفته های اخیر این نقص را جبران کنند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.