پرسپولیس امروز برای هفدهمین بار از سال ۲۰۰۲ و آغاز لیگ قهرمانان آسیا به مصاف یک تیم عربستانی می‌رود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سابقه تقابل پرسپولیس با تیم‌های عربستانی بیش از دیگر کشور‌ها در سال‌های اخیر است. پرسپولیس در ۱۶ بازی قبلی برابر نمایندگان عربستان در این رقابت‌ها ۵ برد، ۶ تساوی و ۵ شکست در کارنامه دارد و روی کاغذ همه چیز برابر است.

بهترین برد

پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا برد‌های درخشانی مقابل نمایندگان عربستانی به ثبت نرسانده و بهترین برد سرخپوشان تهرانی مقابل نمایندگان عربستان مقابل همین تیم الاهلی بود و شاگردان برانکو موفق شدند با نتیجه ۳ بر یک حریف را مغلوب کنند که آخرین تقابل دو تیم هم بود.

بدترین شکست

همان‌طور که بهترین برد سرخپوشان در دوران مربیگری برانکو رقم خورده است، بدترین شکست پرسپولیس هم به سرمربیگری برانکو بازمی‌گردد و پرسپولیس در لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۷ با ۴ گل مغلوب الهلال شد.

کام‌بک خاطره‌انگیز

پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا تنها دو بار مقابل الاهلی عربستان به میدان رفته که هر دو دیدار به لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۷ بازمی‌گردد. سرخپوشان در بازی رفت ۲ بر صفر عقب بودند که با گل‌های خلیل‌زاده و منشا بازی به تساوی کشیده شد و در بازی برگشت کام‌بک سرخ‌ها وقتی کامل شد که پرسپولیس ۱۰ نفره حریفش را شکست داد و به جمع ۴ تیم پایانی صعود کرد.

یادگاری پرسپولیس برای سعودی‌ها

۵ پیروزی پرسپولیس مقابل ۵ نماینده عربستان یعنی الشباب، الهلال، الاهلی، الاتحاد و النصر این کشور رقم خورده و سرخپوشان در تاریخ رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا تمامی رقبای سعودی خود را شکست داده‌اند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.